בין האדם למקום: יום טיול מהנה וירוק בכרם מהר"ל

מרכז לפרחי בר, ממלכה וולקנית, בית בד ויקב אורגני ובוסתן עם ערכי קיימות - חמש המלצות למקומות מיוחדים בכרם מהרל

בית הבד של מקורה. צילום: מיכל בן ארי מנור

על אחת הגבעות הדרומיות של הכרמל, בין זיכרון יעקב לבין עתלית, שוכן מושב יפהפה שאפשר לבלות בו יום שלם. כרם מהר"ל, שהוקם ב-1949 על ידי קבוצה של עולים מצ'כוסלובקיה ושייך למועצה מקומית חוף הכרמל, הוא אחד היישובים היפים בארץ, המתאפיין בבתי אבן, שפע של צמחייה ונוף מרהיב וקצת מזכיר, בנראות שלו, כפרים ביוון. הכפר הוקם על חורבות הכפר הערבי איגזים, הוא התבסס על חקלאות וידע שנים לא פשוטות מבחינה כלכלית. כיום יש בו ובסביבתו הקרובה מספר מיזמים תיירותים העוסקים בקשר שבין האדם לטבע ששווה להכיר

מרכז זרעים מציון

עכשיו זה הזמן להכין את הגינה לסתיו - חורף הקרובים, ואחד המקומות המיוחדים לבחור בהם פקעות, בצלים ושתילים לגינה, ועל הדרך גם לעשות סיור במרכז מבקרים מיוחד הוא מרכז זרעים מציון, שמתפקד.גם כמרכז מבקרים וגם כמשתלה של פרחי בר, אבל מעל לכל זהו סיפור של אנשים עם תשוקה לתחום בו הם עוסקים. ציון סימנטוב, הבעלים של "זרעים מציון", נולד בכרם מהר"ל, והוריו חיים והלה ז"ל, היו הבעלים של חנות פרחים וגם מומחים לפרחי בר, ציון המשיך את הדרך של הוריו והקים משתלה המתמחה בצמחי ופרחי בר.

ההתמחות שלו בפרחי בר הובילה אליו את אדריכלי כביש 6 שביקשו ממנו כמויות עצומות של צמחי בר כדי לבצע את השיקום הנופי של הכביש. כמויות עצומות לא היו לציון במשתלה, אולם הוא הציע להציל את הצמחים שנעקרים, לשמר אותם בחלקות החקלאיות במשתלה ולהשיבם לטבע בבוא המועד וכך היה. מאז הנושא של הצלת פרחי בר הפך לפרוייקט חייו של ציון, ביתו, הילה, קונדיטורית במקצועה, הצטרפה אליו והם לוקחים חלק בהצלת פרחי הבר כמעט בכל פרוייקט של שיקום נופי בארץ. 

כתבות נוספות ב- Mood

במקביל הם ממשיכים במחקר ובריבוי צמחי הבר. הם מגדלים ומטפחים מיני בר רבים מינים לייצור זרעים ופקעות ושתילים בשטח של למעלה מ- 35 דונם המחולקים לחלקות של רקפות, חצבים, בן חצב יקינטוני, נרקיסים, כלניות, אזוב מצוי (זעתר), מרווה משולשת, צמחי נחל ועוד. 

במרכז המבקרים תוכלו להצטרף לסיור חוויתי וייחודי, ללמוד על צמחי בר וצמחי מרפא, לשמוע את הסיפור המלא של משפחת סימנטוב ולשוטט במרחבים היפים של המקום ואם אתם מחפשים מתנה יפה לראש השנה, תוכלו לרכוש במשתלה.

