מחווה טעימה לסבא: המסעדה הצמחונית המפתיעה מעוטף עזה

מנות ענקיות עם קונספט מדליק, מחירים שעושים חשק להזמין את כל התפריט, ושימוש בתוצרת מקומית מהדרום. כל הפרטים על "סבא שמחה", המסעדה המפתיעה משדרות

מסעדת סבא שמחה משדרות
זמן צפייה: 05:05

לפני כמה שנים נפטר סבא שמחה - אחת הדמויות המיתולוגיות והמוכרות ביותר בקיבוץ שער הנגב שבדרום. סבא שמחה היה הסבא של כולם, ואין בן או בת קיבוץ שלא הכירו את הלב הרחב של סבא. כמה שנים אחרי פטירתו, החליטו שני בני הקיבוץ על מחווה מחממת לב לסבא שכולם כל כך אהבו. התוצאה היא מסעדת "סבא שמחה" בשדרות, שמוקדשת לאוכל צמחוני ומנות טבעוניות שעשויות מחומרי גלם מקומיים ועושה שימוש בתוצרת חקלאית מהסביבה ושמני זית ממשק בילנסקי השכן.

כתבות נוספות ביאמיז:

Encoderhd1 133032899240370000
מנות ענקיות ושימוש בתוצרת מקומית. מסעדת סבא שמחה | צילום: מתוך העולם הבוקר

מאחורי היוזמה מרחיבת הלב והבטן עומדים איתי מבורך ותום יחזקאל, שהקימו את המקום וביססו תפריט שמח וצבעוני עם קונספט מגניב: מנות חלוקה ענקיות שמאפשרות לטעום מגוון מנות באותה צלחת - החל ממנות ביצים, דרך סלטים ועד שילובים כיפיים בין ירקות צלויים לגבינות. "ההגשה כמנות חלוקה גדולות היא סוג של מחווה לאוכל הקיבוצי", מספרים הבעלים, "והמטרה היא לאפשר למי שמגיע לחוות את המטבח שלנו על כל גווניו וסגנונותיו בלי לצאת רעבים ובמחירים סבירים. זה גם מה שחשף אותנו לקהל הרחב בפסטיבל דרום אדום והביא מאז אנשים מכל הארץ". בין המנות: כרוב גנוב שנאפה שעות ארוכות בשמן שומושם וסויה ומוגש עם ביצה ושום קונפי; מוסקה מלטפת תוצרת בית; וסבתא בישלה ביצה - מנת בוקר עשירה שמורכבת מלחם עם חמאה ומעליו תרד עם ביצים רכות, בשמל ורוטב הולונדז.

סבא שמחה - הרצל 27, שדרות