ישראל נכנסת לכושר

משרד התרבות והספורט הכריז על השבוע כ"שבוע הכושר בישראל", במיוחד לכבודו אספנו עבורכם את המאמנים האישיים שיכולים להכניס כל אחד ואחת לכושר

יום הספורט הבינלאומי

לא צריך להכביר במילים בכדי להסביר את החשיבות של פעילות גופנית לבריאותנו. לשמירה על הגוף, על החיוניות, על הרגשה ומראה צעיר ובעיקר ההשפעה ניכרת על איכות החיים כשעושים ספורט באופן קבוע. למרות שכל האמור לעיל ידוע לכל, מאוד לא קל להפוך בטטת כורסה לפעילה ואנרגטית שאפילו נהנית מספורט, מי כמוני יודעת.

חיפשתי עבורכם את מאמני הכושר האישיים, עם קילומטרז' של הצלחות, כאלה שיכולים לגרום גם לכם להיפרד מנטפליקס והפופקורן לטובת הזעה והזזה של אברי גוף שלא ידעתם שיש לכם ואפילו ליהנות מכך.

צילום: צילום: יח''צ

יקי יעקובוביץ

בן 51, מאמן כושר אישי, מ- 1996. פועל באזור המרכז, באימונים פרטניים אצל הלקוח. בעל ידע נרחב ומעמיק בתחום האימון. בנוסף מומחה לשיקום והתעמלות טיפולית. מתמחה ביציבה, ובאימון לבני הגיל השלישי. משלב טיפולי מגע אורתופדים בהתאם לצורך.

איך הגעת לאמן?

"הייתי ספורטאי תחרותי מגיל צעיר, וסבלתי מלא מפציעות ספורט, דבר שהוביל אותי מקצועית לכיוון הבריאותי והטיפולי. באופן טבעי למדתי בווינגייט, שהיה הבית השני שלי כילד, תוך התפתחות הקריירה שלי כמאמן, גילתי שרוב האנשים סובלים מבעיות גופניות שספורט ואימונים עלולים להזיק להם, בייחוד אם הם לא מותאמים עבורם ולא מתבצעים בתזמון מתאים, לכן השקעתי הרבה משאבים להתפתח בתחומי העיסוי הרפואי והשיקום".

מה מאפיין את האימונים שלך?

"רוב הלקוחות שלי עשו דרך ארוכה אצל מאמנים ומטפלים לפני שהגיעו אלי, רובם מגיעים מהמלצות של לקוחות. אלה הם אנשים שלא מחפשים להתנפח או להתחטב, לפחות לא כמטרה מרכזית, אלא, באים ליצור שינוי תפקודי ואיכותי בגופם וביכולותיהם, להחזיר את גלגלי הזמן לאחור, ולמרבה ההפתעה זה בהחלט אפשרי".

מה מיוחד באימונים שלך?

"כל חיי אני משקיע בלימודים ובהתפתחות מקצועית. בחמשת השנים האחרונות פיתחתי שיטה ייחודית המשלבת דיסציפלינות מערביות ומזרחיות המביאה את הגוף לתפקוד אופטימלי תוך שלושה חודשים. חבילת האימונים כוללת ליווי תזונתי, טיפולים ועיסוי אורתופדיים בהתאם לצורך".

איפה זה פוגש את המתאמן בחיי היום יום?

"השינויים הברורים ביותר לעין הם אלו הניתנים למדידה: כאבים כרוניים שנעלמים, טווחי תנועה פתוחים יותר, שינוי יציבתי, הגדלת מסת השריר וירידה באחוזי השומן. מעבר לכך הרבה לקוחות שלי עוברים תהליך התפתחותי חווייתי של שינוי גישה ודפוסי חשיבה לגבי ספורט ופעילות גופנית באופן כללי, ותוך כדי הערכתם העצמית והדימוי העצמי שלהם עולה פלאים".

מה היתרון באימונים אצלך?

"מגיעים לתוצאות בזמן מהיר יחסית, בעבודה אינטנסיבית של תוכנית בת שלושה חודשים, אני לא עושה קיצורי דרך, התוכנית סדורה ומדויקת וכך גם התוצאות של המתאמנים באות לידי ביטוי".

מה הכי חשוב?

"הבריאות והתסרוקת כמובן" הוא צוחק, "וברצינות, אהבה עצמית והערכה עמוקה לגוף שלנו. הגוף הוא סוג של נס רפואי בעיניי, כיצד הוא לא קורס או מרים ידיים נוכח אורך החיים המודרני והלא טבעי שלנו. אל תחפשו להיות בתחרות עם אך אחד, גם לא עם עצמכם, זה מתכון לכישלון. הפטנט הוא התמדה שתהפוך לשגרה. כך נבנה אורח חיים בריא".

לשבוע הבריאות: "ספורט צריך להיות חוויה מהנה ולא מלחיצה, חפשו את המאמן שיהפוך את הפעילות לחוויה".

