ארגונים יהודיים נגד קניה ווסט: "אנטישמי, מגעיל לראות אותו מקיא שנאה"

ניקול ראידמן איימה לתבוע, כריס בראון נאלץ להתנצל - אבל קניה ווסט עדיין לא הגיב על האמירות האנטישמיות בשירו החדש "Vultures". כעת, ארגונים יהודיים בעולם תוקפים את הראפר: "להדליק את להבות האנטישמיות ולעצבן כך את מיליוני מעריציו, במיוחד בתקופה עמוסה ומסוכנת כזאת לקהילה היהודית - זה בלתי נסלח"

קניה ווסט
קניה ווסט | צילום: shutterstock

השיר החדש והאנטישמי של קניה ווסט לא יורד מהכותרות: דובר מטעם הליגה נגד השמצה גינה היום (רביעי) בחריפות את השיר החדש של הראפר, "Vultures", ובריאיון ל-TMZ אמר כי "בתקופה של עליית האנטישמיות ברחבי העולם, זה מגעיל לראות את קניה שוב משתמש בפלטפורמה שלו כדי להקיא שנאת יהודים".

בשיר, נזכיר, שר קניה בין היתר: "איך אני יכול להיות אנטישמי? בדיוק ז***תי כלבה יהודייה". הליגה נגד השמצה התייחסה גם למילים בשיר שבהן הוא מתייחס למנהלו לשעבר, סקוטר בראון היהודי ("בדיוק ז***ן את הכלבה של סקוטר"), והוסיפה כי הטקסטים המשפילים אינם מפתיעים במיוחד. "קניה הוא אנטישמי שאינו מביע חרטה - וכמובן מיזוגני", צוטטו.

מלבדם, ב-TMZ הובאו גם דבריו של דובר ארגון ההסברה "American Jewish Committee", שטען כי בעוד חוסר החרטה של ווסט כבר מוכר - הביטוי האנטי-יהודי האחרון שלו "נראה פתטי ועצוב במיוחד", כלשונו של הדובר. "להדליק את להבות האנטישמיות ולעצבן כך את מיליוני מעריציו, במיוחד בתקופה עמוסה ומסוכנת כזאת לקהילה היהודית - זה בלתי נסלח".

לכתבות נוספות בתרבות ובידור:

השיר החדש הושמע לראשונה במהלך סוף השבוע שעבר בתוכנית רדיו בשם "WPWX Power 92 Chicago", ולפי שעה הוא אינו זמין להאזנה באף אחת מפלטפורמות הסטרימינג. בשיר לוקחים חלק גם Ty Dolla $ign, Lil Durk ו- Bump J.

בסוף השבוע הנוכחי תועד ווסט רוקד לצלילי השיר לצד הראפר כריס בראון - מה שהביא גל תגובות נזעמות נגד השניים. בעוד בראון הגיב והבהיר כי הוא "לא אנטישמי" - קניה טרם התייחס לסערה. ובכן, כנראה שבקרוב לא תהיה לו ברירה אלא להגיב - שכן ניקול ראידמן כבר איימה שבכוונה לתבוע אותו "בשם כל היהודיות בעולם". ייפגשו בבית המשפט?