דניאל פרץ עדיין בשבי: "לא תיארתי לעצמי שאחי לא יהיה בחתונה שלי"

סגן דניאל פרץ, מפקד טנק במוצב נחל עוז, נלחם בגבורה בשבעה באוקטובר ונחטף לעזה. אביו סיפר על החתונה של אחיו שנערכה בזמן שבנו עדיין בשבי ("בכינו מתחת לחופה על היעדרו של דניאל") - וקרא לחזרתו: "חשוב שלא נשאיר אף אחד מאחור"

זמן צפייה: 15:17

סגן דניאל פרץ נחטף לעזה בזמן שנלחם במוצב נחל עוז והוא נמצא בשבי החמאס כבר 87 ימים. אחיו, סרן יונתן פרץ, נלחם באותה שבת, נפצע והתחתן 10 ימים לאחר מכן כשאחיו עדיין בשבי. אביהם, הרב דורון פרץ, סיפר בריאיון לחן זנדר ואלעד זוהר על התקווה והאמונה שהמצב ישתפר: "אנחנו עם חפץ חיים והם חפצי מוות, בסוף החיים הרבה יותר חזקים מהמוות".

לכתבות נוספות:

שני הבנים של הרב דורון פרץ נפצעו ביום הראשון של המלחמה, אבל מכיוון שהוא שומר שבת הוא לא ידע על כך: "אנחנו שומרי שבת, לא הקשבנו לחדשות ולא ידענו מה קורה", מספר דורון. "הבן שלי התקשר מבית החולים וסיפר שהוא נפצע אבל הוא בסדר. באותו הלילה הגענו לסורוקה, עברו 12 שעות ועדיין לא היה לנו קשר עם דניאל אז התחלנו לדאוג, אחרי שלושה שבועות הוא הוגדר כחטוף".

בזמן שבנו דניאל שבוי בעזה, בנו הבכור נישא לבת זוגו: "יונתן אמר לי: 'לא תיארתי לעצמי שדניאל לא יהיה בחתונה שלי'. בכינו מתחת לחופה על היעדרו של דניאל". לדבריו, "עברנו את פרעה, נעבור גם את זה. אנחנו עם חפץ חיים והם חפצי מוות, ובסוף החיים הרבה יותר חזקים מהמוות".

הוא ביקש להתפלל לחזרתם של החטופים: "כל המטה אנחנו משפחה אחת ביחד, וחשוב שלא נשאיר אף אחד מאחור. מי שיכול שיתפלל לשלומו של דניאל ולשלומם של כל 129 החטופים".