גיל זה רק מספר: בת ה-60 שמשתתפת בתחרויות איש הברזל

תכירו את אביבה לביא, בת 60 שעשתה לאחרונה 3.8 ק"מ של שחייה בים, מיד אח"כ 180 ק"מ של רכיבת אופניים ומיד אח"כ עוד ריצת מרתון של 42.4 ק"מ וכל זה ב-13 שעות ו-55 דק'. מה אתם עשיתם בזמן הזה?

זמן צפייה: 04:49

אביבה היא חלק מקבוצה של 30 אנשים שהחליטה לקחת את עצמה בידיים לפני כשנה עם פרוץ הקורונה. לאחר שהתבטלה תחרות באוסטריה אליה הם נרשמו, אביבה החליטה לקחת את עצמה בידיים ויצאה לדרך עם מיזם כושר חדש לכל הגילאים.

למה לעשות את הדבר הזה?
קודם כל הגשמתי חלום, זה בעצם היה מתנת יום ההולדת שלי. אנחנו קבוצה של 30 איש ואחרי שנה שלמה בה היו לא מעט ביטולים של אירועים אמרנו נעשה את זה.

גוף בן 60 צריך לעשות את המאמץ הזה? זה טוב?
עושים צעד צעד וזה לא בשביל כל אחד. התחלתי לרוץ קצת, ואח"כ התאהבתי ברכיבה, שאותה אני הכי אוהבת, ואז התחלתי לשחות. זה משהו שהגוף מאפשר, אני מרגישה שבגלל שהגשמתי את החלום שלי, אני רוצה לתת מוטיבציה לאנשים, שיזוזו.

נשאלת השאלה האם המקסימום הזה נותן מוטיבציה לאנשים שלא זזים כלום, לזוז?
אני לא חושבת שזה לכולם, אבל לא קמים בוקר אחד ועושים את זה. המסר שלי זה לנוע, לזוז ולחיות חיים בריאים ואני מרגישה מאוד בריאה עם אנרגיה מאוד טובה.

Haolam Haboker 100321 Iron Wom
בריאה, חזקה ועם אנרגיה גבוהה | אביבה לביא

את קיבלת מוטיבציה בבית בנסיבות טרגיות. אחותך בת ה-53 נפטרה אחרי שלא הייתה בכושר ובמשקל מאוד גדול.
זאת הייתה שנה מטלטלת עבורי. זה היה ב-23 באפריל, בדיוק אחרי שהתחילה הקורונה. אני חושבת שהמוות שלה קשור לקורונה והיא המוטיבציה שלי. היא כל הזמן בראש שלי, היא גם הייתה המוטיבציה שלי בתחרות איש הברזל. אם היא הייתה רצה קצת איתי או הולכת איתי, יכול להיות שהיא הייתה איתנו היום, אני לא יודעת.

ניסית לשנכע אותה?
זה סיפור ארוך. אני הבכורה מבין 4 בנות, היא מס' 3 והיא כל החיים נלחמה בעודף משקל.

ספרי על המיזם החדש שלך.
זה נקרא ריסטרט. פעמיים בשבוע נפגשים עושים כושר, יש תזונה, השותפה שלי למדה תזונה לפי הרמב"ם והכי חשוב זה הקבוצה. אנחנו מתאמנים בחוץ גם בתל אביב וגם ברחובות.
המיזם הזה הוא לכל אחד. הרעיון הוא שאנשים יבואו פעמיים בשבוע לעשות קצת כושר. זה מתחיל בצעדים קטנים, תזונה נכונה ואנרגיה נפלאה. בד"כ אנשים שעושים כושר זה אנשים בריאים, שרוצים בריאות. יש לי מן שליחות היום שאני רוצה שאנשים יעשו את השינוי.

 

"העולם הבוקר" עם אברי גלעד וטלי מץ, א-ו' 6:15 בערוץ 13