איך אתם משלמים היום?

מזומן וגם אשראי מפנים את מקומם לטובת אמצעי תשלום חדשים ויעילים יותר. החל מאפליקציות ארנק דיגיטלי ועד ביטקוין – הנה כל מה שכדאי לדעת על הנושא. בשיתוף פז

האופן שבו אנשים בוחרים לקיים ביניהם יחסי גומלין משפיע בצורה ישירה על מוסדות חברתיים ותרבותיים. כתוצאה מכך, לכל אורך ההיסטוריה ניתן לראות שינויים בתפיסה ובאופן שבו בחרנו לשלם על מוצרים ושירותים. אם בעבר הסתפקנו בהחלפת מוצרים או שירותים בלבד, הרי שלאחר מכן עברנו למזומן ובהמשך גם לתשלום באשראי ועל בסיס קרדיט ואמון. אך כיום גם המזומן והאשראי נדרשים לפנות את מקומם. על הפרק יש אמצעי תשלום חדשים ויעילים יותר, שדרכם ניתן לצמצם את עלויות התיווך ולהגביר את תחושת הפרטיות והאבטחה. בנוסף, אמצעי התשלום החדשים חסינים יותר בפני פריצות וגניבות ולכן גם אנשים מן השורה מרגישים בנוח להשתמש בהם. אז במה בדיוק מדובר ומה ההבדל בין האמצעים הקיימים? הגיע הזמן לבדוק.

ארנק דיגיטלי: הטלפון הופך לאמצעי תשלום

אפליקציית ארנק דיגיטלי היא למעשה יישום שאותו מורידים כרגיל לתוך המכשיר הנייד. לא צריך להיות מומחים לטכנולוגיה כדי להבין שטלפון סלולרי הוא הרבה יותר מאשר אמצעי תקשורת סטנדרטי להעברת מסרים, אז לכן גם אין פלא שהתחום של אפליקציות תשלומים מתקדם בקצב מהיר ומעורר השראה. היתרון של אפליקציית ארנק דיגיטלי בא לידי ביטוי במעקב אחר ההוצאות וההכנסות ובעוד שורה ארוכה של תכונות מתקדמות. מן העבר השני, החברות המסחריות עצמן מעודדות את השימוש בארנק ולכן מעניקות בגינו הטבות והנחות. השימוש בארנק אינטואיטיבי לחלוטין, את האפליקציה אפשר להוריד לכל מערכות ההפעלה הגדולות וגם המעקב אחר התשלומים מדויק וברמה גבוהה.

ביטקוין: טכנולוגיית הבלוקצ'יין היא רק ההתחלה

ביטקוין הוא מטבע מבוזר שעובד על טכנולוגיית הבלוקצ'יין. במילים פשוטות, מטרת הטכנולוגיה היא להבטיח שהתשלומים במטבע הזה ובמטבעות אחרים שדומים לו יבוצעו באופן תקין וללא מעורבות של ממשלה או בנק מרכזי של מדינה כלשהי. מכאן והלאה יש עוד המון אופציות ליישם את הטכנולוגיה, מה שהופך את הביטקוין לחלק מתהליך רחב ומשמעותי יותר. טכנולוגיית הבלוקצ'יין שמשמשת להפקה ושימוש במטבע הביטקוין היא ככל הנראה רק ההתחלה של האופן שבו נבצע עסקים בעתיד הנראה לעין. עוד לא לגמרי ברור האם מטבע הביטקוין ספציפית ישרוד ומה יהיה הערך שלו, אבל יהיה בלתי אפשרי להחזיר את הגלגל לאחור. מערכת הבלוקצ'יין והתפיסה שעומדת מאחוריה ימשיכו לאפשר פעילות עסקית מאובטחת באינטרנט וסביר להניח שיותר ויותר עסקים יצטרפו להצלחה. לסיכום, השאלה איך אתם משלמים היום חשובה כי היא משפיעה על האופן שבו העולם שלנו ייראה כבר בעתיד הנראה לעין. בעידן שבו המזומן והאשראי מוחלפים באמצעים דיגיטליים מתקדמים יותר, אין לנו ברירה אלא להישאר עם אצבע על הדופק וכמובן גם על הארנק.
ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