אסוס לוקחים את טכנולוגית המסכים המתקפלים צעד קדימה - האם הצליחו?

ASUS משחררת את Zenbook 17 Fold OLED ומציגה חוויית שימוש מיוחדת שלא ראינו במחשבים אחרים, עם מסך מגע OLED מתקפל הנפרס לגודל של יותר מ-17 אינץ׳! זה לא צחוק | סקירה

Zenbook 17 Fold OLED של ASUS
Zenbook 17 Fold OLED של ASUS | צילום: יחצ

ה- Zenbook 17 Fold OLED של אסוס הוא לפטופ מתקדם בוורסטיליות, עם מסך עוצר נשימה מתקפל שנפרס לגודל מרשים של 17.3 אינץ׳.

מבחינת וורסטיליות, הלפטופ מאפשר שימוש רב מצבי. ניתן להשתמש בו כלפטופ עם המקלדת שמתחברת פיזית על המסך, במצב זה יהיה לכם לפטופ קומפקטי לעבודה מחוץ לבית ונסיעות. ניתן לפתוח את המסך ולהשעין אותו על רגל נפתחת שנמצאת בגבו של המסך, במצב זה תוכלו להניח את המקלדת על שולחן ולהשתמש בלפטופ ממש כמו עמדה נייחת ולחוות את העוצמה של המסך עד הסוף. כמו כן ניתן להשתמש בלפטופ גם כטאבלט ואפילו במצב ״ספר״ שמאפשר דיפדוף בין עמודי קריאה.

כתבות נוספות בטכנולוגיה

 

Zenbook 17 Fold OLED של ASUS
Zenbook 17 Fold OLED של ASUS | צילום: יחצ

 

בפתיחה ראשונית של הלפטופ הדבר הראשון שעניין אותי לבחון זה הקיפול במסך, לא אשקר שקשה להתעלם ממנו, כשהמסך נפתח לגודל מלא ניתן לראות את פס הקיפול במרכז, כמו שקע ארוך וטיפה קעור.,אך יאמר לזכותם שזה לא פוגם כלל באיכות המסך וכשהמסך דולק והמשתמש מול המסך זה משמעותית פחות בולט.

ללפטופ יש מערכת רמקולים חזקה באופן מפתיע של dolby, מצלמת IR קדמית איכותית, סוללה שתחזיק לכם לאורך זמן זיכרון פנימי של 1TB וכבר אמרתי שהמסך עוצר נשימה?

אבל בצד כל היתרונות, חשוב לשים לב לכמה נקודות חשובות - המחיר נע באיזור 15 אלף שקלים, ובעולם הלפטופים מדובר במחיר גבוה, ולא בטוח שמחשבים ניידים אחרים של אסוס, זולים יותר, נופלים מהסטנדרטים האלו של החברה.

Zenbook 17 Fold OLED של ASUS
Zenbook 17 Fold OLED של ASUS | צילום: יחצ

אתגר נוסף שחשוב לשים לב, הוא שהמקלדת שמגיעה עם הלפטופ היא בעלת חיבור bluetooth, ויש להטעין אותה בנפרד מהלפטופ ולחבר אותה למחשב לפני השימוש. מדובר באתגר לא קל מאחר ולמחשב אין חיבורי usb, משמע אין תמיכה לחיבורים של עכבר חיצוני או כל דבר אחר, מה שיכול להגביל את השימוש, במיוחד כשאתה משתמש בלפטופ המצב פרוס והמקלדת על שולחן - מרגיש שצריך להיות לי גם עכבר.

בשורה התחתונה, הלפטופ מעניק חוויית שימוש מיוחדת שלא ראינו במחשבים אחרים, מסך ה-OLED המתקפל נפרס לגודל של יותר מ-17 אינץ׳! זה לא צחוק, אך קשה להתעלם מהאתגרים שהמחשב הזה מציף.

Zenbook 17 Fold OLED של ASUS
Zenbook 17 Fold OLED של ASUS | צילום: ליאור לוי

אוסיף ואגיד שלדעתי עולם המיינסטרים שלנו עוד לא מוכן לגמרי למסכים מתקפלים, אבל ASUS בהחלט לקחה את העניינים צעד קדימה ומעניין אותי לראות לאן זה יתפתח וישתפר.

מפרט: Intel® Core™ i7-1250U Processor 1.1 GHz / Intel® Iris Xe Graphics / 17.3-inch, 2560 x 1920 FOLED, 0.2ms response time, 60Hz refresh rate 500nits HDR / 16GB LPDDR5 on board / 1TB M.2 NVMe™ PCIe® 4.0 Performance SSD / 5.0M camera with IR function / Wi-Fi 6E(802.11ax) (Dual band) 2*2 + Bluetooth 5 / 75WHrs, 4S1P, 4-cell Li-ion

מחיר: 14,999 ₪