עושים שישי עם אביבה אבידן

ליום שישי יש את הקצב שלו, השגרה שלו והמוזיקה שמיוחדת רק לו. במיוחד עבור היום הכי מיוחד בשבוע, אביבה אבידן מגלה את שגרת יום שישי שלה ומביאה לכם את הפלייליסט שעוזר לה להיכנס לסוף השבוע

אביבה אבידן
אביבה אבידן | צילום: דודי חסון

מה שישי מסמל עבורך?
"יום שישי זה יום של משפחה. אני מארגנת את הבית לקראת ארוחת השישי ומבשלת. אם הילדים לא מגיעים לאכול אצלי אני נוסעת אליהם עם האוכל שלי. חשוב לי שנהיה ביחד בימי שישי וארוחת קידוש חגיגית זו מסורת שאני מקפידה עליה מאז שהייתי ילדה קטנה בירושלים".

עוד במדור המוזיקה:

חמשת הקטעים האומנותיים הזכורים ביותר מהאירוויזיון

שריי אדר: "גם ביונסה לא ישבה רגל על רגל כדי להגיע לאן שהיא הגיעה"

כל מדורי "עושים שישי"

מה הדבר הראשון שאת עושה ביום שישי?
"יושבת על התפריט של הערב. אני תמיד נערכת לארוחה כבר יום קודם - הולכת לשוק לקנות את הירקות, הדגים והבשר הכי טריים ומתחילה בהכנת הסלטים. היה יום אחד בתקופת הקורונה שהבת שלי הציעה שאפתח עסק שבו אמכור את כל הבישולים שלי. אנשים אהבו את האוכל שלי וזה תפס מאוד. הגעתי איתו גם לתוכניות טלוויזיה ובעצם הרגשתי שלקחתי את המותג שלי וארזתי אותו באריזה אחרת. הפוש לעשייה שלי לאחר מכן בא ללא ספק דרך האוכל".

מה את הכי שונאת לנקות ביום שישי?
"את הסירים אחרי שבישלתי, ויש הרבה מהם".

מה את הכי אוהבת לבשל?
"הדגים זו גולת הכותרת בארוחת שישי. בדרך כלל אני מכינה דג מרוקאי או סלמון בטריאקי ומרוב ששניהם כל כך טעימים יוצא מצב שהמשפחה שבעה מהסלטים והדגים ולא נשאר להם מקום למנות העיקריות".

ארוחת שישי אינטימית או המונית?
"המשפחה שלי מספיק גדולה אז אני לא יודעת אם זה נחשב אינטימי או המוני אבל בעיקרון אני מעדיפה לשבת לאכול עם המשפחה. לפעמים גם חברות של הבת שלי מתווכחות ביניהן מי תגיע לאכול את האוכל שלי".

שנ"צ בשישי - חובה או מותרות?
"חובה בכל יום, זו השינה הכי מתוקה. אם יש לי הופעה אז אני הולכת לישון למשך שעתיים. בשאר הפעמים אני שמה שעון מעורר כדי שלא אגיע למצב שאהיה ערנית בלילה".

שוקו חם במזג אויר הקר או מזגן על חימום מתחת לפוך?
"הלוואי והייתי יכולה להיות בפוך כל היום, אני אוהבת מאוד להתכרבל. אני אשמח גם לשוקו חם בחוץ וגם לסחלב".

על איזה סדרה היית ממליצה לבינג' של סוף שבוע?
"אני אוהבת מאוד לראות 'חברים', הסדרה מצחיקה אותי וצפיתי בה עוד כשהילדים היו קטנים וגרו איתי. גם 'סיינפלד' זה נחמד. לאחרונה ראיתי בנטפליקס את 'העוזרת', סדרה שמספרת על אישה מוכה שמחליטה לעזוב את הבית אחרי שלקח לה הרבה זמן לעשות זאת. אני מרגישה שזו סדרה מאוד אמתית, סדרה מהחיים ולשמחתי היא הסתיימה כמו שרציתי. הצלחתי לסיים את הסדרה הזו בלילה אחד, זה קטן עליי".

איזה דמות היית מזמינה לארוחת שישי ולמה?
"הייתי מזמינה שני אנשים. קודם כל את אבא שלי. אהבתי את זה שהוא ואמא שלי היו באים אליי מירושלים לתל אביב והוא היה עושה את הקידוש. עד היום יש לי את הספר שאיתו הוא קידש עם כתב היד שלו והכתמים של היין. האדם השני שהייתי מזמינה זו חנה לסלאו. אנחנו חברות מהצבא והיא מאוד עסוקה ולא יוצא לנו להתראות".

איזה שיר ישראלי מהאירוויזיון מסמל לך את יום שישי?
"ליוויתי את אבי טולדנו באירוויזיון כשהוא שר את 'הורה', אז אני אבחר בשיר הזה".

מה השירים שחייבים להיות בפלייליסט שלך ליום שישי?

 

בתקופת הקורונה אביבה אבידן השתתפה בפרויקט של זאב זוהר, "הארץ הטובה", אליו התאגדו אמנים מוכרים וילדים לשיר שיר ארץ ישראלי טהור. "כששומעים את השיר לראשונה זה מרגיש כאילו הוא נכתב לפני שנים, ועדיין, כל שיר ארץ ישראלי כמו זה יכול להתאים לכל הזמנים", מסרה אבידן. בשיר משתתפים גם רבקה מיכאלי, שימי תבורי, רותי נבון, אסף אשתר ואומנים נוספים.

הקשיבו לשיר "הארץ הטובה":

אביבה אבידן תופיע בתאריך 29.11 בהיכל התרבות של צפת. בנוסף, אבידן לוקחת חלק בהופעה מיוחדת עם התזמורת האנדלוסית אלמוגרביה בתאריך 2.12 בהיכל התרבות של מעלות. בנוסף, מי שמתכנן סוף שבוע בים המלח בזמן הקרוב יוכל לפגוש את אביבה בהופעה שלה בתאריך 3.12 במלון "לאונרדו קלאב" בה היא תשיר את מיטב להיטיה.

אביבה אבידן
אביבה אבידן | צילום: צחי וזאנה