השחקנית האשימה את ישראל ב"רצח עם וטיהור אתני" - והודחה מהסרט

מליסה בררה, כוכבת סרטי "צעקה 5" ו"צעקה 6", לא תמשיך לסרט הבא בסדרה - זאת לאחר שפרסמה שורת התבטאויות נגד ישראל אשר התפרשו כאנטישמיים • חברת ההפקות: "יש לנו אפס סובלנות להסתה" • במקביל: סוכנות השחקנים ההוליוודית UTA ניתקה את קשריה עם סוזן סרנדון אחרי שזו הצדיקה את טבח חמאס

מליסה בררה
מליסה בררה | צילום: shutterstock

השחקנית המקסיקנית מליסה בררה הודחה מצילומי הסרט "הצעקה 7", זאת לאחר שהתבטאה נגד ישראל על רקע המלחמה בעזה - כך דיווחו הלילה (רביעי) כלי התקשורת מעבר לים. בררה (33), שהשתתפה בשני הסרטים הקודמים בסדרה - "צעקה 5" ו"צעקה 6" - האשימה את ישראל בין היתר ב"רצח עם וטיהור אתני", ואף כתבה כי "עזה היא למעשה מחנה ריכוז". בעקבות זאת, כאמור, היא פוטרה ולא תמשיך לסרט הבא בסדרה.

לפני כשלושה שבועות, פרסמה בררה פוסט הקורא למנהיגי העולם לדרוש הפסקה מיידית בעזה ובישראל. "עלינו לסיים את ההפצצות על עזה", כתבה לצד הפוסט, "להבטיח את שחרורם של בני הערובה ולדרוש סיוע הומניטרי לאלה הזקוקים לו נואשות".

לכתבות נוספות בתרבות ובידור:

אלא, שעל פי הדיווחים, בימים שחלפו מאז היא שיתפה סטוריז שבהם הייתה הרבה יותר נחרצת בעמדתה: "עזה היא למעשה מחנה ריכוז", כתבה השחקנית, "דוחקים את כולם יחד, אין לאן לברוח, אין חשמל או מים... אנשים לא למדו דבר מההיסטוריה. ובדיוק כמו בעבר - אנשים עדיין צופים בכל בשתיקה. זהו רצח עם וטיהור אתני". בסטורי אחר, היא שיתפה את דגל מקסיקו לצד הכיתוב "גם אני באה ממדינה כבושה", וגם: "פלסטין תהיה חופשית. הם ניסו לקבור אותנו, הם לא יודעים שאנחנו זרעים".

מחברת ההפקה של זיכיון סרטי האימה, "Spyglass Media Group", נמסר בתגובה: "העמדה שלנו ברורה באופן חד משמעי: יש לנו אפס סובלנות לאנטישמיות או להסתה לשנאה בכל צורה שהיא - כולל אזכורים כוזבים לרצח עם, טיהור אתני, עיוות שואה או כל דבר שחוצה את הגבול באופן בוטה לדיבורי שנאה".

גם במאי הסרט, כריסטופר לנדון, הגיב להתפתחויות וכתב בחשבון ה-X (לשעבר טוויטר) שלו: "זו ההודעה שלי: הכול מבאס. תפסיקו לצעוק. זו לא הייתה ההחלטה שלי".

"צעקה"
"צעקה" | צילום: באדיבות פורום פילם

בתוך כך, בארצות הברית דווח הלילה כי סוכנות השחקנים ההוליוודית UTA ניתקה את קשריה עם השחקנית סוזן סרנדון, אשר בשבועות האחרונים מרבה לתקוף את ישראל ברקע המלחמה. בסוף השבוע היא השתתפה בהפגנה פרו-פלסטינית בניו-יורק, שם אמרה כי "יהודים מרגישים מה זה להיות מוסלמים". שבוע קודם לכן, בהפגנה אחרת, היא דיברה על ה"הקשר" בגינו ביצעו מחבלי חמאס את הטבח בתושבי העוטף, ואמרה: "כל כך הרבה אנשים לא מבינים את הקונטקסט שבה התרחשה התקיפה ב-7 באוקטובר".