עידן שתיוי עדיין בשבי: "רצחו את החברים שהיו איתו, הוא נחטף פצוע"

עידן שתיוי יצא לצלם את המסיבה ברעים וברגע שהתחילו הטילים הוא ושני חבריו ברחו מאזור המסיבה. הם נתקלו במחבלים שהרגו את חבריו ואילו עידן נחטף כשהוא פצוע לרצועת עזה. אחיו שיתף בקושי ("אני קם מסיוטים") וסיפר על הדאגה: "עידן נחטף פצוע ואנחנו לא יודעים מה מצבו"

זמן צפייה: 05:52

עידן שתיוי, בן 25, נחטף ממסיבת הנובה בקיבוץ רעים, אליה הגיע לעבוד כצלם בהתנדבות. מאז, הוא מוחזק בשבי חמאס כבר 82 ימים. אחיו, עומרי שתיוי, שיתף בריאיון למיה איידן על הדאגה הגדולה ממצבו של עידן וסיפר על גבורתו: "הוא התפצל מחבריו כדי לעזור למבלים אחרים שלא יכלו לנהוג".

לכתבות נוספות:

"הוא הגיע לשם לפני הזריחה כצלם בהתנדבות ומשם התחיל כל מסע הבריחה שלו", סיפר עומרי. "הוא הגיע למסיבה ומיד התחילו טילים, הוא התקשר לבת זוגו ואמר לה שהוא מגיע הביתה". עידן הבחין במבלים שלא היה ביכולתם לנהוג אז הוא הסיע אותם. "הם היו מהראשונים שיצאו מהמסיבה. בדיעבד, אנחנו מבינים שזה דבר לא חיובי כי רוב האנשים שיצאו ראשונים נפגעו. הוא היה יחד עם חבריו מול חוליית מחבלים ענקית, המחבלים רצחו את שני החברים שהיו איתו, רואים אותם בסרטון עושים וידואי הריגה. משם הוא נחטף".

עידן שתיוי
עידן שתיוי

"אנחנו יודעים שהוא נחטף יחד עם מישהו נוסף שנהרג מפצעיו בשבי. עידן בעצמו נחטף פצוע ואנחנו לא יודעים מה מצבו כרגע, אנחנו לא יודעים איזה טיפול הוא מקבל. זה מאוד קשה. הבקרים שלי מאוד קשים, אני קם מסיוטים. אנחנו רוצים את החטופים כמה שיותר מהר כאן".