"נאמן כנסים ואירועים": יצירתיות חתירה לחדשנות ואיכות ללא פשרות

בזכות התפיסה היצירתית, החתירה לחדשנות ואיכות ללא פשרות, מבסס אולם האירועים "נאמן אירועים וכנסים" באופקים סטנדרט חדש בתחום. כדי להבין כיצד הם עושים זאת הזמנתי לאולפן את ליאור, בעלי האולם

זמן צפייה: 08:47

ספר לי מהי הייחודיות באולם שלכם? למה כדאי לעשות דווקא אצלכם אירוע? 

אז יש כמה סיבות, הסיבה המרכזית היא מכיוון שיש לנו מתחם אחד שהוא גם גן וגם אולם אירועים, וכל הפוקוס הולך ללקוח אחד ביום. יש מתחם אחד שמבחינתנו כל הפוקוס עליו, אם זה אומר השף הראשי שנמצא באירוע, מנהלי האירוע, בעלי האולם שזה אני ואבא שלי שדואגים כל הזמן לכל הפרטים הקטנים. זה יוצר המון חום ומעטפת מקיפה סביב הלקוח, אנחנו מאוד מפוקסים על האירוע וזה משהו שמביא הצלחה לאירועים שקורים אצלנו. מעבר לזה, אנחנו כבר 35 שנה בתחום, לצורך העניין אבא שלי חיתן אנשים שהיום עושים אצלנו אירועי בר מצווה לנכדים שלהם. זה הופך אותנו למומחים בתחום, אנחנו יודעים איך להתאים לכל מגזר את סוג האירוע, את סוג האוכל, וזה הופך אותנו למומחים בתחום.  

 

הבנתי שאתם עוזרים ללקוחות למצוא אנשי מקצוע וספקים לאירועים? אפילו עוזרים להם להתמקח על המחיר?

נכון, זה שירות שאנחנו נותנים. אנחנו מתאימים ללקוחות שלנו את החליפה המתאימה להם לפי התקציב והיכולות שלהם.

 

זאת אומרת שאתם עוזרים להם לחסוך כסף?

לא רק לחסוך כסף, לפעמים אני אומר ללקוחות שאם הם יעשו את האירוע אצלי כנראה שגם יישאר להם כסף לקחת את הילד לטיול. אם אנחנו נעשה את זה נכון, ונעבוד ביחד, אנחנו גם נצליח להגיע להצלחה. 

 

כשנה לפני הקורונה עשיתם שיפוץ שהקונספט שלו הוא להפוך את האולם למסעדה בסטייל ניו יורקי - ספר לי על כך? 

כל כמה שנים באולמות צריך לעשות שיפוץ ושינוי, אנחנו כבר 35 שנה בתחום אז אנחנו משנים ומחדשים כל הזמן, נשארים מעודכנים אחרת אין לך זכות קיום בתחום הזה. בשיפוץ האחרון החלטנו לעשות משהו אחר ומקורי, בשביל זה לקחנו מעצב פנים שהוא אחד הטובים בארץ. הסברתי לו שאני רוצה משהו מיוחד שעדיין אין בארץ, ואחרי כמה ימים הוא בא עם רעיון להפוך את האולם למסעדה בסטייל ניו יורקי, שמשדרת יוקרה וחמימות, לא עוד אולם ענק שאנשים לא מוצאים את עצמם באולם, רצינו לעשות משהו מיוחד.

 

ומה קורה מבחינת האוכל, איזה מנות נוכל לקבל אצלכם באולם?

אז יש לנו שף שהוא כבר מעל עשר שנים איתנו, מאוד יצירתי, בוחר את האנשים שעובדים איתו בפינצטה, ומבין כל סוגי המאכלים, יודע להתאים אוכל לכל עדה ומגזר. אתה צריך לדעת להתאים את עצמך ולייצר תפריט שיתאים לכל קהל ושיהיה מבסוט, הרעיון הוא לעשות אוכל שיהיה טעים לכולם, וזה מה שאנחנו משתדלים לעשות. 

