איך לשרוד את החופש הגדול בלי חור בארנק?

החופש הגדול כבר מעבר לפינה ולפי ההערכות הצנועות ביותר ההוצאה המשפחתית תגדל בחודשי הקיץ גדלה ב-50% לפחות. איך בכל זאת שורדים את החופש בלי הוצאות מיותרות?

זמן צפייה: 07:42

החופש הגדול מסוכן מבחינה כלכלית מכיוון שהוא מורכב מהרבה אלמנטים במקביל: קייטנות, ימי חופש של הורים, הוצאות אקסטרות להעסיק את הילדים, אוכל בחוץ, שלגונים וארטיקים שנצברים לסכומים גבוהים, וכמובן טיול לחו"ל. משפחות אשר נאבקות ביומיום במינוס נותרות חסרות אונים אל מול החופש הגדול, כשלפי ההערכות הצנועות ביותר ההוצאה המשפחתית תגדל בחודשי הקיץ גדלה ב-50% לפחות, ובמקרים בהם מעורבת נסיעה לחו"ל, אפילו הרבה יותר מכך.

אז כיצד נעבור את הקיץ בשלום עם הארנק? הכי חשוב לעשות חישוב עלות תועלת

1. לא בכל מחיר

חווית חופש טובה, ללא תחושת קיפוח, אינה בהכרח אומרת לטבוע כלכלית. כל מאמץ להוריד את מפלס המתח סביב החופש הגדול ייכשל, אם לא נתאים את תכניותינו למצב הפיננסי ויכולתנו לעמוד בהוצאה.

קניון, קניות
הקיץ הוא זמן בו כדאי להימנע ממלכודות קניות מוצהרות וידועות מראש | צילום: 123RF

2. של מי הצורך הזה בכלל?

ילדים נהנים ממגוון חוויות, ללא קשר לעלותן בפועל. ייתכן שבדיקה מהירה תעלה כי הילד מעדיף בכלל לשבת עם חברים בפארק עם קרטיב, ולא לנסוע ליום שלם בלונה פארק. הקפידו לוודא כי הבחירה בפעילות המסוימת נעשית לא לשם הרושם, אלא כי באמת הילדים נהנים בהן באופן מקסימלי.

3. צרת רבים

60 הימים האלה בהם יש צורך להעסיק את הילדים, אינם נחלתכם הבלעדית. רוב ההורים מתמודדים עם אותן בעיות ועם אותם קשיים. זה המקום לקבוצות הוואטסאפ המשותפות של ההורים בכיתה ובגן על מנת לבחון את האפשרויות סביבכם. קייטנה כזו תדרוש מכם הוצאה כלכלית קטנה מאוד והילדים ייהנו לא פחות.

4. ביקורים בקניון

נכון, אמנם חם מאוד והמזגן בקניון קורץ, כמו גם אפשרות להעביר כמה שעות, אבל זוהי אשליה. קניון נועד ליצור חווית קניות ואם מבוגרים נופלים בקסמו וקונים פעמים רבות דברים שלא היו צריכים, על אחת כמה וכמה ילדים שאין להם עדיין מנגנוני שליטה עצמית של מבוגרים. הקיץ הוא זמן בו כדאי להימנע ממלכודות קניות מוצהרות וידועות מראש.

_____

איך נגרום לילדים שלנו להתאמן?

כך נראה לוח החופשות של התלמידים שמתיש את ההורים

איך מחנכים ילדים להתמודד עם שעמום?

_____

5. פעילויות חינמיות

דווקא בגלל העלויות הגבוהות של האטרקציות בקיץ, עולים פרסומים של פעילויות לא מעטות המוצעות ללא תשלום. כבר עתה ניתן למצוא מגוון פעילויות המוצעות על ידי העיריות השונות, ארגונים ללא מטרות רווח וגורמים חינוכיים נוספים

6. היערכות נכונה

חשוב מאוד לשים לב להוצאות הקטנות של שהות הילדים בבית: קרטיב נוסף כל יום, חשבון VOD מנופח - חשוב להיערך גם לזה. כך, לא תמצאו עצמכם מתחשבנים על כל שקל ברגע האמת, ותוכלו לנוח וליהנות.

זכרו: חופשת הקיץ יכולה להיות מקור לחוויות נפלאות עבורכם ועבור ילדיכם. תכנון נכון ומציאותי מסייע בהורדת מפלס המתח ובהבטחת חודשיים רגועים ומהנים. חופשה נעימה!

החופש הגדול