מה עושים בשבת עם הילדים? צאו איתם ליום טיול בהוד השרון

לשכשך במי הירקון (הנקיים!), לבקר בפארק שיקומי לבעלי חיים ולטפס על הר שצופה לאגם - הרכבנו עבורכם מסלול נהדר לכל המשפחה בהוד השרון

פארק הוד השרון. צילום: עינב לנדאו

את יום הטיול נתחיל בבית לאה. בין פתח תקווה להוד השרון ישנה נקודה נהדרת לשכשוך בנחל הירקון. המים מגיעים לאזור זה של הנחל היישר מהמעיינות של מקורות הירקון בראש העין ולכן אינם מזוהמים. הליכה של כמה מטרים מהחנייה ואתם על גדות נחל הירקון. אפשר להשתכשך במים הרדודים, לרדת במפל הקטן או לאמיצים שביניכם, לקפוץ היישר למים כמו טרזן! המלצה שלנו – אחרי הטרזן, ישנו שביל להולכי רגל ואופניים, שביל מקסים ונגיש שעובר לאורך הנחל, ישנה אפילו נקודת חצייה של הנחל ואז תגלו עוד פינות שבהן ניתן לרדת לנחל או סתם לנוח לצידו.

בווייז: בית לאה, הוד השרון. שימו לב, הפנייה ימינה לבית לאה היא לפני השער של דרום השרון, ועדיף להגיע עם רכב גבוה, הדרך מעט משובשת. 

בית לאה. צילום: עינב לנדאו
בית לאה. צילום: עינב לנדאו

פארק ארץ הצבי

כמה דקות נסיעה מבית לאה ואתם בפארק ארץ הצבי, פארק שיקומי לחיות בר. הפארק מקבל חיות פצועות מרשות הטבע והגנים ובית החולים לחיות בר בספארי, משקם אותם במטרה להחזיר את החיות חזרה לטבע. בפארק תפגשו תנים, זאבים, עופות מים, חיות משק, עופות דורסים, זוחלים, סוריקטות ועוד ועוד. בנוסף תמצאו בפארק פעילויות שונות, מתנפחים עם מים, פינות יצירה, באגי פדלים, מגרשי ספורט ועוד.

כתובת: פארק ארץ הצבי. מושב אלישמע.

פתוח בשבת - 09:00 עד 17:00

אתר

ארץ הצבי. צילום: עינב לנדאו
ארץ הצבי. צילום: עינב לנדאו

 

כתבות נוספות ב-mood תיירות

פיקניק בנוסח אקולוגי

ועכשיו זה הזמן להפסקת פיקניק בפארק! תנו קפיצה לפארק שווה במיוחד, פארק הוד השרון. באמצע השדות של הוד השרון, תמצאו פארק גדול ומרשים שבמרכזו אגם אקולוגי גדול. בפארק תמצאו שבילי הליכה, תצפיות ציפורים על האגם והר (או יותר נכון גבעה..) שמהר מאוד תמצאו את עצמכם מטפסים עד לפסגה. הפארק לא מוצל ולכן מומלץ להגיע בשעות אחר הצהריים, לפרוס מחצלת ליד האגם או אם יש לכם כוח ומרץ, לטפס על הגבעה ולצפות בשקיעה.

רעבים? יש בפארק פוד טראק מומלץ, "ללי פיצה וחברים", עם פיצות חביבות ושתייה קרה. 

פתוח בשבת 8:00-21:00

בווייז – פארק הוד השרון

פארק הוד השרון. צילום: עינב לנדאו
פארק הוד השרון. צילום: עינב לנדאו

 

המפל הנסתר

את יום הטיול נסיים במפל הנסתר (שכבר לא כל כך נסתר) הידוע גם בשם מפל שרונית, בזכות קירבתו לקניון שרונים. מדובר בפיסת טבע חמודה עם מפל ובריכות רדודות, תחת עצי אקליפטוס, שנמצאת מעל נקודת המפגש של הירקון עם נחל קנה, באזור בו מי הירקון עדיין נקיים. מי המפל הם מי מעיינות טהורים שנובעים במקורות הירקון ולכן מותר ורצוי לטבול במי המפל ומי הבריכה שמעליו, אולם היות ונחל קנה מזוהם אין לרחוץ במים שאחרי נקודת מפגש שני הנחלים.

בווייז: המפל הנסתר שרונית

* המסלול באדיבות אפליקציית הטיולים החינמית 'מפה לשם' מבית שורש, הכוללת מבחר גדול של מסלולים, הוראות ניווט וסיפור דרך קוליים.

הורדת האפליקציה לאנדרואיד. להורדה לאייפון.