"היה היה פעם שיר באירוויזיון..." - גלו את השירים מהאירוויזיון המסתתרים בסיפורים

שבוע האירוויזיון ב"אקס פקטור לאירוויזיון" התחיל וכבר שמענו שבעה שירים מהתחרות בתוכנית ששודרה ביום ראשון. לכבוד שבוע המיוחד הבאנו לכם שלושה סיפורים קצרים שכל אחד מכיל שמות של שירים שיצגו את ישראל באירוויזיון לאורך השנים. האם תצליחו לגלות כמה שמות מסתתרים בכל סיפור? | שבוע האירוויזיון ימשיך ביום חמישי בשעה 21:30

זמן צפייה: 00:51

אתמול (ראשון) שודרה התוכנית הראשונה בשבוע האירוויזיון, בה שרו שבעה מתמודדים שירים אהובים מתחרות הזמר האירופאית. לכבוד השבוע המיוחד, הבאנו לכם שלושה סיפורים קצרים שכתבו תלמידים בסדנת הכתיבה של הגר ינאי. נסו למצוא כמה שיותר שמות של שירים שיצגו אותנו באירוויזיון, החל מ"אי שם" ששרה אילנית בשנת 1973 ועד "Set Me Free" ששרה עדן אלנה באירוויזיון האחרון שנערך בהולנד.

עוד במדור המוזיקה:

"שניים משלושת השירים האהובים עלי מהאירוויזיון הם מישראל". הזמרת מאלבניה לאירוויזיון 2022 מפרגנת

"אני חושבת שהייתי יכולה לזכות באירוויזיון". אילנית משחררת שיר חדש ונזכרת ב"אי שם"

מבחן האירוויזיון הגדול: בואו לבחון את הידע שלכם

 

שלום עולם,
שמי טלי שעשוע אבל מאז שאני ילדה כולם קוראים לי toy, אני מודעת לכך שאולי אני לא made of stars אבל אני בהחלט מרגישה שזה הזמן שלי לזרוח ובשביל זה ואני צריכה את עזרתכם. אני מרגישה שצלצול השכמה קורא לי דינג דונג וגם אם הוא היה אי שם במשך הרבה זמן, אי אפשר להתעלם מצלצולו עוד. אז לכבוד יום ההולדת המתקרב שלי החלטתי  to set me free ולהאמין שאם קצת עזרה אני אוכל להיות דיוה של ממש. מאז שאני זוכרת את עצמי אני שרה ברחובות ומחכה שיבוא יום ואפרוץ סוף סוף. כל לילה אני מתפללת שזה יהיה הלילה האחרון שלי כאנונימית. אני רק צריכה איזה שיר שמח, כמה מילים מרגשות ואני על דרך המלך להצלחה והיו בטוחים שההצלחה שלי היא ההצלחה שלכם כי אם הולכת לעשות את זה, אני רוצה לעשות את זה כאן, במקום בו גדלתי ובו התפתחה זהותי כבן אדם.אז אם את חושבים שעולה עולה בכם משהו בבקשה כתבו לי עוד היום. אם זה לא יצליח לא הפסדתי דבר, בעיניי אין דבר כזה כישלון ובסוף אל לנו לשכוח שזה רק ספורט. מי יודע אולי נדליק יחד נר באירוויזיון 2022 כשאקח את המקום הראשון, ונאמר הללויה!
שלכם באהבה טלי שעשוע.

מאת רז יונתן

הכפתור האדום
ואסילי ישב נוטף זיעה, עיניו מרצדות על לוח המחוונים. הוא הרגיש את האדמה זז תחתיו. כאילו כאן ייקבע גורל העולם כולו. הקשר עם מרכז הפיקוד נעלם כבר לפני שעה. הוא קרא שוב ושוב, משווע למילים, מילים כלשהן שיגיעו מהאפרכסת, אך לשווא. על פי הפרוטוקול, במידה ואין תשובה מהפיקוד, יש להניח את הגרוע מכל ולהפעיל את הארסנל הגרעיני. עיניו הפעורות היו נעוצות בכפתור אדום בוהק במרכז לוח המחוונים. לחיצה אחת – ובום. הכפתור נראה כאילו הוא מתנועע ומרקד לו, מבעד לטיפות הזיעה שנחתו על עיניו. מוזר כמה אתה תלוי בעיניך בדיוק ברגעים הכי קריטיים. הוא חש במדים הסובייטים, שגם כך היו קטנים עליו במידה, נדבקים לגופו המיוזע. הוא לבד, הוא והכפתור. אצבעו נשלחת קדימה, רועדת, רוטטת, מרצדת.
דינג דונג! הפעמון הקפיץ אותו בבהלה. אלכסיי נכנס משועמם בדלת הבונקר – "הבאתי קצת וודקה, ייקח להם זמן לתקן את התקלה. מה אתה כל כך מופתע?".

מאת יואב שחר

הסטארטפיסטים
"הלילה אנחנו רוקדים הורה, לזכר ימים של חגיגה עברית טהורה". הכריז משה בהרמת הכוסית החגיגית של החברה אותה הקים לפני כשבע שנים, כשבקבוק ערק ישראלי לצידו. לאחר עבודה קשה וסיזיפית החזון של משה התממש. כסטודנט שסבל מרמת מחירי דיור בלתי אפשריים במגורי הסטודנטים ליד אוניברסיטת תל אביב, הוא שכנע את עצמו שחייבת להיות דרך אחרת לנהל את מצב הדיור והשכירות. הוא עוד לא ידע איך, אך הוא ידע כי כל מסע של אלפי קילומטרים מתחיל בצעד הראשון. לאחר שחבר לארבעה חברים מהפקולטה איתם למד בחוג למדעי המחשב , הצליחו בשילוב של חזון, פילוסופיה וטכנולוגיה להרים פלטפורמה מתחרה לאפליקציית "אייר בי אנד בי". "אבל איך נקרא לאפליקציה?" שאל דרור, מחברי הצוות שעסק יותר בפיתוח האלגוריתמים. "אנחנו צריכים לשמור על פשטות. משהו שיזכיר את המפלצת בה אנו באים להתחרות. שיהיה נגיש" "יש לי!" הרכיז רונן. "אביניבי" - גם מזכיר את השם, וגם שומר על הישראליות". "רונן, אתה גאון. אני שולח פרחים לאמא שלך על שהביאה אותך לעולם", אמר משה תוך שהוא מחבק חיבוק דוב את רונן. "רגע, אז זהו?", הסתכלו החברים אחד על השני סביב השולחן העגול במשרד הקטן ששכרו בדרום תל אביב. "נראה כך." סוג של שתיקה ריקנית והתרגשות אפפו את החדר. "הללויה!! מתחילים. נמרוד, תכנס את העובדים - אנחנו הולכים לשתות הלילה".

מאת גיל מלצר

שלושת הסיפורים נכתבו בסדנת הכתיבה של הסופרת הגר ינאי.

"אקס פקטור לאירוויזיון" - ימים ראשון, שלישי וחמישי ברשת 13.
תחרות האירוויזיון תשודר בכאן 11 בתאריך 14 במאי.