הגרסה האמיתית: השף תום לוי מספר את כל האמת על התקיפה שלו

זה היה מתוכנן לפרטי פרטים ונראה כמו סצנה מסרט אלים. שבועיים אחרי התקיפה הקשה שעבר, השף תום לוי מספר את הגרסה האמיתית לסרטון שרץ ברשת

זמן צפייה: 00:41

מאחורי הסרטון האלים שרץ ברשת בו נראה בחור מותקף בברוטליות סמוך לרכבו, עומד תום לוי, שף מוכר וזוכה העונה האחרונה של "משחקי השף". התקיפה הקשה התרחשה ב-19.2, אך את הסרטון הקשה לצפייה פירסמה דוברות המשטרה היום (2.4) בצהריים. לוי, עדיין עם פרצוף כחול ונפוח וחשש לשבר באף, מנסה להתאושש מהפגיעה הקשה שעבר גם פיזית וגם נפשית, ולא מבין איך בחור שהוא מכיר כבר שנים ושעבד לצידו במסעדות, הגיע לכזו רמה של אלימות.

תום לוי
מכיר את התוקף היטב. תום לוי | צילום: יח"צ רשת 13

"לא עלה בדעתי שדבר כזה יכול לקרות", הוא מספר, "ובטח לא מבן אדם וקולגה שאני מכיר כבר 8 שנים. שנינו עבדנו כטבחים ביחד, ומאז כל אחד התפתח למקום אחר. יכול להיות שהתקיפה הייתה תוצאה של אגו וקנאה, זה לפחות מה שהמשטרה מניחה".

מה קדם לתקיפה? היה ביניכם קשר סמוך למעשה?

"עבדנו ביחד בחברת הייטק שאני מייעץ לה בתחום ההסעדה, ויום לפני התקיפה הערתי לו הערה מקצועית נטו. הוא התעצבן, איים עלי ודחף אותי. לא חשבתי שיהיה מעבר לזה, וגם אחרי שהוא דחף אותי הלכתי לממונים עליו שראו את המקרה ואמרתי להם שלא יפטרו אותו, שיש לו משפחה ושיעזבו את העניין. הוא כנראה החליט לנקום בי או מכעס או מפחד שיפטרו אותו, ויום למחרת המתין לי בחניון של הבית, אחרי שלמד וידע מתי אני אמור להגיע ואיפה הרכב שלי חונה".

תום מספר על התקיפה הקשה, על המון מכות חזקות שהטיח בו התקוף, ועל חבטות חוזרות בראשו שגרמו לו לאובדן הכרה.

אתה זוכר מה קרה לפני שאיבדת את ההכרה?

"אני זוכר שחזרתי בלילה מהמסעדה, והוא חיכה במשך הרבה זמן מתחת לבית שלי. רואים את זה במצלמות האבטחה. כשהוא ראה אותי מתקרב הוא יצא מאחת הפינות רעול פנים, עם מסיכה, קסדה ומעיל אופנוע, והתחיל לחבוט בי בראש קרוב 30 פעמים. הייתי בטוח בהתחלה שזה שוד ובשלב כלשהו איבדתי את ההכרה. אחרי כמה דקות התעוררתי, ניסיתי להתאפס על עצמי והתחלתי לרדוף אחריו. הוא יצא באמור מתוך החניון וכדי להיטמע ברחוב כשהוא עם מסיכה וקסדה בלי שיחשדו בו - הוא צעק 'פורים שמח לכולם'".

שבר באף וחבלות קשות. השף תום לוי | צילום: מאגר תמונות רשת

בסרטון שפרסמה דוברות המשטרה נראה התוקף כשהוא חוזר בפעם השנייה לזירה כדי לקחת את הפלאפון שלו שנפל בעת התקיפה, וממשיך להכות בתום ובבחורה שאיתו. תום שנפצע כהוגן, פונה לבית החולים עם חבלות קשות, חשש לשבר באפו ושטפי דם כתוצאה מהחבטות. מאז הוא בחרדות ובקושי יוצא מביתו. "אני כרגע בחופשת מחלה ונח. הפרצוף עדיין כחול ונפוח ויש כאבים בגוף, אבל שום דבר לא הולך להשתנות. כל העסקים שלי עובדים ויש גם פרויקטים חדשים שיתחילו בקרוב".

והנפש?

"פיזית הוא פירק אותי, ואני בהתאוששות. מבחינת הנפש - יש לי סיוטים בלילות, ואני בטיפול מאז. זאת טראומה לכל דבר, ולצערי הרב לא פחות ממה שחוויתי בצבא".

יש לך מושג מה הולך לקרות עם התוקף?

"אני מקבל עדכונים שוטפים מהמשטרה. ההאשמות נגדו מאוד חמורות וכוללות איומים ותקיפות. אני לא יודע אם הוא יכנס לכלא ואיך זה יגמר, ומחכה למשפט ולעדכונים של המשטרה לגבי זה".

הבוקר קיבל תום הודעה על כך שהחקירה הסתיימה ובקרוב התוקף יועמד למשפט על המעשה החמור. בזמן שהוא מנסה לחזור בזהירות לשגרה, יש לו מסר חשוב: "זכינו למקצוע שהוא נטו אהבה ויצירה. חבל שיש אנשים בתעשייה שלנו שבוחרים ללכת בדרכים לא טובות כדי להשיג את מבוקשם או לנקום. אין לזה מקום אצלנו, לא בתעשייה ולא בכלל. חבל שבתקופה כזו שבה המדינה ואנחנו תושביה עוברים דברים כל כך קשים, יש אנשים בחורים להתעסק באלימות כזאת".