 

בוא נדבר רגע מה קורה מבחינת המחירים, אני יודע שיש אולמות היום שלוקחים מחירים מאוד גבוהים. האם אתם אטרקטיביים בנושא? 

אנחנו משתדלים להתאים את החליפה ללקוח. יש אנשים שהמטרה שלהם היא 'לכסות' את האירוע, אז אנחנו נעשה מה שאפשר לפי תקציב ועבודה מסודרת כדי שיצליחו 'לכסות' את האירוע. יש אנשים שאומרים לי שמע אני לא רוצה לחסוך, אני רוצה להשקיע, לפנק את האורחים שלי עם אוכל יותר איכותי להביא דברים כמו כבד אווז, גם לזה יש אצלנו מענה. כמו שאמרתי, לכל לקוח לפי היכולות והתקציב שלו אנחנו מתאימים את עצמנו ומשתדלים לתת מחיר אטרקטיבי. 

 

סיפרת לי מאחורי הקלעים שמי שעושה אצלכם אירוע בדרך כלל גם חוזר, למה זה לדעתך?

זו הזכות קיום שלנו, הזכות קיום של כל עסק לדעתי זה לקוחות חוזרים. אנחנו משקיעים מאוד בלקוחות, חשוב לנו שיצאו מרוצים, שבסוף האירוע לקוח ידע שהוא קיבל את כל מה שהוא רצה והאורחים שלו קיבלו את ה'דה בסט'. 

 

פה לאוזן זה חשוב

באזור שלנו זה הכי חשוב, אתה צריך לתת את הכי טוב כי חבר מביא חבר, ומשפחה מביאה משפחה. אנחנו מאוד משקיעים בלקוח החוזר.

 

איך עברה עליכם השנה של הסגרים והקורונה? בטח לא היה פשוט…

תקופה לא פשוטה לכולם, אבל האמת שלקחנו את זה למקום טוב. האולם הוא בבעלות פרטית שלנו אז אנחנו לא צריכים לשלם שכירות, את העובדים המדינה לקחה עליהם אחריות והוציאה אותם לחל"ת, מה שנשאר לנו זה ללכת ליהנות עם הילדים בבית. אז נהנינו, ושמחנו לחזור לפעילות ולהמשיך לשמח אנשים. 

 

חוץ מאירועים אתם עושים גם כנסים, איזה כנסים? ולמי זה מתאים? 

אנחנו עושים כנסים לחברות גדולות, מפעלים, בתי ספר, יש לנו מגוון של לקוחות שעושים אצלנו כנסים. אנחנו נותנים את כל השירותים, אם זה הגברה, מסכים, כל מה שצריך כדי להרים את ההפקה. 

 

מה הכי חשוב לטעמך באירוע כדי שיהיה מוצלח?

יש את מה שאני קורא לו 'השילוש הקדוש'. זה אוכל טוב, אווירה טובה, ושירות טוב. כדי שיהיה את שלושת הדברים האלה אתה צריך להיות מעודכן כל הזמן, כי החיים הם דינמיים ומשתנים וצריך להיות כל הזמן 'על זה' ולהתאים את עצמך למצב. אם יש למשל תחלופה של מלצרים, מלצר לא נכנס לעבודה אצלי עד שהוא לא מקבל הדרכה כמו שצריך, מבין שהוא הגיע לבית, שהוא מבין את המשימות שיש לו לעשות וכמה זה חשוב לנו האקסטרה של השירות בעבודה. אלו דברים שאנחנו מאוד מקפידים עליהם, לא יעבוד אצלנו מלצר בלי הדרכה באולם, אצלנו כולם זה צוות, זה משפחה. 

 

אז בפעם הבאה שאתם מחפשים אולם אירועים מדויק לאירוע שלכם, מומלץ שתבדקו היטב, ותעשו את הבחירה הנכונה.

אתר הבית של "נאמן אירועים וכנסים" 

טלפון - 0524345697