41.4 מיליארד דולר: זה הסכום שהציע אילון מאסק עבור טוויטר

יזם האינטרנט ואחד מעשירי תבל, הציע לקנות את הרשת החברתית טוויטר תמורת 54.2 דולר למניה - פרמיה של 38% למחיר הסגירה למחיר הסגירה של מנית טוויטר ב-1 באפריל, יום המסחר האחרון לפני שמנכ"ל טסלה השקיע בחברה ורכש 9% ממנה והפך את המהלך לפומבי

אילון מאסק
אילון מאסק | צילום: רויטרס

יזם האינטרנט ואחד מעשירי תבל, אילון מאסק, הציע היום (חמישי) לקנות את הרשת החברתית טוויטר תמורת 41.4 מיליארד דולר. מאסק הציע תג מחיר של 54.2 דולר למניה - פרמיה של 38% למחיר הסגירה של מנית טוויטר ב-1 באפריל, יום המסחר האחרון לפני שמנכ"ל טסלה השקיע בחברה ורכש 9% ממנה והפך להיות מבעלי השליטה הגדולים בחברה.

"השקעתי בטוויטר מתוך אמונה בפוטנציאל שלה להיות פלטפורמה לחופש ביטוי ברחבי העולם, ואני מאמין כי חופש ביטוי הוא ציווי חברתי לכל דמוקרטיה מתפקדת", כתב מאסק ליושב ראש טוויטר, ברט טיילור. בסוף דבריו הוסיף מאסק: "הצעתי היא סופית והיא הטובה ביותר שאני יכול להציע, ואם לא תתקבל, אצטרך לשקול מחדש את העמדה שלי בתור בעל מניות".

File Photo: People Holding Mobile Phones Are Silhouetted Against A Backdrop Projected With The Twitter Logo In Warsaw
טוויטר | צילום: רויטרס

כזכור, מוקדם יותר החודש חשף מאסק כי רכש 9.2% ממניות טוויטר, מה שהזניק את שווי המניה של החברה ב-27%. בתגובה לכך, הודיעה הרשת החברתית כי מאסק יצטרף לדריקטוריון של החברה. כידוע, מאסק ביקר את טוויטר בעבר באופן פומבי, בטענה שהרשת החברתית לא מחוייבת עד הסוף לריעיון חופש הביטוי. מאסק אף שקל להקים רשת חברתית חדשה.