עושים שישי עם ג'קי אזולאי

ליום שישי יש את הקצב שלו, השגרה שלו והמוזיקה שמיוחדת רק לו. במיוחד עבור היום הכי מיוחד בשבוע, ג'קי אזולאי מגלה את שגרת יום שישי שלו ומביאה לכם את הפלייליסט שעוזר לה להיכנס לסוף השבוע

זמן צפייה: 02:03

מה שישי מסמל עבורך?
"סוף שבוע זה שקט. אני נולדתי למשפחה דתית אז יום שישי זה הזמן שאני עוצרת את הכל ושומרת את השבת. בתור ילדה ראיתי שכנים נוסעים לים ונהנים בזמן שאנחנו בבית חותכים סלטים ואף פעם לא הבנתי איפה המנוחה? אני עובדת קשה. היום אני מבינה כמה השבת זה דבר כיף, בלי הטלפון והטלוויזיה וכשאני רוצה לבלות עם הילדים בחופשים זה בדרך כלל בחול המועד של חגים. אני ממליצה לכל אחד לשמור שבת לפחות פעם אחת בחיים שלו. פתאום אני מבינה את החשיבות של לעצור את השבוע ולנוח. הזמן הזה מאפשר לי באמת להיות עם הילדים שלי ולהקשיב להם".

 

מה הדבר הראשון שאת עושה בשישי?
"אני אוהבת את זה שהבית נקי כבר מיום חמישי כדי לקום בשישי בבוקר וישר לבשל. אני בתוך שעה שעתיים יכולה להרים ארוחה. אני יכולה ממש להרגיש בגוף שלי שיום שישי הגיע וזה מרוץ נגד הזמן להספיק הכל. היום יש לי שבתות שהן בלי הילדים אז זה הזמן שלי לחשבון נפש".

[brightcove_iframe video_id='mood-survivor-season-05-vip-clips-03-part-07' autoplay='0' credit='' desc='' poster='' kid='1_wvd0j36v' duration='138']

מה את הכי שונאת לנקות?
"את הגז אחרי הבישולים. יש לי שש כיריים ומעולם לא חשבתי להחליף לאינדוקציה או לחשמלי כי האוכל לא יוצא אותו דבר. אחרי הבישולים הגז שלי נראה זוועה אז יש פעמים שיש לי כוח לנקות אותו ויש פעמים שאני פשוט מניחה עליו את הפלטה של שבת כדי שלא אצטרך לראות ולהתעסק עם זה".

 

מה את הכי אוהבת לבשל?
"אני אוהבת לבשל הכל. אני תמיד מכינה מטבוחה, סלט ביצים, חצילים שרופים, סלטים חיים, דגים... נגיד חמין אני עושה כל השנה, לא משנה מה מזג האוויר בחוץ. החמין סוגר פינה לכל סוף השבוע, הוא תמיד מחכה על הפלטה ואוכלים ממנו גם שלוש פעמים ביום".

[brightcove_iframe video_id='mood-survivor-season-05-vip-clips-08-part-03' autoplay='0' credit='' desc='' poster='' kid='1_75strx5c' duration='292']

ארוחת שישי אינטימית או המונית?
"זה משתנה כי יש שבתות שבא לי שיגיעו אורחים ויש פעמים שאני רוצה את הלבד שלי. אם אני חייבת לבחור – אז המונית. כשאנחנו יושבים כל המשפחה אנחנו רבים, גם על דברים שאני יודעת בוודאות שאני צודקת. למשל הייתה שבת אחת שרבתי עם אחי שבתוך שוקולד רפאלו יש שקד והוא אמר שיש אגוז. בגלל ששנינו שומרים שבת לא הייתה לנו דרך לבדוק את זה בגוגל ואז כשיצאה שבת בדקנו והוא ראה שצדקתי. כמובן שהוא ברח מיד".

 

שנ"צ בשישי חובה או מותרות?
"מותרות. אין מה לדבר. זה כאילו אמרת לי עכשיו להיות במלדיבים באמצע היום. אין סיכוי".

 

שוקו חם בגשם בחוץ או מזגן על חימום מתחת לפוך?
"מזגן על חימום מתחת לפוך. אני אדם של חורף"

 

על איזה סדרה היית ממליצה לבינג' של סוף שבוע?
"עכשיו אני צופה בנטפליקס בסדרה 'ג'ין וג'ורג'יה'. הסדרה מספרת על אמא שילדה את הילדה שלה בגיל 15 ועכשיו שתיהן כבר גדולות – הילדה בת 15 והאמא בת 30. האמא עברה חיים קשים, העבר שלה רודף אותה והיא למדה לשרוד את החיים, ומנגד הילדה שלה מרגישה יותר מבוגרת מאמא שלה. זו סדרה מצחיקה ועצובה בו זמנית".

 

איזה סגנונות מוזיקלים מעדיפה בשישי?
"אני האדם הכי לא קונבנציונלי שתפגשי, יש לי פלייליסט שיש בו הכל מהכל. את יכולה למצוא שם שרית חדד, זהבה בן, איתי לוי וגם אריאנה גרנדה, ריאהנה ואד שירן... מה שעושה לי נעים באוזן".

 

את מי היית מזמינה לארוחת שישי ולמה?
"את אבא שלי שנפטר חודש לפני שהתחתנתי. כשהייתי ילדה והיינו מתכוננים ביחד כל המשפחה לשבת, לא אהבתי את זה, זו הייתה מטלה עבורי. הלוואי והייתי יכולה לשבת איתו לארוחת שישי עכשיו, הייתי עושה עבורו את הכל באהבה, מפנקת אותו ומכינה לו את כל מה שהוא רוצה לאכול. אם הייתי צריכה להעביר עכשיו מסר לילדות שעובדות עבור הארוחה בשבת, הייתי אומרת להן שיעשו את זה באהבה".

 

מה השירים שחייבים להיות בפלייליסט שלך ביום שישי?

למתכונים של ג'קי אזולאי שאתם פשוט חייבים להכין לחצו כאן.

"הישרדות VIP" משודרת בימים שני, רביעי ושבת ברשת 13