שריי אדר: "גם ביונסה לא ישבה רגל על רגל כדי להגיע לאן שהיא הגיעה"

אחרי ששרי אדר רגשה את הצופים ב"אקס פקטור לאירוויזיון" בזכות האומץ לחשוף את הסיפור האישי שלה בפריים טיים, יש לה מסר אחד בשבילכם – "אמנם לא עברתי את האודישן ל'אקס פקטור לאירוויזיון', אבל אני ממש לא מתכוונת להיעלם". ריאיון חשוף כמו שריי

זמן צפייה: 02:38

"המוזיקה בחרה בי גם כשניסיתי לברוח מזה, כל דבר החזיר אותי לשם. המוזיקה היא חלק בלתי נפרד מהחיים שלי", מספרת שריי אדר שהתמודדה בתוכנית הראשונה של "אקס פקטור לאירוויזיון" ולא הצליחה לעבור לשלב הבא. "אני יכולה ללכת ברחוב ולהתחיל לעשות ראפ על דברים שאני רואה מסביבי. בכל יום אני כותבת בין שניים לשלושה שירים שהם בעצם התשתית ללהיטים בעתיד. יש לי כבר חמישה שירים שמוכנים להקלטה, יש שיתופי פעולה עם אומנים שונים, הופעות ועוד מלא מלא הפתעות. לקחתי מנהל אישי ואשת יחסי ציבור שמקדמים ועוטפים אותי. אני עובדת קשה מאוד ורוצה להגיע למקומות גבוהים. בינינו, גם ביונסה לא ישבה רגל על רגל כדי להגיע לאן שהיא הגיעה".

עוד במתחם "אקס פקטור לאירוויזיון":

אקס פקטור לאירוויזיון, פרק 4: שולחן השופטים מתחמם

ביצוע של כוכבים: כל שופטי "אקס פקטור לאירוויזיון" בביצוע לשיר "אור הירח" של אביב גפן

"מה שאמרת זה חצוף, אתה מקטין ומצמצם אותי": נטע מתפרצת על אביב גפן

לפני חודש הוציאה אדר את השיר "אין אחד שלא" לתחנות הרדיו, אותו היא כתבה יחד עם רון ביטון ("בית משוגעים"). "בגדול השיר מדבר עלי ואני מתרגשת מהעובדה שהתקשורת מחבקת אותו. השיר הגיע ליותר מ-800 אלף צפיות ביוטיוב, השמיעו אותו בתחנות הרדיו ואפילו גלגל"צ השמיעו אותו פעם אחת. אמנם לא עברתי את האודישן בתוכנית אבל אני ממש לא מתכוונת להיעלם. חשוב לי שאנשים יעריכו את האומנות שלי".

הקשיבו לשיר "אין אחד שלא" של שריי אדר

 

