עם סרט צהוב וקריאה להחזרת החטופים: המחווה של אושרי כהן בפסטיבל הבינלאומי

השחקן הישראלי הגיע לפסטיבל הסרטים בטאלין שבאסטוניה, וביקש להזכיר לעולם את החטופים שמוחזקים בשבי חמאס. "הגענו לכאן קצת בלב כבד, אבל היה חשוב לנו שלא להשאיר את הפסטיבל ריק מישראלים", סיפר, "ובתוך המחשבות על הסרט ועל ההצלחה שלו, יש דבר אחד חשוב מעל הכול: BRING THEM BACK"

אושרי כהן
אושרי כהן | צילום: אינסטגרם

בטאלין בירת אסטוניה נערכה אמש (רביעי) פרמיירה עולמית לסרט "מלך החגיגת (“King Khat”), זאת במסגרת פסטיבל הסרטים הבינלאומי POFF שמתקיים בעיר. בין שלל השחקנים שצעדו על השטיח השחור, גם כוכב הסרט - השחקן הישראלי אושרי כהן - שהגיע לשם במטרה אחת: להעלות את המודעות להשבת החטופים, שמוחזקים בשבי חמאס כבר יותר מ-40 ימים.

כהן, לבוש באאוטפיט בצבעי דגל ישראל, ענד סרט צהוב וכתב על כף ידו את הסיסמה "BRING THEM BACK". בסרטון שפרסם בחשבון האינסטגרם שלו, סיפר כהן על האירוע: "אנחנו נמצאים עכשיו בפסטיבל בינלאומי באסטוניה", תיאר, "יש כאן שטיח שחור ולא אדום, ככה החליטו, אבל זה קצת מתכתב עם התחושה שלי ושל המשלחת הישראלית.

לכתבות נוספות:

"הגענו לכאן קצת בלב כבד, אבל היה לנו חשוב מאוד להגיע לשטיח הזה, שהוא לא יישאר ריק מישראלים. בתוך המחשבות על הסרט ועל ההצלחה שלו, ועם הרצון שהוא יזכה, יש לנו דבר אחד מעל הכול שהרבה יותר חשוב לנו - וגם כתבנו אותו על הידיים: BRING THEM BACK".

עוד הוסיף כהן ואמר כי "החזית של המלחמה היא מעבר לקרבות. יש גם את החזית האחורית של האמנות הישראלית, שבתקופות כאלה קצת הולכת לאיבוד. אנחנו נעשה כל מה שאפשר בשביל להמשיך להשמיע את הקול שלנו, להמשיך לעשות יצירה ישראלית. כאן בשטיח השחור באסטוניה, אני מרגיש הכי ישראלי שיש".

בסוף הסרטון, הציג את ידו השנייה עליה כתב "לנצח אוהב, ליאם שרם". שרם הוא אחד מנרצחי המסיבה בנובה, בשבת הארורה ההיא. הוא אמור היה לחגוג אתמול את יום הולדתו ה-26. "היום זה יום ההולדת של ליאם", אמר כהן בדמעות, "ואני אוהב אותך אחי. כמה שאני רחוק, אני הכי קרוב אליך. זה בשבילך. גם אם נזכה וגם אם לא - עם ישראל חי".

 

הצגת פוסט זה באינסטגרם

 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Oshri Cohen‎‏ (@‏‎oshricohen‎‏)‎‏

בתחילת השבוע, סיפר כהן כי ההחלטה לטוס לפסטיבל בצל הימים הקשים שעוברים על מדינת ישראל, התקבלה בתום התלבטות ארוכה במיוחד: "אנחנו טסים לייצג את הסרט 'מלך החגיגת' בפסטיבל הסרטים בטאלין שבאסטוניה", כתב בסטורי שפרסם לצד תמונה שבה הוא מניח תפילין בשדה התעופה.

הסרט, ציין, מתמודד לפרס בסרטי הדוקו, "וזה פסטיבל גדול וחשוב שלא רצינו להשאיר את השטיח שלו ללא ישראלים עליו", כתב. "אז נכון שזאת לא תקופה אידאלית לטוס, אבל בכל זאת נעמוד גאים במי שאנחנו, נזכור את מי שלא איתנו, נתפלל שכולם יחזרו הביתה בשלום ולא ניכנע לשנאה מבחוץ. הטוב מנצח".