לוקחים את ההתנדבות צעד קדימה

מחנה הקיץ של עמותת 'צעד קדימה' מחפש מתנדבים לתוכנית אימון לעצמאות תפקודית ושילוב בקהילה של בני נוער וצעירים עם שיתוק מוחי

צעד קדימה

מחנה הקיץ האקטיבי של עמותת 'צעד קדימה' מהווה פעילות שיא של תוכנית אימון לעצמאות תפקודית ושילוב בקהילה, ואף מאפשר אתנחתא חשובה להורים. מדי שנה מתקיים בחודש אוגוסט מחנה קיץ לבני נוער ובוגרים צעירים עם שיתוק מוחי של עמותת צעד קדימה.

המחנה מתקיים בתנאי פנימייה ומוצע לילדי העמותה וצעירים המתגוררים בפריפריה, ואשר בשל מרחק מקום מגוריהם אינם נהנים מהשירות של העמותה במהלך השנה. "זו הזדמנות נדירה שמאפשרת גם לילדים מהפריפריה, שלא זוכים להגיע למרכזי העמותה ביום יום להרגיש שהם הולכים", מציין גיא סלומון מנכ"ל העמותה. "הפעילות היומית מתחילה בצעידה ממגורי החניכים לחדר האוכל. המתנדבים ועובדי העמותה עוזרים לחניכים ללכת והם מתים על זה!". כמו כן מדגיש סלומון את התרומה העצומה של מחנה הקיץ להורים: "ההורים עסוקים לאורך כל השנה, יום-יום בטיפול בילדיהם. מחנה הקיץ נותן להורים אתנחתא חשובה וזמן איכות לעצמם ולשאר בני המשפחה".

מחנה הקיץ מתקיים בין התאריכים ה-6-10/8/2017 ביישוב ניצן במועצה אזורית אשקלון. וצפוי לארח כ-40 חניכים עם שיתוק מוחי. אנחנו מחפשים כ-10-15 מתנדבים רצוי בעלי ניסיון בתחום החינוך המיוחד אך לא הכרחי.

המתנדבים יהיו צמודים לאנשי הצוות המקצועי וישתלבו בסיוע לחניכים החל משעות הבוקר ועד לשעות הערב המאוחרות. ההתנדבות כוללת סיוע סיעודי, סיוע בשעות הארוחות ותמיכה בעת פעילויות ההעשרה המתקיימות במהלך ימי המחנה.

שעות ההתנדבות גמישות, אך יש עדיפות להתנדבות של 6-8 שעות יומיות.

לפרטים נוספים ניתן לפנות ללירון גולן, רכזת שיווק ותפעול בטלפון 050-2671012 או במייל events@tsadkadima.org.il

החופש הגדול