עברי לידר ואניה בוקשטיין הצטרפו לצעדת משפחות החטופים: "בואו, צריכים את החיבוק שלכם"

מאות בני אדם, בהם בני משפחות החטופים, המתנדבים במטה המאבק ועוד רבים אחרים, צועדים כבר שלושה ימים מתל אביב לירושלים כשלכולם מטרה אחת: להעלות את המודעות להשבת החטופים הביתה, במיידי • המוזיקאי עברי לידר והשחקנית אניה בוקשטיין צעדו לצידם, וקראו לעוקביהם להצטרף: "זה מאוד חשוב"

זמן צפייה: 00:26

קשה להאמין, אבל כבר 40 ימים שיותר מ-230 בני אדם, בהם תינוקות, ילדים, נשים, גברים וקשישים, מוחזקים בשבי חמאס. מאז השבת הארורה ההיא שבה נחטפו בידי מרצחים שפלים, בני משפחותיהם - יחד עם פעילים במטה המאבק ומתנדבים נוספים, עושים הכול על מנת לעורר את המודעות להשבתם: ממייצגים אומנותיים שהוצבו ברחבי הארץ, דרך מאהל מחאה בתל אביב ועד לתליית שלטים ברחבי העולם. חייבים להחזיר אותם עכשיו.

בימים האחרונים בני המשפחות ומטה המאבק פתחו בצעידה מתל אביב לירושלים, במטרה להיפגש עם ראש הממשלה ולדרוש ממנו להשיב את החטופים באופן מיידי. אל הצעדה היום (חמישי) הצטרפו הזמר עברי לידר והשחקנית אניה בוקשטיין. "אני פה בצעדה של החטופים", אמר לידר בסטורי שפרסם בעודו צועד עם המשפחות, וקרא: "בואו לצעוד איתנו, זה מאוד מאוד חשוב".

לכתבות נוספות:

גם בוקשטיין, כאמור, לקחה חלק, ובסטורי שהעלתה סיפרה: "אנחנו צועדים פה עם המשפחות של החטופים בדרך לירושלים. הצעדה הזאת התחילה ביום שלישי, והיא תימשך עד שבת. המטרה היא לפגוש את ראש הממשלה ולדרוש ממנו את החזרת כל החטופים. זה הדבר הכי חשוב כרגע". עוד אמרה בוקשטיין כי "יש כאן הרבה אנשים ואני קוראת לכל מי שיכול להגיע - תגיעו. המשפחות צריכות אתכם, את החיבוק הזה, שכולנו נהיה איתם חזק בשעה הקשה הזאת".

עברי לידר בצעדת משפחות החטופים
עברי לידר בצעדת משפחות החטופים | צילום: רשת 13

צעדת המחאה של משפחות החטופים מתל אביב ללשכת ראש הממשלה בירושלים החלה ביום שלישי, ועתידה להיארך כחמישה ימים. האירוע החל בדקת דומייה לזכר התצפיתניות סמל רוני אשל, שנחשבה לנעדרת ומותה נקבע בשבוע שעבר, ורב"ט נועה מרציאנו, שנרצחה ע"י חמאס בזמן שהייתה חטופה בעזה וצה"ל הודיע באותו היום על מותה.

צעדת משפחות החטופים מלחמת חרבות ברזל
צעדת משפחות החטופים לירושלים | צילום: חיים גולדברג, פלאש 90
צעדת משפחות החטופים מלחמת חרבות ברזל
צעדת משפחות החטופים לירושלים | צילום: חיים גולדברג, פלאש 90