יקי יעקובוביץ' 054-5957940 לפייסבוק>>

מיה תדהר מתאמנת
צילום: מיה תדהר, צילום: מוניקה פיץ

מיה תדהר

בת 40, מאמנת כושר מזה 20 שנה. מתמחה באימונים פונקציונאלים, פילאטיס ומתיחות. ייסדה יחד עם בעלה תומר סבג, את "סופלס ישראל" – נציגה ויבואן בלעדי של מערכות ושיטות האימון של חברת ״סופלס״ העולמית, שתוכננו במקור לשפר יכולות של ספורטאים מתאבקים, ונכנסו גם לכל תחומי אומנויות הלחימה, קרוספיט, קבוצות משחקי כדור ולכושר הכללי. "מערכות ושיטות האימון של סופלס מתאימות לכל תחומי הכושר, גם למתיחות ולשיקום, ובנוסף המצאתי שיטה ייחודית המתאימה גם לפילאטיס. זו החברה שהמציאה את השק הבולגרי המקורי ושיטת האימון שלו, בנוסף לשאר מוצריה הרבים, מערכת רצועות אלסטיות ועוד. האיכות ללא פשרות ובעמידות גבוהה, כך שאין חשש לנזקים". תדהר, המאסטר טריינר של סופלס, מעבירה קורסים של שיטות אימון סופלס, כגון: קורס שק בולגרי, רצועות אלסטיות ועוד.

איך הגעת לאמן?

מגיל צעיר רקדתי והתעסקתי בספורט, וכמאמנת שאוהבת תנועה, החיבור לסופלס היה מהיר, כשנחשפתי ב- 2015 לתרגילים המיוחדים שהציגו עם השק הבולגרי, בתערוכת כושר בגרמניה, החלטתי להביא לארץ".

מה מאפיין את האימון שלך?

"בתרגיל 1 עובדים על מספר שרירים יחד. אימון אינטנסיבי ומאתגר מאוד מבחינת קואורדינציה, זה לא סתם להרים משקולת. מגיעים לתוצאות גם באימון קצר".

מה מיוחד בתחום הזה?

"משפר את כל מרכיבי הכושר ומתאים לכולם".

מה היתרון?

"זו החברה המקורית ולא כל הזיופים בשוק. הציוד נועד למתאבקים ברמות הגבוהות ביותר שמתעללים בציוד, לכן האיכות חייבת להיות גבוהה, מה שמבטיח שלא יתפרק, לא יגרום נזק וחוסך כסף".

איפה זה פוגש את המתאמן בחיי הים יום?

"התרגילים המיוחדים עובדים על תנועות בטווח מלא, ממריצים את הלב ומלמדים לבצע נכון תנועות פונקציונאליות. מה שמוביל לשיפור התפקוד היום יומי ע״י גמישות וחיזוק אזורים רגישים, כמו ברכיים וגב תחתון. הכושר עולה והסיכון להיפצע מתנועות פשוטות, כמו התכופפות, יורד".

מה הכי חשוב?

"מעבר למכירת ציוד, אנחנו גם נותנים ייעוץ מקצועי, ממאמנים בעלי ניסיון רב שנים, המתאימים ללקוח את האביזר והמשקל המתאים. אף חנות כושר לא מביאה תוכניות אימון שלמות ללא תשלום כמו שאנחנו נותנים. בנוסף, כל לקוח מצטרף לקהילת סופלס הגדולה בעולם, של ספורטאים מכל תחומי הכושר, המעלים אימונים ואינסוף תרגילים חדשים, לכן כל אחד ימצא פה בית חם".

סופלס ישראל, מיה תדהר: 054-2006017 ברנר 8 חולון. לאתר>>. לפייסבוק>>. אינסטגרם>>

צילום: (אורלי אל חי, צילום יח''צ)

אורלי אל חי

בת 34, אמא ל- 2, מתל אביב. מאמנת כושר אישית וקבוצות מעל עשור, מתמחה באימוני נשים בכל הגילאים כולל נשים בהריון ולאחר לידיה.

איך הגעת לאמן?

"לאחר לידת ביתי הבכורה, קיבלתי את ההחלטה לעשות שינוי באורח החיים ובפן המקצועי. חזרתי לשגרת אימונים ונחשפתי לעולם הקיקבוקס –אימון ארובי, אנרגטי ועוצמתי.  עברתי תהליך, מעבר לירידה במשקל, מצאתי הנאה באימונים והתמכרתי לפעילות גופנית. התחזקתי פזית, מנטאלית ונפשית. בעקבות השינוי שלי החלטתי ללמוד את המקצוע ולהעניק את המתנה הזו לנשים אחרות. במשך השנים ליוויתי נשים רבות בתהליך של שינוי באורח חיים וגרמתי להן להתאהב בפעילות גופנית".

מה מאפיין את האימונים שלך?

