בואו אלינו לים: סרף סייקל – מועדון הגלישה המוביל בישראל

מועדון הגלישה "סרף סייקל" שעל החוף המדהים של קרית ים, מהווה אבן שואבת לכל חובבי הגלישה בישראל

גלישה נראית בעיני רובנו כתחביב מגניב וצעיר, שבו חבר'ה עם גוף חטוב הולכים ונהנים להם שעות בשמש ובין הגלים. אולם אם תדברו עם גולש אמיתי, כזה שהגלישה היא בנשמה שלו, תראו שגלישה היא בהחלט כל האמור, אבל היא גם דרך חיים עבור לא מעט אנשים בישראל. שוחחנו עם גיל הורביץ, המייסד של החנות ומועדון הגלישה סרף סייקל, אחד שגלישה עבורו היא עולם ומלואו.

[youtube_embed youtube_id='https://youtu.be/mIWUVdKdzSA']

מעגל החיים המגניבים

גיל הורביץ גולש משנת 1992 ועד היום. בעבר היה גולש רוח תחרותי בנבחרת ישראל לגלישת רוח, וכן היה גולש מקצועי גם בקייט סרפינג, ואף אימן את נבחרת ישראל בענף. בנוסף, מדריך הורביץ גם גלישת רוח, סאפ, וענפים נוספים. למעשה, אפשר להגיד שהורביץ והגלישה הם בלתי נפרדים. לפני קצת יותר מעשר שנים, הקים הורביץ את סרף סייקל, חנות גולשים מקצועית, בית ספר לגלישה ומועדון גלישה בקרית ים. בסרף סייקל תוכלו למצוא ציוד גלישה מכל הסוגים: גלישת גלים, בגדי גלישה לגברים, בגדי גלישה לנשים, ציוד סאפ, Wing, קייט סרפינג, גלשני רוח, מיסטרל, בוגי ומה לא. בנוסף, תוכלו לקבל הדרכה ושיעורי גלישה בכל ענפי הגלישה, מן המדריכים הכי מקצועיים שיש.

"סרף סייקל היא לא רק חנות גלישה", אומר הורביץ. "יש לנו את מדריכי הגלישה הכי מנוסים ומקצועיים שיש. בנוסף, וזה העיקר, מדובר במועדון חברים, מקום של אחווה בין גולשים באשר הם. האופנות בגלישה מתחלפות כל כמה זמן, אבל תמיד הייתה ותמיד תהיה בישראל קהילה ענקית של גולשים שמכורים לים. במועדון הזה אתה יכול להיות כל החיים, גם אחרי שלמדת. אתה פוגש אנשים, גולש איתם, חי איתם והם חברים שלך לתמיד. המועדון נמצא על חוף הים, יש מדשאות לשבת ולהירגע,יש מקלחות, יש כל מה שצריך כדי ליהנות מגלישה והים. אני תמיד שמח כשבאים חבר'ה צעירים חדשים ללמוד גלישה: גלישה היא הנאה מדהימה, אבל הים יכול להיות מסוכן לפעמים, וצריך הדרכה מקצועית כדי להכיר את הים. מי שרוצה לראות תוצאות מהר, ולראות איך הוא שולט בגלשן בזמן קצר יחסית, כדאי לו לקחת קורס גלישה מקצועי".

צילום: לאוניד קלוטסמן

מה כל כך מהנה בגלישה?

הורביץ: "גלישה היא דרך חיים, הדבר הכי כיף שקיים בעולם הזה. יש בזה הרבה אלמנטים של אתגר, שקט נפשי, הנאה, חוויה. יש משהו שהוא מאד מספק, כשאתה מצליח לעשות תנועות ולהשתפר אחרי התמדה. כשאתה עומד על הגלשן, אתה חווה אדרנלין וריגוש ששווה לחיות עבורו".

עולם המים

חוף הים אחד היתרונות הגדולים שלנו בישראל, וגלישה היא בין ענפי הספורט הבודדים בהם מדינתנו הקטנה מגיעה להישגים מדי פעם. בשנים האחרונות, גלישת קייט סרפינג הפכה מאד פופולרית, וב-2024 קייט סרפינג יהיה לראשונה באולימפיאדת פריז.

צילום: צילום: לאוניד קלוטסמן

מה חדש היום בעולם הגלישה?

הורביץ: "הלהיט החדש בים הוא ווינג סרפינג, שזו גלישה בה הגולש אוחז בכנף מיוחדת תוך כדי הגלישה. זה משהו שמשלב בין קייט סרפינג לגלישת גלים.

בכלל, תמיד יש חידושים בתחום הגלישה. אנחנו היבואנים של מותג גלישה בשם אושן רודאו. החברה פתחה בד חדש בשם אלולה (Aluula), שממנו תופרים עפיפונים של קייט סרפינג. לבד הזה יש תכונות מיוחדות, שהופכות אותו לקל מאד מצד אחד, ומנגד חזק הרבה יותר מהבד הרגיל הנפוץ היום בקייט סרפינג".

צילום: צילום: לאוניד קלוטסמן

איזה ציוד יש אצלכם בחנות?

הורביץ: "כל ציוד הגלישה שקיים, ללא יוצא מן הכלל. אנחנו היבואנים הבלעדיים של כמה מותגים בינלאומיים בתחום הגלישה: מיסטרל, קורבן, אושן רודאו. כמו כן, אנחנו משווקים את חברת סופר בורד (Super Boards), מותג הבית שלנו, המייצרת גלשנים מכל הסוגים (גלישת גלים, סאפ, ווינג ומה לא). אלו גלשנים שאני אישית עיצבתי ותכננתי, ואני מאמין בהם מאד".

 

דף הפייסבוק של סרף סייקל

טלפון 04-84444473

אתר הבית

לסרף סייקל ביוטיוב - לחצו כאן