ניקול ראידמן נגד קניה ווסט: "ניפגש בביהמ"ש - התעסקת עם ה'כלבה' הלא נכונה"

אחרי שהראפר הפרובוקטיבי שחרר שיר חדש שבו הוא שר בין היתר כי "ז**ן כלבה יהודייה", ראידמן החליטה שלא לשתוק - ולהגיש תביעה נגד ווסט: "אתבע אותך בשמה של כל אישה יהודייה על הפלנטה!", כתבה, "כשאזכה בכסף, אני אתרום לשיקום התושבים בעוטף עזה"

ניקול ראידמן, קניה ווסט
ניקול ראידמן, קניה ווסט | צילום: רונית מטיאס, שאטרסטוק

בשבוע שעבר סיפרנו לכם על השיר החדש והאנטישמי של קניה ווסט, הראפר חובב הפרובוקציות שמצליח להפתיע אותנו בכל פעם מחדש. בשיר חדש בשם "Vultures", הוא שר בין היתר כי "איך אני יכול להיות אנטישמי? בדיוק ז***תי כלבה יהודייה". ובכן, בעוד אנחנו לא התרגשנו מהשטות התורנית של ווסט - יש מישהי שהחליטה לקחת את זה צעד אחד קדימה.

ניקול ראידמן שיתפה אתמול (שבת) סרטון שבו נראה ווסט רוקד לצלילי השיר החדש שלו לצד ראפר בעייתי אחר - כריס בראון. אז, הבהירה ראידמן כי היא לא מתכוונת לעבור בשתיקה על המסרים האנטישמיים בשיר, וכתבה: "נתראה בבית המשפט! כשאזכה בכסף, אני אתרום לשיקום התושבים בעוטף עזה!".

לכתבות נוספות בתרבות ובידור:

ראידמן כתבה כי בכוונתה לתבוע את ווסט "בשמה של כל אישה יהודייה על הפלנטה!", וכרפרנס מושלם ל"כלבה היהודייה" אותה הזכיר בשיר, היא הוסיפה: "התעסקת עם ה'כלבה' הלא נכונה. בוא נראה מי יז**ן את מי!".

הסטורי של ניקול ראידמן
הסטורי של ניקול ראידמן | צילום: אינסטגרם

השיר החדש הושמע לראשונה במהלך סוף השבוע שעבר בתוכנית רדיו בשם "WPWX Power 92 Chicago", ולפי שעה הוא אינו זמין להאזנה באף אחת מפלטפורמות הסטרימינג. בחלק אחר של השיר, מתייחס ווסט למנהלו לשעבר, סקוטר בראון היהודי, ואומר: "בדיוק ז***תי את הכלבה של סקוטר". בשיר לוקחים חלק גם Ty Dolla $ign, Lil Durk ו- Bump J, ובהמשך הם גם מזכירים את הטבח שהיה בתיכון קולומביין האמריקאי ב-1999 שבו נרצחו 12 תלמידים.

כזכור, בשנה שעברה ווסט עורר זעם תקשורתי וציבורי לאחר שהשמיע שורה של הצהרות אנטישמיות: כך למשל, באוקטובר של 2022 הוא לבש לשבוע האופנה בפריז חולצת טריקו שעליה הכיתוב "חיי לבנים חשובים" (כפרפרזה על תנועת "חיי שחורים חשובים"), ולאחר שעורר את חמת הקהילה האפרו-אמריקאית, צייץ בטוויטר שהוא מתכוון ללכת לירות על יהודים. "אני קצת ישנוני הלילה אבל כשאני מתעורר אני הולך לתקוף יהודים", כתב אז. "הדבר המצחיק הוא שלמעשה אני לא יכול להיות אנטישמי כי אנשים שחורים הם למעשה יהודים... ניסיתם לבלבל כל מי שמתנגד לסדר היום שלכם".

והוא לא עצר כאן: בהמשך, ווסט אמר כי הוא "רואה דברים טובים בהיטלר" וכן האשים "ציונים יהודים" בסיפורים על מערכת היחסים של אשתו לשעבר קים קרדשיאן עם פיט דוידסון. ווסט נחסם מטוויטר וחזר לשם בכל הכוח אחרי שאילון מאסק רכש את החברה והפשיר את חשבונו. אדידס, בלנסיאגה גאפ וחברות נוספות ביטלו את שיתופי הפעולה המסחריים שלהן איתו, סרט דוקו שתוכנן להצטלם עליו בוטל - ועדיין נראה שווסט לא מתרגש וממשיך באמירותיו המסוכנות מלאות השנאה.