"אני לא מודדת את המתאמנות שלי לא בקילו ולא בקילומטר, אני שמה את הדגש על הנאה מהתהליך, וכמו כן מביאה את המתאמנות שלי למקום בו הן רוצות להתאמן ולא רק כי הן צריכות להתאמן. כדי להגיע לתוצאות צריך להתמיד, כדי להתמיד צריך ליהנות מהתהליך ולא רק מהתוצאה .שינוי באורח חיים הוא לא פשוט ואף האימונים לעיתים קשים וקשוחים. יש לי את הידע והניסיון לתת למתאמנות שלי את הכלים הדרושים כדי לצלוח את הקשיים באימון עצמו ובתהליך כולו. אני מאמינה כי כאשר יש את החיבור בין המאמן למתאמן נוצר קשר אישי ומחייב, האימון עובר בכייף והתוצאה היא כבר הבונוס".

מה מיוחד בתחום הזה?

"האימונים מכילים סוגים רבים של מרכיבי הכושר הגופני, לאורך השנים התמקצעתי בתחומים רבים כגון: פילאטיס, קיקבוקס, אימונים פונקציונליים ועוד. תוכנית האימונים שלי, מותאמת באופן אישי ליכולות ולמטרות של כל אחת וזאת בהתאם  לתוצאות להן היא שואפות".

איפה זה פוגש את המתאמנות בחיים?

"אני מאמנת נשים בכל הגילאים, כולן עסוקות ועמוסות בשגרת חיי היום-יום. האתגר הראשון הוא למצוא את הזמן לעצמינו ולהתנתק מהעומס היום יומי. כאשר נצליח לשלב פעילות גופנית בשגרה נהנה מאיכות חיים הבאה לידי ביטוי בכך שנוכל לשחק עם הילדים, לסחוב את הקניות מהסופר, לצאת לטיול רגלי ועוד. פעילות גופנית מוכחת כמשפרת מצב בריאותי- מאזנת סוכרת, לחץ דם כולסטרול ועוד. בנוסף, פעילות גופנית מחזקת את הבטחון העצמי ומחזקת את הגוף והנפש".

הכי חשוב?

"ליהנות מהדרך ולא רק והתוצאה"

היתרון?

"הגישה שלי לאימונים היא לא רק לפי מדדים, אלה עפ"י הראייה המרחבית תוך מתן דגש על חיבור גוף ונפש. בניית תוכנית מותאמת אישית להשגת תוצאות מקסימליות".

שבוע בריאות -  "לא פשוט לסגל אורח חיים בריא, לכן חייבים מסגרת מקצועית ותמוכת. הכוללת תמיכה מנטלית ורגשית".

אורלי אל חי, הירקון 5 תל אביב 0544446667. לפייסבוק>>. לאינסטגרם>>

צילום: (ארנבייב רוברט בסטודיו קונספט נתניה. צילום: יח''צ)

רוברט ארנבייב

בן 35 מאזור המרכז,בוגר מכון וינגייט משנת 2012. מאמן כושר גופני, ספורט-תרפיסט,מטפל רב תחומי במגע ומנטור לאורח חיים בריא וספורטיבי.

איך הגעת לעולם הכושר?

"בזכות אבי שהיה ספורטאי ומתאגרף מקצועי ומהווה עבורי מודל לחיקוי. בילדותי הייתי ספורטאי תחרותי שחקן כדורגל, מתאגרף מקצועי ומתאמן מעל עשור בחדרי הכושר.
בגיל 25 עברתי תאונת דרכים קשה עם אופנוע שבה הרופאים קבעו שאני אשאר נכה על כיסא גלגלים לכל החיים. לאחר שיקום בפיזיותרפיה ובזכות היותי כספורטאי לא ויתרתי לעצמי והשיקום שלי נמשך 10 חודשים בלבד.
בעקבות השיקום ואהבה לספורט התחלתי את לימודי ״במכון וינגייט״ והפכתי את האהבה שלי למקצוע".

מה מאפיין את האימונים שלך?

"הבנה והקשבה לצורכי הלקוחות, החל מהמפגש ההכרות שבו אנחנו מתאמים ציפיות. האימונים מתרחשים בבית הלקוחות או בחלל חדר הכושר בפ״ת.
תוך שימוש במגוון רחב של תרגילים, אני מאתגר אותם כל פעם מחדש באימון ובשלל אביזרים נלווים שבהם ניתן לפתח את כל מרכיבי הכושר הגופני".

מה מיוחד בתחום הזה?

"השילוב בין עולם הכושר והספורט לעולם הגוף והנפש".

איפה זה פוגש את המתאמנים בחיים?

"מעלה להם את הדימוי והביטחון העצמי. היכולת להיכנס לכושר בכל שלב בחיים משליכה על המסוגלות בחיים בכלל".

מה היתרון?

"One stop shop הכל תחת קורת גג אחת. לצד שירות,ניסיון ומקצועיות".

הכי חשוב?

"לדעת להיות קשובים לגוף שלנו, לשמור על אורח חיים בריא והקשר בין מאמן ומתאמן וכמובן ליהנות באימונים."
שבוע הבריאות- "תשמרו על תנועתיות כ-150 דקות בשבוע, לא חשוב במה תעסקו ולא צריך בשביל זה את שבוע הבריאות"

 רוברט ארנבייב, אימונים:בפתח תקווה והסביבה. 0508199939. לפייסבוק>>. לאינסטגרם>>