יום הזיכרון לחללי צה"ל: להקת שלוה הקליטה שיר למילים של מרים פרץ

אחרי שמרים פרץ איבדה שני בנים בקרבות בעת מילוי תפקידם, היא הפכה את המשפט "החיים חזקים מהכל" לאידיאולוגיה. לכבוד יום הזיכרון לחללי צה"ל ופעולות האיבה נולד שיר בעל שם זהה בביצוע להקת שלוה

זמן צפייה: 03:54

"מרים פרץ ונטע בן עמרם פנו אלינו ואמרו שהן כתבו שיר ואין דבר מתאים יותר מאשר שלהקת שלוה תשיר אותו", מספר שי בן שושן, יוזם ומקים להקת שלוה ששבתה את לבבות הקהל בשלוש השנים האחרונות. "האמונה של מרים פרץ היא 'החיים חזקים מהכל', צריך להרים את הראש למעלה ולא לוותר. מרים סיפרה לנו שכשהיא מסתכלת על להקה שהיא היתה רוצה שתבצע את השיר, אנחנו היינו השראה בשבילה ואיך שקראתי את מילות השיר ידעתי שאנחנו חייבים לבצע אותו. בשכול תמיד מדברים על האובדן ומרים מדברת בשיר על להמשיך קדימה למרות הכל, לנצח את החיים ולהתקדם. דינה וענהאל, הזמרות של הלהקה, התחברו לשיר מהפעם הראשונה שהן שמעו אותו".

 

עוד במדור המוזיקה:

חדשות האירוויזיון: כל מה שצריך לדעת לקראת התחרות בחודש הבא

טריוויה: 30 שנה לקריירה של דנה אינטרנשיונל

עברי לידר: "אני רוצה לתת לילדים הזדמנות להביט על העולם לא רק בצורה בינארית"

 

הקשר בין מרים פרץ ללהקת שלוה נוצר לפני שנים, בכל מיני אירועים בהם הם נתקלו אחד בשני ובהם פרץ הכירה מקרוב את חברי הלהקה והתרשמה מהדרך שהם עוברים בחיים. "תהליך העבודה על השיר היה תהליך של שיתוף שלא קרה לנו באף שיר אחר. בדרך כלל כותב השיר נותן לנו אותו, מסביר עליו קצת והולך לדרכו", מספר בן שושן. "פה היה ממש תהליך של למידה והכרה של מרים פרץ בתור בן אדם. אם הזמרות לא הבינו משהו במילים היא ישבה איתן והסבירה להן בסבלנות בלתי נגמרת למה המילים נכתבו כמו שהן. למרות שהכרתי אותה תקופה לא הבנתי כמה היא דמות אופטימית על החיים. לא רואים את זה בדרך כלל אצל אנשים שקשורים לשכול".

 

הקשיבו לשיר "החיים חזקים מהכל" בביצוע להקת שלוה
[brightcove_iframe video_id='entertainment-music-israeli-part-210-external' autoplay='0' credit='' desc='' poster='' kid='1_lhldxsti' duration='234']
מילים: מרים פרץ ובטע בן עמרם. לחן: תמר אופיר. הפקה מוזיקלית ועיבוד: שי בן שושן ואורי זך

 

מרים אמרה שאתם מהווים השראה בשבילה. איך היא מהווה השראה עבורכם?
"התחברנו אליה מהרגע הראשון שהיא פנתה אלינו. גם אני נפצעתי קשה בצבא ואיבדתי את המפקד שלי, אייל וייס ז"ל. בגלל המקרה הזה קמה הלהקה, מהמקום של הפציעה והשכול. מה שאנחנו מסמלים עבור מרים, חברי הלהקה מסמלים עבורי. הם נתנו לי כל כך הרבה כוח להשתקם ולהתקדם בחיים. החיבור בין מרים לחברי הלהקה היה כמו כפפה ליד".

להקת שלוה
להקת שלוה | צילום: רן יחזקאל

איך אייל וייס ז"ל השפיע על הלהקה?
"אני שירתי בדובדבן ואייל וייס היה המפקד הראשי של דובדבן. הוא נהרג בפעילות מבצעית בכפר ציידא בשנת 2002 ואני נפצעתי באותה פעילות. הקשר לשכול נוכח וקרוב תמיד. הלהקה קמה בזכות היסודות שאייל החדיר בי. הלהקה גדלה על הסיפורים שלו ועליו, על הדבקות במשימה. בהתחלה, כשהלהקה רק קמה, היה לנו קשה מאוד להצליח אבל ברוך השם היום אנחנו מופיעים הרבה. בהתחלה אנשים לא הזמינו אותנו וכל הזמן הזכרתי לחברי הלהקה – דבקות במשימה, זה הערך שאייל תמיד קידם. היום הלהקה מדברת כל הזמן על המסר הזה".