איתן מור עדיין בשבי, אביו מתנגד לשחרור מחבלים: "אני יודע שהוא יעמוד מאחורי כל מילה שלי"

איתן מור עבד כמאבטח במסיבה ברעים וממנה נחטף לרצועת עזה. אביו מתנגד לעסקה של "כולם למען כולם" ומסביר על החשיבות של לחימה עוצמתית: "אני מתנגד לעצירת הלחימה ולשחרור כל החטופים בעסקה. ככל שאנחנו חזקים יותר במלחמה, חמאס נחלש ואנחנו מתקדמים לעבר החטופים שלנו"

זמן צפייה: 12:14

איתן מור עבד כמאבטח במסיבת הטבע "נובה" ומשם נחטף לרצועת עזה. בריאיון לאמנון לוי, אביו של איתן, צביקה, התייחס לפגישה הטעונה עם קבינט המלחמה שהתרחשה אתמול ודיבר על כך שדעותיו מנוגדות לדעות שהוצגו: "קול רבים לא נשמע".

על אף שבנו שבוי בעזה כבר כמעט חודשיים, צביקה מור לא מעוניין בעסקה שתשחרר מחבלים, אלא סבור שהדרך לשחרורו של איתן היא רק באמצעות לחימה קשה ועיקשת. "אני מתנגד לעסקה של כולם תמורת כולם. ככל שאנחנו חזקים יותר במלחמה, חמאס נחלש ואנחנו מתקדמים לעבר החטופים שלנו".

כתבות נוספות

"יש משפחות שצועקות לעצור את המלחמה ולשחרר את כל החטופים. אנחנו מתנגדים לרעיון הזה. עצירת המלחמה זה דבר שדווקא מסכן את האפשרות שנראה את היקרים שלנו, ומסכן את החיים של כלל אזרחי ישראל שאנחנו אחראים גם עליהם. אני מתנגד לעסקה של כולם תמורת כולם. אנחנו נמצאים במלחמה, אנחנו נדרשים קודם כל להסתכל על הסכנה המרחפת מעל מדינת ישראל". לדבריו, "הבן שלי שנמצא שם הוא בוגר, בן 23, ואני יודע שהוא יעמוד מאחורי כל מילה שאני אומר כאן".

צביקה סבור שאין שוני בין בנו החטוף בעזה לבין עשרות אלפי משפחות שבניהם כעת מסתכנים בצפון וברצועת עזה. "אנחנו מצפים מהחיילים להילחם מלחמה חזקה ולמסור את הנפש, במה אני שונה מהם? גם הבן שלי בסכנת חיים וגם אותם חיילים יקרים בסכנת חיים".

איתן מור
איתן מור

"אנחנו לא חיים בשביל לחיות, אנחנו חיים בשביל משמעות. המשמעות הכי גדולה שיש לי כאדם פרטי היא העם שלי, החיים של העם שלי. אני משתדל לחיות בשביל הרעיון הזה", מסביר צביקה. למרות ההתנגדות שלו לעסקה הוא מבהיר: "אני אשמח על כל אחד שיחזור לפה, באמת אשמח. אני אלחם שכולם יחזרו אלינו לכאן בריאים ושלמים".