הטריק שעושה דומינוס כדי לגרום לכם לאכול את הפיצה מהסוף

את הצ'יזי קראסט כולם מכירים, אבל מה קורה כשממלאים את הבצק במרכיב נועז שיוצר אפקט התמכרות קשה?

Whatsapp Image 2020 11 02 At 1
זה רק נראה מוכר, אבל האוממי מסתתר בפנים. צ'יזי קראסט מוצרלה חריפה | צילום: יעל רייף

קשה של פיצה הוא כבר מזמן לא רק אמצעי להחזקה יציבה של הפיצה תוך שמירה על איזון מושלם שימנע מהמשולש לקרוס לתוך עצמו. בעת המודרנית מדובר על חלק משמעותי שאפשר למלא, לקפל, לעצב לצורת פרחי ביס קטנים, ומעתה - להפוך לפצצת אוממי כל כך מפתיעה, שאפילו הוא לא ידע שהוא כזה.

3093 9 Spicy Cheesy Crust
ממציאה מחדש את הדרך הנכונה לאכול פיצה. צ'יזי קראסט מוצרלה חריפה | צילום: דן פרץ

בצק שוליים ממולא העונה לשם צ'יזי קראסט הוא לא המצאה חדשה. אבל מה קורה כשמצרפים למילוי המוצרלה רוטב אדום חריף מהזן הקצת מתוק-קצת קשוח שמייצר אפקט של בליסה עקבית? התשובה היא "ככל הנראה המוצר הכי טוב של דומינו'ס עד היום". דמיינו לעצמכם בצק קריספי אבל קצת אלסטי, ובתוכו כמות בלתי מוסרית של מוצרלה נמסה שמצופה באותו רוטב חריף שמקפיץ כל טעם שישודך לו והופך את הכל להרבה יותר מעניין בפה. מסתבר שלגבינה נמתחת ורוטב צ'ילי מתוק-חריף יש תכונות ממכרות, ולא משנה אם על הדרך תקבלו כמה כוויות בלשון. וכך, אחרי שהשתעלנו קלות מעוצמת החריפות, מצאנו את עצמנו כאחרוני המכרסמים מתחילים 3 משולשי פיצה מהצד הבצקי, בעוד קצה המשולש הדקיק והראשון להינגס בדרך כלל, ממתין מיותם לתורו.

כדי לתת לגיטימציה לעובדה שבלסנו 3 משולשים בפחות מחצי שעה, שלחנו 2 משולשי צ'יזי קראסט חריף לגרגרן שאוהב את הפיצות שלו מוקפדות ומדויקות, מבלי לספר לו באיזו פיצה מדובר. אחרי מילות תודה מנומסות ששלח לנו בוואטסאפ, סיפר שמדובר ב"פיצה טעימה מאוד מאוד" וביקש לדעת מהיכן היא. את המבט המופתע שלו נוכח הגילוי לא יכולנו לראות, אך הנחנו שמרוב תדהמה ניגש למקרר ורקח לעצמו כריך של כמהין וגבינות יוקרתיות.

Whatsapp Image 2020 11 02 At 1
הפתעה נעימה שמשדרגת את הנגיסה. פיצה צ'יזי קראסט מוצרלה של חריפה של דומינוס | צילום: יעל רייף

המלצת הבית: תעמיסו


לרוב אנחנו מקפידים לתת את הפוקוס לבצק, לרוטב ולגבינה בלי יותר מדי תוספות שישתלטו על הטעם והמרקם המקורי. במקרה של הצ'יזי החריף אנחנו לגמרי בעד להגזים. את הפיצה שלנו הזמנו עם תופסת וג'י מיקס, שילוב של קונפי שרי, פטריות, שום, בצל סגול, פרמזן וריקוטה. משהו בכל העומס הזה הולך מצוין עם שמנמנות הבצק הממולא, ותוספת הריקוטה נתנה מרקם קרמי נעים לביס. למעשה, עם כל כך הרבה ירקות, עובי בצקי נכון ותוספת גבינה, אפשר לטעות ולחשבו שמדובר על פשטידה מהזן המפנק. ואם ככה אז מדובר במנה בריאה ומזינה וכל הכבוד לנו שככה אנחנו מקפידים על אכילה מאוזנת ונכונה במקום ליפול לפחמימות ריקות. לא ככה?

משפחתית צ'יזי קראסט מוצרלה חריפה של פיצה דומינו'ס - 81.90 שקלים או משפחתית קלאסית + משפחתית צ'יזי קראסט ב-60 שקלים כל אחת, להשיג בסניפי דומינו'ס