תמיר נמרודי עדיין בשבי: "אני שמח על כל אחד שמשתחרר, אבל גם בוכה כי אני רוצה לחבק את הבן שלי"

החייל תמיר נמרודי נחטף יחד עם שני חיילים ששירתו יחד איתו. מאז, נודע ששני חבריו נרצחו בשבי, אך מצבו של תמיר אינו ידוע. אביו סיפר על הדאגה לבנו החייל ("מאז שנגמרה הפסקת האש אנחנו רק אוספים גופות של חטופים") - ושיתף על הקושי: "אני מרגיש שידנו כבולות וסותמים את פינו"

זמן צפייה: 10:58

תמיר נמרודי, בן 19, נחטף לעזה על ידי מחבלי חמאס מהבסיס שבו שירת, ונמצא בשבי כבר 80 יום. שני חבריו, שנחטפו יחד איתו, נרצחו בשבי. אביו אלון סיפר בריאיון ללוסי אהריש על הדאגה ממצבו: "אסור שהנושא ירד מסדר היום ולו לרגע אחד".

לכתבות נוספות:

אלון התייחס לעובדה שתמיר חייל: "חייבים להבין שיש אוכלוסיה גדולה של חטופים שנמצאת אי שם בעזה ולא ניתנת למשא ומתן. אני מרגיש שידנו כבולות וסותמים את פינו".

"כדי לחזק את רוח הלוחמים שנמצאים כרגע בצה"ל, הם צריכים לדעת שיש מי שעומד מאחוריהם ושאם חלילה משהו כזה קורה שוב יש מישהו שידאג במהירות המקסימלית להחזיר אותם בחזרה". לדבריו, "יש פה אחריות כבדה מאוד של ראשי הצבא ושל ראשי המדינה להחזיר אותם כפי שהם נכנסו. מאז שנגמרה הפסקת האש אנחנו רק אוספים גופות של חטופים. החטופים צריכים להיות כרגע בראש מעיינם של כל הגנרלים ושל כל ראשי המדינה. זה שיש 129 חטופים כרגע בעזה שאף אחד לא יודע מה מצבם זה שובר את הרוח של הציבור".

"אני מבקש שבכל הצעה קונקרטית שישראל מציעה יהיו משולבים מכל הקבוצות של החטופים. מי אמר שהבן שלי או של אחרים בשכבת הגיל הזו לא נמצאים בסכנה? אני גם שמח מאוד על כל חטוף שמשתחרר וגם בוכה כי אני רוצה לחבק את הבן שלי באותה המידה. בינתיים אנחנו מחזירים משם גופות של חטופים".