קרם דה לה קרם: הכירו את הנבחרות של "משחקי השף קונדיטור"

זהו, עכשיו זה רשמי: יש לנו ארבע נבחרות! 16 מתמודדים מוכשרים עברו את האודישנים ונכנסו לנבחרות של ארז, מושיק, אסף ויוסי. אז מי בחר במי? ומה צבעי הנבחרות?

זמן צפייה: 00:59

לאחר 5 ימי אודישנים שכללו מאות נבחנים, עשרות קינוחים מושחתים ומאפים מעוררי תיאבון, זה הזמן לומר מזל טוב ל-16 המתמודדים המוכשרים שהצליחו להרשים את השפים ועברו לשלב הבא.

בפעם הראשונה ב"משחקי השף", המתמודדים נחלקים ל-4 נבחרות שונות, כאשר יש 4 מתמודדים בכל נבחרת:

הנבחרת באדום של השף אסף גרניט:

[brightcove_iframe video_id='yummies-games-of-chef-konditor-season-01-clips-ep05-part04' autoplay='0' credit='' desc='' kid='1_ixnhvr9v' duration='123'']

מאחר ואסף גרניט לא יכול לבשל בעצמו במהלך הקרבות, המתמודדים שעמדו לנגד עיניו הם אלו שחושבים ויודעים לבשל את המטבח שהוא הכי אוהב. עמוס חיון, המתמודד שהרשים את השפים עם פאי הדלעת באודישן הוא המתמודד הראשון בו בחר גרניט. לטענתו, עמוס הוא ה"סנטר" שאמור לתת תמיכה לחברי הנבחרת האחרים במטבח ובמשימות האישיות. המתמודדת השניה שנכנסה לנבחרת היא עפאף אבראהים, שקיוותה לתפוס מקום בנבחרת של אסף (ואף אמרה לו את זה במהלך האודישן שלה) והגשימה את חלומה. המתמודדת השלישית שהצטרפה היא הילה בידרמן, בתה של חמדה, בעלת ידע רב בבצק, עוגות ומאפים שנוהגת לדייק ולהקפיד על הפרטים הכי קטנים. המתמודד שסוגר את הנבחרת הוא גל בוכניק, המתמודד שהרגיז את השפים ובפרט את אסף גרניט, לאחר שהעניק למנת האודישן שלו את התואר "מרשימה ברמות". עבור גרניט, הבחירה בגל היא מעין "מיני פרוייקט".

הנבחרת בשחור של השף יוסי שטרית:

[brightcove_iframe video_id='yummies-games-of-chef-konditor-season-01-clips-ep05-part03' autoplay='0' credit='' desc='' kid='1_4xwqat5t' duration='104'']

לא מעט פעמים הזכיר יוסי שטרית את המילה "אותנטיות" והסביר עד כמה היא קרובה אליו, ולכן גם בזמן שבחן מי מהמתמודדים הכי מתאים לנבחרת שלו, ערך האותנטיות צף וריחף מעליו. עדי סיברובר, שהתחברה רגשית לשף שטרית כבר במהלך האודישן שלה, היא המתמודדת הראשונה בה בחר לנבחרת. יוסי תיאר את עדי בתור "האור שהגיע אליו לנבחרת" וסיפר כמה הוא שמח שנלחם עליה. המתמודדת השניה שהצטרפה לנבחרת היא בת חן דיין, שהרשימה את השפים עם כמות הידע שלה על קונדיטוריה וגרמה להם לדון רבות עליה בשלב סגירת הנבחרות בשל היותה מקור ידע אנושי. בתיה שורק היא המתמודדת השלישית שתפסה מקום בנבחרת של יוסי. הרגישות והאופי האמהי שלה הם אלו שקנו את יוסי וגרמו לו לבחור בה. המתמודד האחרון בנבחרת הוא ניר אדרעי, הקונדיטור שהגיע לאודישנים הישר מאילת ונלחם בכל הכוח כדי להיכנס לנבחרות.

הנבחרת באפור של השף ארז קומרובסקי:

[brightcove_iframe video_id='yummies-games-of-chef-konditor-season-01-clips-ep05-part05' autoplay='0' credit='' desc='' kid='1_uu0hvhab' duration='103'']

ארז קומרובסקי רצה לשלב אופים, שוקולטיירים וקונדיטורים וליצור יחד איתם עולמות מופלאים של חומרי גלם, בלדיות ומקומיות שמאפיינת אותו. אתי סויסה היא המתמודדת הראשונה בה בחר ארז. למרות שהיא "צעירה" במקצועה, אתי לחלוטין יכולה להוביל ולקחת את הנבחרת קדימה אל הכיוון הנכון. עבודת הטמפרור המקצועית שהציג אביעד פורמן באודישן היא זו שגרמה לארז לבחור בו לנבחרת. מאחר ולארז יש חיסרון בשוקולד, היה לו חשוב שהנבחרת תכיל גם שוקולטייר מקצוען. האהבה של אייל מאיה לתנורים, אש ובצק, הופכים אותו לבחירה מצוינת בעיני ארז, שמתמחה במאפים ואוהב לקדם אופים צעירים. עדן אמר, שתפס את אחד משני המקומות האחרונים בנבחרות לאחר שקיבל הזדמנות שניה מהשפים, הוא המתמודד שסוגר את הנבחרת של ארז.

הנבחרת בקרם של השף מושיק רוט:

[brightcove_iframe video_id='yummies-games-of-chef-konditor-season-01-clips-ep05-part06' autoplay='0' credit='' desc='' kid='1_gvik0pyy' duration='101'']

המתמודדים שבהם בחר מושיק רוט הם אלו שאיתם הוא מרגיש שיצליח להעביר מסר ולהגיע עד הגמר הגדול. אליס אביחזר, המתמודדת שריגשה את השפים ואת מושיק בפרט, היא הבחירה הראשונה של מושיק. הרצון של אליס לבלוט ולהוכיח את עצמה בעונה הם אלו שגרמו לו לבחור בה ולדחוף אותה קדימה. המתמודדת השניה שעברה לנבחרת של מושיק היא סופיה טייב, אחותה של נינט טייב, שהביאה עמה המון פלפל ומוטיבציה לאודישן והוכיחה כי גם הביצועים שלה לא רעים בכלל. האותנטיות שלה והחינניות המתפרצת ממנה בזמן שהיא נכנסת למטבח הן אלו שהרשימו את מושיק יותר מהכול וגרמו לו לבחור בה. הבחירה השלישית של מושיק הייתה יקי שגיא, התלמיד לשעבר של ארז קומרובסקי, שלחלוטין יכול לתרום לנבחרת של מושיק בכל הנוגע לבצק ואפייה. המתמודדת האחרונה שסגרה את האודישנים וסוגרת את הנבחרת של מושיק ואת ארבע הנבחרות בכלל היא עומר שפיר, הקונדיטורית של יוסי שטרית, שגרמה לקרב שפים רציני בזמן סגירת הנבחרות ואף הביאה את מושיק רוט לאיים בפרישה מהתכנית אם לא יקבל אותה אליו (וכמו שניתן להבין, טקטיקת האיומים שלו עבדה היטב).