עושים שישי עם קובי פרץ

ליום שישי יש את הקצב שלו, השגרה שלו והמוזיקה שמיוחדת רק לו. במיוחד עבור היום הכי מיוחד בשבוע, קובי פרץ מגלה את שגרת יום שישי שלו ומביא לכם את הפלייליסט שעוזר לו להיכנס לסוף השבוע

קובי פרץ
קובי פרץ | צילום: אנג'ל הפקות באדיבות ניר אמיתי

מה יום שישי מסמל עבורך?
"כשמגיע יום שישי אני מרגיש איך השכינה נמצאת אצלי בבית. זה זמן שכולו מוקדש לקידוש השבת ולמשפחה. אני אוהב לעשות קניות בבוקר - לקנות חלות, עוגות ופיצוחים לבית הכנסת וכחצי שעה לפני שנכנסת השבת אני הולך עם הילדים שלי למקווה ליד הבית. אחרי זה אנחנו הולכים יחד לבית כנסת ואז לקידוש. לפני שאנחנו מתיישבים לאכול אנחנו עושים מזמורים, שרים את 'שלום עליכם', 'אשת חיל' ו-'בר יוחאי' ולומדים את פרשת השבת. סבתא שלי תמיד הייתה אומרת שהלוואי והיה שבת פעמיים בשבוע. זה הדבר הכי טוב שיש לי".

עוד במדור המוזיקה:

האלקטרו חפלה מה"אקס פקטור לאירוויזיון" מגיע לרדיו
מלכת קדם האירוויזיון, חדוה עמרני, חוזרת עם שיר חדש

מייקינג אוף: מאחורי הקלעים של מתמודדי "אקס פקטור לאירוויזיון" שרים אדל

 

מה הדבר הראשון שאתה עושה ביום שישי?
"איך שאני קם בבוקר אני אומר 'מודה אני'. לאחר מכן אני נוטל ידיים, מניח תפילין כשבכל ראש חודש אני הולך להתפלל בבוקר בבית הכנסת. זה משהו שקיבלתי על עצמי כחלק מההתקרבות לדת. כשנכנסת השבת אני חש שהשכינה נמצאת בכל מקום וכשהיא יוצאת, גם השכינה עוזבת איתה. אני לחלוטין מרגיש את ההבדל בין יום שבת ליום חול".

מה אתה הכי שונא לנקות ביום שישי?
"אין משהו שאני שונא לנקות, אני דווקא מאוד אוהב. אם אנחנו מדברים על ימי הקיץ אז אפשר להגיד שאני לא אוהב לנקות את החצר. ביום שישי, אבל יש לי יותר חשק לעשות דברים מבשאר השבוע".

מה אתה הכי אוהב לבשל?
"אני לא בשלן אבל אני אלוף הסנדוויצ'ים. בכל יום שישי אשתי מכינה דגים ו-12 סוגי סלטים וכמובן גם תבשילים מאוד טעימים. אני תמיד אומר לה שאם היא תעשה את אותו האוכל בדיוק ביום חול, זה לא יהיה טעים כמו בשישי או בחגים. כשהכרתי את אשתי היא לא ידעה לבשל ועם הזמן היא למדה מאמא ומהאחיות שלי. היום, התלמיד עלה על רבו וכשהן באות להתארח אצלנו הן רוצות לאכול רק את האוכל שלה".

ארוחת שישי אינטימית או המונית?
"המונית. כמה שיותר אנשים ככה יותר כיף. גם בימים שאין הרבה אורחים אני תמיד פותח את השולחן עד הסוף כדי ליצור תחושה של שפע וגם שתהיה אפשרות למי שמגיע באופן ספונטני להתיישב בנוח ולאכול".

קובי פרץ
קובי פרץ | צילום: אנג'ל הפקות באדיבות ניר אמיתי

שנ"צ בשישי – חובה או מותרות?
"מותרות. עכשיו כשיש שעון חורף אין הרבה זמן בכלל לישון, הזמן מתקצר ולא מספיקים לעשות את הכל. בימי הקיץ לפעמים אני יכול לישון מעט אבל למען האמת אני לא זוכר מתי בפעם האחרונה ישנתי בשישי בצהריים. בזמן הזה אני מעדיף לבקר את אמא שלי, להביא לה ולאשתי פרחים ולעשות סידורים".

שוקו חם במזג אויר קר או מזגן על חימום מתחת לפוך?
"לא זה ולא זה. אני מעדיף לעשות קנקן מרוקאי עם הרבה נענע, שיבא ולואיזה ביחד״.

על איזה סדרה היית ממליץ לבינג׳ של סוף שבוע?
"אני שומר שבת ובלי קשר אני בקושי רואה טלוויזיה. מדי פעם אני צופה ב'אקס פקטור לאירוויזיון'".

איזה דמות היית מזמין לארוחת שישי ולמה?
"הייתי מזמין את יעקב אבינו, בכיר האבות. בספר בראשית רוב הפרשות הן על יעקב אבינו והיום אנחנו נמצאים כאן בזכות האבות שלנו. יעקב קיבל את כל הברכות מאביו יצחק והוא עשה המון דברים משמעותיים. מעבר לזה שאני קרוי על שמו, אני מאוד אוהב את הדמות שלו ואם היינו יושבים לאכול יחד הייתי מבקש ממנו שיספר לי על אבא וסבא שלו ועל כל ההיסטוריה של האבות הקדושים. זה נראה לי מיוחד מאוד לשמוע את הסיפורים האלה".

מה השירים שחייבים להיות בפלייליסט שלך ביום שישי?
"אני אוהב מאוד לשמוע שירי קודש שמכניסים את השבת"

בשבוע שעבר שחרר קובי פרץ את השיר "לכבוד אלפי אנשים" שמדבר על האנשים הפשוטים שיודעים לשמוע גם במצבים קשים.
ביום חמישי, 2.12, יופיע קובי פרץ באירוע למטופלים בבית החולים "איכילוב" בתל אביב ולבני משפחותיהם. בקרוב ייצא פרץ לסיבוב הופעות בארצות הברית.

קובי פרץ
קובי פרץ | צילום: אנג'ל הפקות באדיבות ניר אמיתי