הסיורים בתיאום מראש בלבד. פרטים על הסיורים ושעות פתיחה של המרכז באתר של זרעים מציון

ווייז: זרעים מציון

מרכז זרעים מציון. צילום: מיכל בן ארי מנור
מרכז זרעים מציון. צילום: מיכל בן ארי מנור

 

שמורת טוף מהר"ל - טיול בממלכה וולקנית

לפני מאה מיליון שנה, (פלוס-מינוס), אזור הכרמל היה שקוע כולו מתחת לפני הים והיכן ששוכן כיום מושב כרם מהרל היה הר געש תת ימי פעיל, שבאחת מהתפרצויות שלו הותיר אחריו משטחי מסלע שחורים (אבן טוף). הים נסוג, האיזור עבר תהליכים של בלייה וכך נוצרה בקעת מהר"ל ובתוכה שמורה מיוחדת ובה שרידים לאותה התפרצות געשית-  שמורת טבע טוף מהר"ל.

השמורה הייחודית והעשירה גיאולוגית, מציגה לראווה סלעים געשיים, כהים, השונים באופן מהותי מנופי הכרמל העוטפים אותה. זהו מעין אי מבודד בשחור וירוק.

המסלול: מנקודת ההתחלה, צועדים על שביל רחב בסימון כחול, לכיוון צפון-מזרח. לאחר כמה מאות מטרים, מגיעים לגשרון ירוק קטן, שיסמן לכם לפנות שמאלה. כמה עשרות מטרים לאחר הגשרון, תבחינו במספר עצי זית קשישים וחלולי-גזע, ולצדם "הפינה של אורי", פינת הנצחה  לאורי להב, תושב כרם מהר"ל הסמוכה, שנפטר בגיל 8 ובה ספסל אבן בין עצי הזית יפהפיים. בפינה זו שני לוחות אבן – האחד מספר על שמורת הטבע, והאחר – על אורי.

מכאן ממשיכים לשביל בסימון ירוק המטפס מתונות אל פסגת הגבעה, תוך כדי התקדמות, חווים יותר ויותר את התופעות הגיאולוגיות הייחודיות לשמורה - סלעי הטוף, אבנים קטנות בצבעי צהוב וירוק – רמז להתמזגות של מינרלים בטוף הקדום ואפילו מאובנים. לקראת הפסגה, צועדים בחורש אופייני לכרמל, ונהנים מתצפיות נפלאות לעבר מרבצי הטוף ולעבר בקעת מהר"ל כולה. 

מראש הגבעה, חוזרים מטה בשביל הירוק, אל נקודת הפיצול הראשונה, וממנה – שבים בשביל הכחול אל נקודת ההתחלה.

איך מגיעים: בצומת עופר שבכביש מספר 4 פונים מזרחה לכביש 7021. לפני שמגיעים ליישוב כרם מהר"ל, מחפשים מצד שמאל (צפון) את השלט המכוון לשמורת טוף מהר"ל. פונים בזהירות שמאלה לדרך העפר שלצד השלט, ומחנים לפני המחסום.

בית הבד של מקורה. צילום: מיכל בן ארי מנור
בית הבד של מקורה. צילום: מיכל בן ארי מנור

 

בית הבד חוות מקורה

חוות מקורה, המשתרעת על 1600 דונם, חלקו מעובד וחלקו חורש טבעי, שוכנת בלב הר געש קדום, בכניסה למושב כרם מהר"ל. החווה השייכת לגיא רילוב, מראשוני המגדלים האורגניים בארץ, החלה כחוות מטעי זיתים אורגנים שנטועים לצד נחל מקורה. במקום הוקם גם בית בד המעבד את התוצרת האורגנית, כאשר כל תהליך הכבישה נעשה באופן טבעי ללא שימוש בכל חומר שימור. בחודשים המסיק (אוקטובר-דצמבר) נערכים מעת לעת סיורים בבית הבד. בתיאום מראש.

עם השנים התווספו לבית הבד גם מעדנייה שמוכרת את שמן הזית ומוצרים נוספים, ברובם אורגניים. אפשר לרכוש במעדנייה קפה, מאפים, כריכים או מוצרים לפיקניק ולשבת ברחבה בחוץ וליהנות מארוחה קלילה אל מול נוף היער. מחניית החווה יוצאים מספר מסלולי הליכה או רכיבה בכרמל.

