ניו-יורק: גם פארק וגם רכבל מעל ניו-יורק, רק ב-6 דולרים

יש בו הכל: ממשיכים את המסע ומגיעים לאי הקטן שהוא חובה בביקור שלכם בניו יורק. הצטרפו אלינו לפרק השלישי של רצים בעולם

זמן צפייה: 03:40
אומרים שאי אפשר לבקר בניו יורק מבלי לעלות לאחד מגורדי השחקים המפורסמים שלה. אני רוצה להציע לכם משהו אלטרנטיבי, פחות כסף ולא בטוח שלא אותה הנאה. ביקור באי רוזוולט. הביקור באי רוזוולט מתחיל בתחנת הרכבת שממוקמת ממש בסמוך לגשר קווינסבורו שמחבר בין מנהטן לקווינס. כרטיס עולה 2.75 סנט לכל כיוון, וכולל את העלייה לרכבל שמחבר בין היבשה לאי עצמו: הזדמנות מצוינת לראות את ניו יורק – מגבוה.
הזדמנות מצוינת לראות את ניו יורק מגבוה. הרכבל באי רוזוולט
האי רוזוולט הוא אטרקציה פחות מוכרת בניו יורק אבל בהחלט כזו ששווה ביקור. אורכו של האי כשלושה וחצי קילומטרים ורוחבו 240 מטרים בלבד. במרכז המבקרים שכניסה תוכלו להתעדכן בכל פעילויות האי ולקבל מפות להתמצאות. בנוסף יעמוד לרשותכם אוטובוס חינם שיעזור לכם להגיע לכל פינה באי במהירות וביעילות. האי עבר כמה גלגולים ושמות לאורך ההיסטוריה והיה בבעלות פרטית עד שנקנה על ידי עיריית ניו יורק בסכום השווה ל-700 אלף דולרים של ימינו. מאז הוא קיבל את שמו של נשיאה ה-32 של ארה"ב פרנקלין ד רוזוולט. מורשתו מתנוססת כאן על קירות פארק ארבע החירויות שהוקם כאן על שמו בשנת 2012. ושהפך בהשקעה של שנים לפינה שקטה, ירוקה ופסטורלית המוכרת קצת פחות מהפארקים העמוסים של הסנטרל פארק ומרכז ניו יורק.
פינה שקטה, ירוקה ופסטורלית. פארק ארבע החירויות
מומלץ לבקר גם במגדלור המפורסם של האי שפעל כאן עד שנת 1940 ונכנס מאז לרשימת המבנים ההיסטוריים של ארה"ב. עוד פינה נחמדה לתפוס קצת שקט מההמון הסואן.
המגדלור על האי
אבל אפילו המגדלור הישן לא הצליח לשפוך אור על אחת התעלומות הגדולות ביותר שנמצאות על האי, מבנה בודד שמושך כבר שנים ציידי רוחות ומככב ברשימת היעדים הרדופים ביותר בניו יורק. רבים טוענים כי שמעו בסביבתו צלילים לא מוסברים, רעשים ואפילו צלליות – אנחנו מדברים כמובן על בית החולים לאבעבועות שחורות. בית החולים הזה נועד לבודד חולי אבעבועות שחורות ובשלושים שנות פעילותו נפטרו בו קרוב ל-13,000 אלף איש אשר חלקם, לפי הטענה, עדיין באים לרדוף אותו בכל לילה מחדש. אפשר למצוא הכל באי הקטן והקסום הזה שמכיל בתוכו מסתורין, שלווה היסטוריה וקסם מיוחד. אנחנו עולים חזרה על הרכבל שיוביל אותנו בבטחה אל מנהטן המוכרת והטובה, הזדמנות נוספת לראות את התנועה של העיר לקראת החשיכה, ולהיפרד מניו יורק בצורה הכי יפה שאפשר. ניפגש ביעד הבא. בימוי ותסריט: אמיר תומר I צילום: שי גרנות I עריכה: עוז מיקלוסקי I אפטר ואפקטים: ג'וניור רומרו ודין נעים רוצים למצוא את הדיל הכי משתלם לניו יורק? התחילו את החיפוש שלכם כאן