נפלאות המיזוג - משב רוח רענן בעולם המזגנים

תחום המיזוג הפך כבר מזמן לחלק בלתי נפרד מכל בית או דירה, חלק שחייב להשתלב בעיצוב הבית ולהתאים למי שגר בו - וזה בדיוק מה שעושה חברת נפלאות המיזוג במומחיות, מקצועיות ועם הרבה חיוך, חום ואהבה.

צילום: נפלאות המיזוג

"נפלאות המיזוג" היא חברה משפחתית אשר הוקמה לפני 20 שנים על ידי אייל ישראל, מתקין מזגנים מזה 25 שנים ומתמחה בתחום. החברה מתמחה בכל הקשור למיזוג אוויר - מתכנון מערכות מיזוג ועד עיצובן והתקנתן, לרבות מתן שירות ללקוחות שהותקנו אצלם מערכות מיזוג ידי החברה או על ידי חברות אחרות.

נפלאות המיזוג, שהחלה את דרכה בצעדים קטנים, הלכה וגדלה עם השנים, עובדים רבים אשר מתמחים בהתקנות של מערכות מיזוג ועבודות גמר הצטרפו לצוות, ובנוסף, הצטרפה לחברה אשתו של אייל – אינה – הלב הפועם של החברה, אשר עוסקת בכל הקשור לשיווק, תכנון, מכירות, שמירת הקשר עם הלקוחות ותיאום של כל עבודות המיזוג.

צילום: נפלאות המיזוג

מקצועיות ויחס אישי - עבודה שמתבצעת מכל הלב

כל העובדים והמנהלים בחברה עוברים הכשרות והדרכות תקופתיות. החברה מספקת את כל השירותים הנחוצים – מתכנון מערכות המיזוג עוד כשהבית/הדירה/המשרד נמצאים בתהליך התכנון על הנייר, הכנת תשתיות המיזוג השונות, אספקת המזגן, ביצוע ההתקנה ועבודות הגמר.

העבודה מתחילה מתהליך התכנון הראשי וממשיכה לביצוע התשתיות והתקנת המערכת. כמו כן, מספקת החברה שירותי תחזוקה. העבודה מתבצעת באופן מאוד מקצועי וישנה הקפדה על כל פרט. 

נפלאות המיזוג מלווה את לקוחותיה לאורך כל הדרך ומתאימה את מערכות המיזוג לצרכיהם - אם מדובר על איכות המיזוג, העוצמה של המיזוג, העיצוב והתקציב שהם מעוניינים להשקיע. 

שירותי החברה אינם מתאפיינים במתן שירות מקצועי בלבד והחברה שמה לא פחות דגש על היחס האישי שניתן ללקוחות. אייל, אינה וצוות העובדים מבינים כי הכניסה לביתם של אנשים היא לא מובנת מאליה - שהבית הוא המקום הפרטי והרגיש ביותר של האדם ושניתן להבין מדוע הלקוחות מעוניינים ואף זקוקים ליחס אישי, וכאשר מדובר על יחס אישי, אפשר לראות שאייל ואינה בהחלט עונים על הצרכים של הלקוחות - נפלאות המיזוג הינה משפחה וכל אדם אשר מקבל שירות מהחברה מצטרף למשפחה.

כשבוחנים את המאפיינים של הצוות המנצח, ניתן לראות שאייל הוא אדם מאוד אנרגטי, שהעסק הוא כל חייו, שהוא ניחן בכישרון ויצירתיות בכל הקשור למיזוג אויר ושהוא פרפקציוניסט ואוהב את העבודה - כל הלקוחות יכולים להרגיש בכך. אכפת לו, הוא נותן שירות מכל הלב והוא מקפיד על כך שכל לקוח ולקוחה יהיו מרוצים, אייל נוהג בלקוחותיו כאילו הם המשפחה הפרטית שלו.

גם אינה, אשר הגיעה מעולם השירות והצלת אנשים בניהול מוקד לסיוע רפואי לישראלים בחו"ל, למדה רבות על מיזוג אוויר וצברה ידע וניסיון אשר מאפשרים לה לשבת עם אדריכלים ולתכנן את מערכות המיזוג החל משלבים הראשונים של תכנון הבית, נוהגת ברגישות רבה עם הלקוחות, שרבים מהם הפכו להיות עבורה כמו בני משפחה.

צילום: נפלאות המיזוג

מעוניינים במערכות מיזוג חסכוניות בחשמל? חברת נפלאות המיזוג תענה לכם על הצורך

הרצון לחסוך בחשמל ובכספים ברור מאליו, בעיקר כאשר מדובר על אנשים שמשתמשים רבות במערכת המיזוג, במקרים אלו יכולה חברת נפלאות המיזוג להציע פתרונות יעילים ביותר, כמו למשל: מערכות מתקדמות וחסכוניות הנקראות: אינוורטר ו- VRF, טכנולוגיות אלו חסכוניות מאוד בחשמל ו"יודעות" להפעיל ולהדליק את המזגן ברמת הגלאי נפח, כך שאם אדם יוצא מהחדר, המזגן נכבה. המערכות הללו אומנם דורשות השקעה כספית גבוהה יותר ממערכות אחרות, אך הן חוסכות עד 50% מצריכת החשמל, כך שלקוחות שבוחרים בהן נהנים מחיסכון משמעותי בהמשך, ואפילו לאחר זמן קצר.

מערכות VRF מתאימות לכל בית ודירה. בנוסף, מתאימות המערכות למשרדים ומלונות ואפשר להתקין יחידה נפרדת לכל חלל. יש לציין כי אלו הם רק חלק מהפתרונות היעילים והחסכוניים שמציעה חברת נפלאות המיזוג.

צילום: נפלאות המיזוג

קהל הלקוחות של נפלאות המיזוג

לנפלאות המיזוג יש מגוון נרחב של לקוחות, ביניהם: חברות הייטק רבות, חברות יזמיות שעוסקות בפינוי בינוי ותמ"א, לקוחות עסקיים ופרטיים ואפילו הספארי, בו נהנים בעלי החיים מהמיזוג והיחס החם של נפלאות המיזוג. 

בדירות חדשות רבות אשר נבנות בפרויקטים גדולים, ניתן השירות החל משלבי התכנון. 

החברה מספקת שירותים גם לניצולי שואה ולאגודות - במקרה האחרון החברה נותנת את שירותיה לרוב ללא תשלום. 

צילום: נפלאות המיזוג

מסביב למזגן בכל עונות השנה

כל הלקוחות של נפלאות המיזוג יודעים שבמידה שישנה תקלה, בקשה או שאלה יש להם למי לפנות והם יקבלו שירות מקצועי, יעיל ומהיר. במקרים בהם מדובר בתקלה שקשורה למשל לניקוי פילטרים, יכולה החברה לפתור את הבעיה באמצעות מתן הסבר קצר בטלפון, אך במידה שמדובר על תקלה מורכבת יותר, שולחת החברה טכנאי במהירות, כך שהלקוחות תמיד מקבלים שירות ואינם "מתייבשים" (תרתי משמע). 

פייסבוק
אתר הבית