ווייז: חוות מקורה

האתר של חוות מקורה

בוסתן תם. צילום: מיכל בן ארי מנור
בוסתן תם. צילום: מיכל בן ארי מנור

 

בוסתן תום

בוסתן תום, הצמוד לחוות מקורה, הוא מרכז לימודי חוויתי להקניית ידע וערכים, לשימור הסביבה ולדו קיום בין האדם לטבע, המקום היפה נוסד בשנת 2010 לזכרו ולהמשך דרכו של סרן תם פרקש, טייס חיל האוויר אשר נהרג בהתרסקות מסוק, במלחמת לבנון השנייה. הבוסתן הוקם בשיתוף פעולה בין חוות מקורה למשפחתו של תם בשנת 2011.

המסר העיקר של הבוסתן שכל אחד יכול לעשות שינוי ולהשפיע על איכות החיים בישראל ובעולם כולו. 

בבוסתן מתקיימות פעילויות מגוונות שמטרתן לחשוף באמצעות חוויה ולמידה את הערכים של הבוסתן הקשורים לקיימות, אקולוגיה, חקלאות אורגנית, וערכים הקשורים לשיתוף פעולה בין האדם לטבע ובין אדם לאדם.

בין היתר נערכות בבוסתן פעילויות לאוכלוסייה עם צרכים מיוחדים ולכן הונגש המקום לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים בשיתוף עם עמותת "בית הגלגלים".

גם אם אתם לא מצטרפים לפעילות מודרכת או מגיעים לאחד מהימים הפתוחים שמתקיימים במקום, שביל הבוסתן פתוח לקהל הרחב בכל עת, ללא עלות. ניתן לעבור בשביל ובין תחנות הבוסתן, הכולל שמונה זני עץ זית המשמשים למאכל ולשמן, עצי רימון וגפנים מזנים שונים ולצידם גינות ירק אורגניות, ולקרוא את השלטים המסבירים על התחנות השונות ועל המסרים של המקום

האתר של בוסתן תום

יקב אמפורה. צילום: Check In/Out
יקב אמפורה. צילום: Check In/Out

יקב אמפורה. צילום: Check In/Out
פיקניק ביקב אמפורה. צילום: Check In/Out

 

יקב אמפורה

מחוות מקורה ובוסתן תום יוצא שביל מרוצף, מעוטר בגפנים, המוביל אל יקב אמפורה. לא תוכלו לפספס את היקב, הוא שוכן במבנה אבן מרשים שמזכיר מאד יקבים באיטליה, וזה לא מפתיע כי האדריכל שתיכנן את מבנה היקב עשה זאת בשיתוף אדריכל איטלקי, מומחה בבניית יקבים.

יקב אמפורה, שנוסד בשנת 2000 על ידי גיא רילוב והיינן גיל שצברג,  הוא יקב ירוק – משמע מתקיימת בו הדדיות אקולוגית עם הסביבה והוא פועל בהתאם לערכים של שייכות לסביבה, התערבות מינימאלית ומניעת זיהום סביבתי.

כך למשל מערכת אנרגיה סולארית מספקת את מרבית צריכת החשמל של היקב ומערכת המים ביקב מבוססת על שיטת טיהור מים הנקראת "אגן ירוק". 

 מרכז המבקרים של אמפורה מציע מפגשי יין הכוללים: ארבע מזיגות ממגוון היינות של היקב, פלטת גבינות הכוללת – פירות העונה, אגוזים, מטבלים, שמן זית וזיתים אורגניים מבית הבד של מקורה ולחם חם מהתנור, בנוסף אפשר לקנות בו יינות ומארזי פיקניק.

שעות פעילות: ימים א’ – ש’ – 10:00-18:00

האתר של יקב אמפורה