גיא גלבוע דלאל עדיין בשבי: "ככל שאנחנו שומעים יותר פרטים, כך אנחנו חוששים יותר למצבו"

גיא גלבוע דלאל, בן 22, נחטף מפסטיבל הנובה ומוחזק בשבי בעזה כבר חודשיים. אימו, מירב, סיפרה על הפסטיבל ("מי חשב שהבן שלי לא יחזור ממנו") - וגם שיתפה על הדאגה הגדולה לבנה: "לשמוע עדויות של אנשים שחזרו מהשבי מכניס אותי למצוקה"

זמן צפייה: 05:46

גיא גלבוע דלאל בן 22 יצא לבלות במסיבת הטבע "נובה" ונלקח ממנה באכזריות לשבי חמאס, שם הוא נמצא כבר חודשיים. אימו מירב שיתפה בריאיון ללוסי אהריש על הדאגה הגדולה לבנה ועל הרצון הגדול לראות אותו שוב בבית: "אני רוצה את הבן שלי בבית. מגיע לו, מגיע לכל החטופים".

לכתבות נוספות:

מירב התייחסה לפגישה עם קבינט המלחמה: "הפגישה הייתה מאוד אמוציונלית עם הרבה כאב. לשמוע עדות של שבויות הכניס בי סטרס, ובאיזשהו שלב קמתי והלכתי. חזרתי נסערת וכואבת".

"הבן שלי, הלב שלי, האוויר שלי, הנשמה שלי, נמצא כבר 60 ימים בשבי. אנחנו מנסים בשארית כוחותינו לשמור על שפיות. לשמוע עדויות ולדעת שפוגעים בבן שלי, זה אחד הדברים הכי מטלטלים שיש. ככל שאני מקבלת יותר מידע שרע לו אני נכנסת למצב של מצוקה. חזרתי הביתה עם מטען מאוד כבד שהייתי זקוקה לקחת כדור הרגעה כדי להרגיע את עצמי ולא להיות בתוך הדאגה המטורפת לגיא".

לדבריה, "רק הורים של חטופים יכולים להבין מה אנחנו עוברים. כל אחד שהולך עם הדיסקית הוא מזדהה איתנו, אבל הוא לא כואב את הכאב הזה של לסגור את הערב ולחכות לילד שלך שאומר לך שאת האימא הכי טובה בעולם ומחבק ומנשק אותך כשהוא הולך לישון. זה נמנע מאיתנו כבר 60 יום וזה כאב אדיר".

מירב וגיא גלבוע דלאל
מירב וגיא גלבוע דלאל

מירב מסבירה שכרגע היא לא מחפשת תשובות אלא רק מחכה שהבן שלה יחזור: "אני חושבת שאני שונה קצת מכולם, אני לא מחפשת תשובות. אני רוצה את הבן שלי חזרה בבית. אני פשוט בציפייה שהבן שלי יחזור הביתה והיום אני נותנת את האמון המלא שלי באנשים שעושים את זה, אין לי ברירה אחרת. ביום שאחרי אנחנו נעשה חשבון, כרגע אני נותנת אמון מלא במערכת שהם עושים הכול כדי שהבן שלי יחזור".

"אנחנו משפחה שבורה שיודעת שצריך לעשות הכול ולהישאר חזקים כדי שגיא יחזור בכל הכוח להבריא את המשפחה. לקחו לי את הדבר הכי יקר בעולם. הילד הזה הוא הילד שלי. זה ילד שלא הלך לישון בלי לתת נשיקה וחיבוק לאימא", משתפת מירב. "הבן שלי נחטף ממסיבה של שלום ואהבה. פסטיבל שהוא חיכה לו ארבעה חודשים. ערב לפני זה אנחנו יושבים, צובעים שיער, תופרים את הבגדים וצוחקים. מי חשב שהבן שלי לא יחזור מהמסיבה".

גיא גלבוע דלאל
גיא גלבוע דלאל