יין ישמח לבב אנוש: פעילות קיץ מהנה לילדים ומבוגרים כאחד

ירדן כחול נסעה עם הילדים למשק אופיר לבצור, לסחוט, לבקבק ולטעום יין ונהנתה לא פחות מהם בפעילות טעימה, מוצלת וממוזגת (ויש גם בונוס לראש השנה)

משק אופיר. צילום אדווה אופיר

אוהבים יין? (שאלה רטורית, כמובן), אם כך תשמחו לדעת שמשק אופיר, הנמצא באלון הגליל, מציע פעילות "בוצרים ונהנים", במסגרתה תכינו יין תירוש טבעי וטעים – משלב הבציר ועד הביקבוק. בעת הגעתכם אל מרכז המבקרים של משק אופיר, תקבלו הסבר ראשוני, סלסלה ומספריים ותצאו אל הכרם שנמצא ממש ליד.

לאחר מכן, באזור מוצל ליד בקתת המשק, תתחילו בפעילות הכנת היין: תפרידו את הענבים מהאשכולות, תמעכו אותם, תסחטו, תסננו ותמלאו את הבקבוק האישי שלכם. לבסוף, תבקבקו את הבקבוק (המלווה יכולה לעזור לקטנים לעשות זאת) ולקינוח, תעברו אל פינת היצירה, שם הילדים יציירו על גבי תווית שיכינו לבקבוק.

אם אתם חוששים מהחום של הקיץ, אל דאגה, כי במקום חשבו על הכול: האזור מקורה ומוצל, עם מאווררים פועלים בכל פינה, עגלת קפה וארטיקים (בעונת הקיץ) ואפילו משחקייה לילדים הקטנים.

 

כתבות נוספות ב-Mood

 

ירדן כחול בוצרת ונהנית במשק אופיר
ירדן כחול בוצרת ונהנית במשק אופיר

לאחר סיום הפעילות, תעברו אל מרתף היקב (גם הוא, כמובן, ממוזג ומקורר), שם תצפו בסרט המתאר את הכנת היין במשק, שעד כה היה נקרא "יקב יפתחאל" ועבר מיתוג מחדש וכעת כולל גם את המשק.

חשבתם שסיימתם את הפעילות המהנה? תחשבו שוב, כי בשלב הזה המבוגרים מוזמנים לטעימות יין (מעולה, יש לציין) בבקתת המשק, בזמן שהילדים יכולים לשחק במתחם הג'ימבורי שליד, או ליהנות מפלטת תפוח וטעימות דבש במקום.

להשלמת החוויה, תוכלו להזמין פלטת גבינות בוטיק, לחם מחמצת, מגוון מטבלים ופירות הישר לשולחן, בתשלום נוסף.

מתי? פעילות בוצרים ונהנים פועלת עד לתאריך 31.8.

עלויות: בוצר: 50 ₪ | מלווה: 40 ₪

פרטים והזמנת כרטיסים באתר 

פסטיבל הדבש במשק אופיר. צילום: ירדן כחול
פסטיבל הדבש במשק אופיר. צילום: ירדן כחול

 

איפה אתם בחג? פסטיבל הדבש במשק אופיר

החופש הגדול אמנם עדיין לא הסתיים, אך נדמה כי ראש השנה מתקרב בצעדי ענק. אם עדיין לא תכננתם פעילות עם הילדים, ועוד אחת שמתקשרת לחג, זה הזמן: משק אופיר פותח את שעריו לכבוד פסטיבל הדבש החגיגי, שיחול בין התאריכים 10-17.9.22 ומזמין אתכם לחוויה מרתקת של עולם הדבורים המופלא.

החוויה כוללת צפייה בסרט הסברתי ומעניין, סיור במכוורת והסבר על עבודת הדבורה, מפגש עם דבוראי, צפייה בדבורים בתוך כוורת זכוכית, הדגמות, התנסות עצמית  וכמובן – טעימות של לא פחות מתשעה סוגי דבש טעים. במקום תוכלו לרכוש סלי פיקניק מפנקים מבית המשק, ולמצוא לכם פינה מוצלת ונעימה לצד איזור המשחקים. או, לאכול פיתות בטאבון עם דבש טעים למריחה, אשר יוצע במקום.

תאריכים: שבתות 10.9.22 | 17.9.22, בין השעות 09:00-15:00

עלויות: 40 ₪ לאדם.

פרטים באתר

* ירדן כחול – היא כתבת צרכנות ותיירות ובלוגרית טיולים