הכלב הגבוה בעולם הלך לעולמו בגיל 3 בלבד: "היו לו חיים גדולים בזמן קצר"

טקסס אבלה בעקבות ההודעה על מותו של זאוס, כלב מסוג דני ענק שהוכתר ככלב הזכר הגבוה בעולם. זאוס נפטר בגיל שלוש בלבד לאחר סיבוכים רפואיים

זאוס, כלב דני ענק, שיאי גינס
זאוס | צילום: אינסטגרם: zeus_king_dane

בשורה עצובה לחובבי שיאי גינס: זאוס, מי שהוכתר בשנת 2022 ככלב הזכר הגבוה ביותר בעולם, הלך לעולמו לאחר סיבוכים רפואיים בטיפול במחלת סרטן העצמות.

כתבות נוספות

"זאוסי שלי איננו." כתבה בריטני בחשבון האינסטגרם שלו. "הוא כבר לא סובל. אמא הייתה שם, אחזה בראשו וגירדה את אוזניו כל שנייה. הוא היה מאוד מאוד אהוב. היו לו חיים גדולים בזמן קצר. הרופאים ניסו לגמרי הכל אך הוא היה חולה מדי. תודה לכל אדם ששלח לנו אהבה ותפילות. אנא המשיכו להתפלל עבור המשפחה שלנו בתקופה קשה זו".

זאוס, כלב דני ענק, שיאי גינס
זאוס | צילום: אינסטגרם: zeus_king_dane

קומתו הגבוהה של זאוס עמדה בניגוד לאופיו העדין, והפכה אותו לנוכחות יוצאת דופן ובלתי נשכחת באזור דאלאס ופורט וורת'. לעתים קרובות, מקומיים ותיירים היו מביטים ביראת כבוד. תעלוליו השובבים של זאוס כללו שתייה מכיור המטבח וגניבת אוכל מדלפקים גבוהים.

בריטני קיבלה את זאוס במתנה מאחיה בגיל שמונה שבועות בלבד. כשאובחן לראשונה במחלה היא עמדה בראש מסע גיוס כספים שנועד להבטיח את הטיפול הרפואי הטוב ביותר עבור זאוס.

קרייג גלנדיי, העורך הראשי המוערך של שיאי גינס, אמר: "הכריזמה של זאוס הייתה ללא תחרות. מגדלור של שמחה, מותו הוא אבדה קורעת לב לקהילת הכלבים".