בשורה משמחת לדרומיים - שלל יעדים לאירופה נפתחו משדה התעופה רמון

חברת התעופה רינאייר תתחיל להפעיל קווים ליעדים באירופה מנמל התעופה רמון ובכך תצטרף לוויזאייר, טרנסאביה ופינאייר שאף הן הבינו את הפוטנציאל החורפי הגלום בשדה תעופה קרוב לאילת

זמן צפייה: 02:47

נמל התעופה הבינלאומי ע"ש אילן ואסף רמון, שנמצא בבאר אורה, כעשרים דקות נסיעה מאילת, הולך להיות שוקק בחורף הקרוב, עת לפחות ארבע חברות תעופה בינלאומיות עתידות להפעיל ממנו קווי טיסות ישירים ליעדים באירופה.

חברת התעופה הפינית, פינאייר, החלה להפעיל לפני שבוע טיסה שבועית ישירה אל הלסינקי, פינלנד, כך גם חברת הלואוקוסט הצרפתית-הולנדית (חברת בת של אייר פרנס וKLM) טרנסאביה שתתחיל להפעיל בסוף החודש טיסה שבועית אל נמל התעופה אורלי בפאריס.

כתבות נוספות ב- Mood

חברת התעופה ווייזאייר תתחיל לטוס אל ומנמל התעופה רמון כבר מסוף דצמבר 2022, פעמיים בשבוע, אל היעדים וינה ורומא.

ואילו ריינאייר מביאה בשורה של ממש עם ארבעה יעדים ותפעיל החל מינואר 2023 טיסות ישירות לפאריס, קרקוב בפולין, קובנה בליטא, ושרלואה (בריסל) בבלגיה.

נמל התעופה רמון
נמל התעופה רמון | צילום: רויטרס

המחירים, בחלק מהטיסות, נכון לעכשיו, זולים למדי (לדוגמא בתאריכים נבחרים בחודש ינואר או פברואר 2023 ניתן עדיין למצוא טיסות לרומא או לוינה בעלות של 50 דולר לכיוון). לתושבים המתגוררים בדרום, זהו חיסכון משמעותי, הן מבחינת מחירי הטיסות, והן מבחינת עלות החנייה בנמל התעופה רמון שהינה בחינם. 

כרגע מדובר בטיסות לעונת החורף, במטרה להביא לישראל תיירים זרים המבקשים לברוח מהחורף הקר של אירופה ולנפוש באילת, אולם התקווה שהמהלך יעודד עוד ועוד חברות תעופה להפעיל קווי טיסה משדה התעופה רמון ולהמשיך את הטיסות הקיימות גם מעבר לחודש מרץ, מה שיוריד את העומס מנמל התעופה בן גוריון ויאפשר לשדה החדש בדרום למצות את הפוטנציאל שלו.