מתקן עם חיוך – הכירו את אשף האינסטלציה

החורף הגיע ואיתו נזילות, הצפות וחיפושים אחרי אינסטלטור מקצועי, אמין וישר. איפה מוצאים אחד כזה? בקרית אתא, שם נמצא "אשף האינסטלציה" אלירן דנינו שמתקן כל תקלה, מבצע עבודות תשתית, והכל בחריצות, ביושר, במחיר הגון והוגן ועם חיוך על השפתיים

לאורך כל השנה, אבל בימי תחילת החורף והגשמים הראשונים, בתים רבים סובלים מנזילות ומהצפות שנגרמות מפגעי מזג האוויר. כדי לטפל בהן, אין ספק שאחד מבעלי המקצוע המשמעותיים ביותר שחשוב להכיר הוא האינסטלטור, אבל איך מוצאים אחד שיהיה אמין, מקצועי, זריז וכמובן יציע מחירים הוגנים והגונים.

למזלנו, ממש לאחרונה יצא לנו לפגוש אינסטלטור שהוא בדיוק כזה - אלירן דנינו בן ה-28 מקרית אתא, שהוא לא אחר מ"אשף האינסטלציה".

צילום: ''אשף האינסטלציה''. אלירן דנינו

תוך כדי המפגש, כשהוא מתקן בזריזות את בעיית הנזילה בכיור המטבח, מספר אלירן על עצמו ועל העסק שהקים. "התחלתי לעבוד כאינסטלטור עצמאי לפני חמש שנים" הוא אומר, "אבל אני עובד במקצוע מגיל 16. אני מבצע כמובן את כל סוגי התיקונים בבתי הלקוחות ובבתי עסק, איפה שצריכים אותי אני בא, ואני עושה גם עבודות ומרכבות יותר כמו עבודות תשתית, צנרת, כיורים, מקלחות וכולי ומשתף פעולה עם אנשי מקצוע נוספים, שעובדים איתי בהתאם לצורך".

כשאנחנו מתעניינים איך זה שבגיל צעיר כל כך כבר הקים עסק משלו, עונה אלירן שהתאהב במקצוע כבר כשהתחיל לעבוד בו כנער והיום הוא מגדיר את עצמו כ"מכור לאינסטלציה". 

"תבינו", הוא אומר, "אני לא בן אדם של לשבת במשרד או במפעל. אני לא אוהב להיות במקום אחד כל היום. תן לי להסתובב, לפגוש כל הזמן אנשים חדשים, לפתור להם תקלות ולתת להם הרגשה טובה, זה מה שעושה לי את זה".

צילום: ''אשף האינסטלציה''. אלירן דנינו

הרגשה טובה של לקוח היא גם מה שהעניק לו את ההשראה לשם העסק, "אשף האינסטלציה", וכמו כל דבר אצלו, גם מאחורי השם הזה יש סיפור המשלב מקצועיות וחיוך. 

"את השם של העסק קיבלתי מאחד הלקוחות הכי משמעותיים שהיו לי", הוא מספר. "אחד הדברים המרכזיים בעבודה שלנו הוא איתורים. למצוא נזילות שמתחבאות בכל מיני מקומות ולתקן אותן. לצורך זה אני משתמש בציוד מתוחכם, למשל מצלמות זעירות ועוד.

"לפני חמש שנים, רגע לפני שהתחלתי את דרכי העצמאית, עבדתי אצל קרוב משפחה שלי והגעתי ללקוח מבוגר בבאר שבע. בבית שלו היו שלוש קומות והוא סבל מנזילה שלא נפתרה במשך כמה שנים טובות. כל חורף הגיעו לו מים לסלון והרטיבו את הרהיטים ואת הרצפה. היו אצלו המון אנשי מקצוע, שממש שברו לו את כל הבית, החליפו צינורות, עשו הכל – ולא הצליחו למצוא את מקור הנזילה. 

"כשהגעתי אליו והתחלת לחפש את הנזילה, אמרתי לעצמי שיש פה משהו מוזר. עליתי לגג, שהיה גג רעפים, וליד דוד המים היתה נקודת חשמל, שהיא בעצם קופסת ביקורת כזו. היה שם צינור שמוביל חשמל לדוד, שנמצא בתוך צינור נוסף. ראיתי שבתוך הצינור החיצוני יש טפטוף זעיר ואמרתי ללקוח שהנזילה היא משם, חד משמעית. ממש הראיתי לו איך המים מטפטפים בתוך הצינור החיצוני שמחזיק את צינור החשמל, עוד טיפה ועוד טיפה, ונוצרת נזילה. 

"כמובן שסידרנו לו את הבעיה, ואחרי שבועיים הוא התקשר אלי ואמר לי שמע, לא ראיתי דבר כזה, אתה מבחינתי אשף".

בכל זאת, כולנו יודעים שלא חסרים בעלי מקצוע שרלטנים, וכשאנחנו שואלים את אלירן מה הכי חשוב לו בעבודתו, הוא עונה בסיפור נוסף. 

"לפני שבוע התקשר אליי לקוח ממוצא רוסי ואמר שנשבר לו הברז. הוא ניסה להחליף ברז ונשברה לו ההברגה בפנים. אותו לקוח סיפר שאמרו לו שצריך להחליף קרמיקה, לשבור את הברז, בקיצור לעשות עבודה באלפי שקלים. רק לפי איך שהוא אמר 'אמרו לי', הבנתי שהוא עצמו לא מבין בנושא. 

אמרתי לו רגע, בוא נראה קודם כל מה הבעיה, ואם אני אפתור אותה אקח לך מחיר של 250 שקלים, שזה מחיר ביקור רגיל. הגעתי אליו, וראיתי שזו באמת היתה בעיה קטנה בהברגה שפתרתי לו בקלות ובמחיר שסיכמנו.  

צילום: ''אשף האינסטלציה''. אלירן דנינו

"המקצועיות, האמינות וההגינות הן תכונות שאתה חייב כאיש מקצוע ישר והגון. אני לא מאמין בדרך אחרת. המקצועיות היא כמובן הא'-ב' של המקצוע, וכל בן אדם שלא עבד ורק למד בקורס לא יהיה אינסטלטור בחיים, זו הדעה שלי. לאינסטלטור טוב הופכים רק דרך עבודה ובניסיון. בלי ניסיון אתה לא יכול, זה כמו לעלות על ההגה רק אחרי לימודי תיאוריה.

מעבר לזה, בלי אמינות והגינות לא היתה לי עבודה. אתה חייב תמיד להיות ישר עם הלקוח, ובמקצוע שלנו קל אולי לנצל אנשים שלא מבינים, אבל מי שעובד ככה בסוף ייפגע, היחס הזה יתנקם בו. הכי חשוב לי שהלקוח יהיה שמח ומבסוט, שלא ירגיש חלילה שעבדו עליו

"בנוסף, הייחודיות שלי היא שאני תמיד בא עם חיוך. קודם כל חיוך. יש לי מוטו, כשאני אומר ללקוח את המחיר או נותן לו הצעת מחיר, אני אומר למשל העבודה עולה 250 שקלים – וחיוך". מה נגיד, גם אנחנו חייכנו.

 

טלפון - 052-4516082

אתר הבית

פייסבוק