אקס פקטור

את אדר בת ה-24 מאשדוד קשה לפספס ברחוב. כיאה למקצועה כמקעקעת, אדר מכוסה בעשרות קעקועים לאורך גופה, מראה קצת שונה ממנה שחושבים על האירוויזיון. במשך חמש שנים התמודדה אדר עם מחלת האנורקסיה ובאודישן היא בחרה לספר את הסיפור באומץ רב, והוסיפה שהמוזיקה הצילה את חייה. "הגעתי ל'אקס פקטור לאירוויזיון' כי רציתי מאוד לייצג את ישראל באירוויזיון וגם רציתי לשמוע את חוות הדעת של השופטים עלי כדי להבין יותר טוב מה אני צריכה לעשות כדי להשתפר. תמיד יש מה ללמוד בתחום הזה ודעה של אנשי מקצוע שעושים את זה שנים ארוכות חשובה לי מאוד. בהתחלה לא היה לי פשוט לשמוע את הביקורת אבל קיבלתי מהם כלים טובים והבנתי שיש דברים שאני צריכה לעבוד עליהם. התפיסה שלי על שירה השתנתה בעקבות זה. היום אני שרה עם פחות מניירות ואפשר לשמוע את זה בא לידי ביטוי בכל שיר חדש שאני מקליטה. אני חושבת שהמניירות שלי הגיעו מהמקום של להוכיח מי אני ולהסתיר את מי שאני. היום אני מצליחה הרבה יותר להביא את עצמי ולהיות רגועה. אני מודה לשופטים שהם אמרו לי את מה שהם אמרו ומודה לעצמי שבאתי נטולת אגו כדי ללמוד מהם".
איך את מסכמת את החוויה שלך באודישן?
"נהניתי מאוד. התרגשתי לראות את השופטים בלייב ולהיות על במה מול קהל גדול במעמד הזה. הופתעתי מאוד שמרגול התלהבה ממני ועד עכשיו אני מקבלת אהבה מאנשים ברחוב שזוכרים אותי, אפילו שהופעתי בפריים טיים רק למשך עשר דקות. היה חשוב לי להעביר באודישן את המסר שאם אני יכולתי להתגבר על מה שעברתי, כל אחד יכול. מצאתי את הדבר שהציל לי את החיים והגיטרה שקיבלתי מאבי כשהייתי חולה אפשרה לי להוציא את כל מה שאני מרגישה. היום אני מוכנה לצאת החוצה פיזית ונפשית ואני נמצאת במקום עוצמתי ולא קורבני. אני מאמינה שכל אחד צריך למצוא את הדבר שעושה לו טוב ושהכוכבים צריכים להיות אנשים שסוחפים איתם קהל. זה מה שאני רוצה להיות".

שריי אדר
שריי אדר | צילום: דנה זיקרי

 

בחרה בחיים

במהלך האודישן ספרה אדר שהיא הפסיקה לספור את כמות הקעקועים שעל גופה אחרי הקעקוע ה-58, אבל יש אחד שהוא משמעותי יותר מכל השאר. "'ובחרתי בחיים' הוא הקעקוע הכי משמעותי שלי כי הוא אומר הכל על מה שעברתי. הקעקוע הזה מסכם את הילדות שלי, את תקופת האנורקסיה ואת העובדה שהבחירה בחיים תלויה רק בי. ניסו לעזור לי לאורך שנים ולא רציתי לקבל את העזרה. רק כשעזרתי לעצמי זה קרה".
מה היה הרגע שבו החלטת שאת רוצה לחיות?
"כשהייתי מאושפזת בבית החולים הגעתי למצב שלא יכולתי ללכת ואמרו להורים שלי שאין לי הרבה סיכויים לחיות. הגוף שלי התחיל לוותר על איברים חיוניים, כפות הרגליים והידיים שלי התחילו להכחיל ולא היתה בי טיפת כוח להוציא אויר מהפה. באחד הימים של חג פורים הגיעו חיילים למחלקה כדי לשמח ילדים עם משלוחי מנות ובמקרה זה יצא ביום ההולדת שלי. הדבר הזה גרם לי להרגיש חשובה ובזכות המעשים של החיילים הבנתי שאני רוצה לחיות. רציתי להיות במקום שנותן לאחרים, וזה סוג של סגירת מעגל בשבילי. אני רוצה להעניק מהאומנות שלי לילדים ולילדות שחושבים אין להם סיכוי, אני רוצה לתת להם את התקווה הזאת. אני מאמינה שכל עוד הנר דולק, גם אם הוא מעומעם, הכל אפשרי. צריך לרצות ולהיות נחושים. אני ניצחתי".
לסיום, מה השיר הישראלי שאת הכי אוהבת מהאירוויזיון?
"'Toy' של נטע ברזילי. נטע זה סיפור אהבה בשבילי. אני אוהבת את המוזיקה שהיא עושה ומרגישה שאנחנו על אותו קו. עצם העובדה שהיא זו שיוצרת את המוזיקה שלה גורם לי להעריך אותה מאוד, גם ברמה האישית. יש לי חלום לעשות איתה משהו מקצועי ואני מאמינה שזה יבוא בזמן שלו".

"אקס פקטור לאירוויזיון" - ימים ראשון, שלישי וחמישי ברשת 13.
תחרות האירוויזיון תשודר בכאן 11 בתאריך 14 במאי.

שריי אדר
שריי אדר | צילום: פזית גואטה