פלייליסט יום העצמאות: כל השירים שזכו בתואר "שיר השנה" במצעדים השנתיים

לכבוד יום העצמאות ה-74 של מדינת ישראל הרכבנו את הפלייליסט המושלם שכולל את כל השירים שזכו בתואר "שיר השנה" בתחנות הרדיו לאורך השנים, החל מהמצעד שנתי הראשון בשנת 1963

פלייליסט יום העצמאות המושלם
פלייליסט יום העצמאות המושלם | צילום: אורית פניני, אור דנון, עדי אורני, דניאל קמינסקי, יחסי ציבור

לקח 15 שנים מקום המדינה ועד שמצעד הפזמונים השנתי עבר מרשימה במגזינים השונים אל תחנת הרדיו "הגל הקל" של קול ישראל. בשנת 1963 שודר מצעד הפזמונים השנתי הראשון ולהקת התרנגולים של נעמי פולני זכתה במקום הראשון עם "שיר השכונה". לפלייליסט הזה השתמשנו בשירים שזכו בתואר בקול ישראל וגלי צה"ל על גלגוליהן השונים לאורך השנים.

 

עוד במדור המוזיקה:

חדשות האירוויזיון: כל מה שצריך לדעת לקראת התחרות

טריוויה: 30 שנה לקריירה של דנה אינטרנשיונל

הראפר 50 סנט יופיע בישראל בקיץ הקרוב

 

כמה פרטים מעניינים על השירים:

  • ארבעה שירים שונים של אייל גולן הוכתרו לתואר "שיר השנה", יותר מכל זמר אחר למעט גידי גוב ששלושה שירים של כוורת זכו בתואר ושיר נוסף שלו כסולן, "שלל שרב", הצליח לקטוף את התואר בשנות השמונים.
  • שירי בכורה של זמרים חדשים נוטים להצליח במצעדים כמו "יום ועוד יומיים" של שי גבסו, "סליחות" של יהודית רביץ, "ואת" של הראל סקעת ו-"מצטער" של אדם.
  • שבעה שירים שייצגו את ישראל באירוויזיון זכו בתואר אבל גם שיר אחד מתוך קדם אירוויזיון 1986 שזכה רק במקום הרביעי זכה בתואר - "שביל הבריחה" של ריטה.
  • שלמה ארצי מחזיק בשיא פער הזמנים הגדול ביותר בין שני שירים שזכו בתואר שיר השנה. 26 שנים חלפו בין "פתאום עכשיו, פתאום היום" ובין "שניים", הדואט עם ריטה שיצא בשנת 1996.
  • כוורת היא האומן היחיד, בין אם להקה או סולן, ששירים שלה זכו בתואר שלוש שנים ברצף באותה תחנת רדיו. חלב ודבש זכו בתואר פעמיים ברצף ומירי מסיקה הצליחה לעשות זאת פעמיים ברצף אבל בשתי תחנות רדיו שונות.
  • 14 שירים זכו בתואר "שיר השנה" בשתי תחנות הרדיו השונות באותה שנה, כשהאחרון שבהם היה "בית משוגעים" של רן דנקר בשנת 2021. הראשון היה "על כפיו יבוא" של רבקה זהר בשנת 1969.