חדש לקיץ: קייטנת מדע ב-80 ש"ח

משרד המדע והטכנולוגיה יסבסד הקיץ שבוע של קייטנות מדע ב-147 יישובים ברחבי הארץ. כל הפרטים

זמן צפייה: 10:40

שבוע הקייטנה המסובסד שמציע משרד המדע והטכנולוגיה יעסוק בתחומי מדע, טכנולוגיה וחלל בעלות מינימלית של 80 ₪ לילד. "ילדים שנחשפים בגילאים צעירים לתחומי מדע וטכנולוגיה הם הילדים שיעשו את השינוי של עתיד המדינה. אנחנו רוצים לתת הזדמנות שווה לכולם להיות חלק משפיע בשינוי הזה." מסביר שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס ומוסיף: "כבר היום ניתן לראות את ההשפעה העצומה של היזמים הישראלים הצעירים במגוון תחומים מדעיים וטכנולוגיים, ואנו שואפים לשמר ולהעצים את התופעה".

בימים אלה נשלמות ההכנות האחרונות לפתיחת קייטנות במימון משרד המדע ברחבי הארץ. חברת YTEK היא המפעילה היחידה של הפרויקט, כאשר מדובר במיזם רחב היקף הכולל בתוכו למעלה מ 600 קבוצות ב 147 רשויות הפרוסות ממג'דל שמס בצפון ועד אילת בדרום.

קייטנת מדע
המטרה היא להגביר את החשיפה וההנגשה של תחומי המדע והטכנולוגיה ולעורר מודעות אליהם כבר בגיל צעיר | צילום: shutterstock

במסגרת התכנית, בכל יום בשבוע הנוסף ולמשך 4 וחצי שעות, יפעילו המדריכים שלוש סדנאות, אשר יועברו בדרך חווייתית ובאמצעות ערכות רובוטיקה, אלקטרוניקה וטכנולוגיה בפעילויות שיסייעו לילדים להעשיר את ידעם ללא צורך בידע מקדים.

המטרה היא להגביר את החשיפה וההנגשה של תחומי המדע והטכנולוגיה ולעורר מודעות אליהם כבר בגיל צעיר. התכנית תתקיים במהלך חופשת קיץ 2017, והמועדים המדויקים להפעלת התכנית בכל רשות יתואמו על ידי הרשות והספק. בכל קבוצה יהיו בין 17-25 ילדים שיעברו פעילות מדעית מהנה במשך 5 ימים. רוצים פרטים נוספים?

לרשימת הערים והרשויות שיהנו ''מקייטנות מדע'', לחצו כאן