מנטפליקס - לברודווי: הסדרה "גמביט המלכה" תעובד למחזמר

אחרי שהיה לרב מכר מצליח ועובד לסדרת טלוויזיה מצליחה אף יותר, הסיפור על אליזבת' הרמון אלופת השחמט מגיע לבמות: "גמביט המלכה" תהפוך למחזמר בברודווי • אז מיהי זוכת הגראמי שהופקדה על כתיבת המוזיקה? "אני מתרגשת להתחיל לעבוד על הפרויקט עם אנשים כל כך מוכשרים"

גמביט המלכה

סדרת הטלוויזיה "גמביט המלכה" על ילדת הפלא אליזבת' הרמון הפכה ללהיט היסטרי מיד עם עלייתה לנטפליקס, באוקטובר 2020, ואף גרמה לעולם שלם להתמכר פתאום לשחמט (אנחנו אישית פחות הבנו את החוקים, אבל בסדר).

הסדרה, המבוססת על רומן מאת וולטר טוויס שיצא בשנת 1983, זכתה בפרס אמי ובפרס גלובוס הזהב למיני-סדרה הטובה ביותר והייתה לאחת מהסדרות הנצפות ביותר בשירות הסטרימינג. אם כן, אין זה מפתיע שיש מי שמנסה לסחוט את הלימון עוד טיפה - ולהפוך את הספר שהפך לסדרה - גם למחזמר בברודווי.

לכתבות נוספות:

באתרי הבידור דיווחו הבוקר (חמישי) כי סיפורה של אליזבת' יעובד למחזמר, כשמי שאמונה על כתיבת והלחנת השירים היא היוצרת היפנית זוכרת הגראמי "מיצקי". "אני מעריצה גדולה של הסדרה בנטפליקס ואפילו עוד יותר של הרומן המקורי", מסרה מיצקי בהצהרה, "אני מתרגשת להתחיל לעבוד על הפרויקט עם אנשים כל כך מוכשרים".

מי שנבחרה לשכתב את הרומן למחזמר היא המחזאית אבוני בות'. בדברים שמסרה לתקשורת, אמרה בות' כי "מחזות זמר זאת אחת האהבות הגדולות שלי, ויש לי הכבוד לקבל את האתגר של להביא את הסיפור המדהים הזה לבמה".

מיצקי
מיצקי | צילום: שאטרסטוק

העלילה מגוללת את חייה של ילדת פלא גאונת שחמט בשם אליזבת' (בת') הרמון, מגיל 8 עד 22, כשהיא נאבקת בהתמכרויות לסמי הרגעה ולאלכוהול - לצד הצלחותיה כאלופת שחמט. בהפקת המחזמר ציינו כי טובי היוצרים יקחו חלק במסע, זאת על מנת שהצופה יקבל חוויית צפייה מעולה. פרטים לגבי תאריך עליית המחזמר לבמות טרם הוכרז, והוא צפוי להיחשף בהמשך.