"התנהלות עבריינית": האם האו"ם מבצע עבירות בנייה בירושלים?

חבר מועצת ירושלים ניסח פנייה לראש הממשלה וטען כי האו"ם מבצע עבירות בנייה חריגות בתחומי העיר ירושלים

"התנהלות עבריינית". מבנה האו"ם בי-ם
חברי מועצת העיר ירושלים מבקשים להעניש את ארגון האו"ם על החלטתו בנושא ההתנחלויות, והדרך שנמצאה יצירתית: טענות על עבירות בנייה שהארגון מקיים במוסדותיו בירושלים. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת לאו"ם שני מטות מרכזיים בעיר הבירה, זאת לבד מאתרים ונכסים שאותם הוא מחזיק ברחבי העיר, האחד בארמון הנציב והשני במעלות דפנה. כעת, טוענים חברים בעירייה, בבקשה רשמית שהוגשה לראש הממשלה, "יש להעמיד את האו"ם במקום כארגון וכן את עובדיו שפועלים מתחומה של העיר ירושלים", וזאת בשל בנייה שאינה חוקית וללא היתר. המטה בארמון הנציב נחשב לנכס אסטרטגי, הממוקם על קו התפר בין מערב למזרח העיר, והוא בבעלות מלאה של מדינת ישראל - אלא שלטענת אריה קינג, חבר המועצה, נבנו בשנים האחרונות עשרות מבנים ללא היתר במקום, וזאת למרות שבמקום ישנם מבנים שמוגדרים במבנים לשימור בשל היותם בעלי מאפיינים ארכיטקטים מיוחדים ונדירים ובעלי חשיבות להבנת מורשת העיר.
''להעמיד את האו''ם במקום''
''להעמיד את האו''ם במקום''
בפנייה לרה"מ נטען: "התנהלות עבריינית" "האם אין שימוש יותר לנכס מאשר על ידי ארגון אנישמי וכה עוין את מדינת ישראל והעם היהודי בכלל?", שאל קינג במכתב שהפנה לראש הממשלה, לשר לענייני ירושלים, לשר האוצר ולראש העיר. עוד טען קינג כי "במטה ארמון הנציב, בחלקו המזרחי, ליד חניון הרכבים, שאף הוא נסלל ללא היתר, הוקמה תחנת דלק פיראטית, ללא הסכמת הממונים בעירייה ובמשרד התחבורה. כפועל יוצא מהתנהלות עבריינית זאת, האו"ם למעשה מסכן את איכות הסביבה, מסכן את התושבים של שכונות ארמון הנציב ואת תושבי ג'בל מוכבר", טוען קינג. בנוסף, ביקש חבר המועצה לברר מדוע במטה אונר"א במעלות דפנה לא משלם האו"ם למדינת ישראל דמי חכירה על קרקע יקרה וגדולה, שגם בה נספרו עשרות עבירות בנייה - בין היתר בהקמת מבנים גבוהים מאוד, ללא פיקוח של מהנדסי העירייה וללא התחשבות בהתנגדויות מצידם של תושבי השכונה.
8
לחדשות 2 Online נודע כי בעת האחרונה, מאז קיבלה מועצת הביטחון של האו"ם את ההחלטה כנגד ההתנחלויות, גברו התלונות שהגיעו לידי הוועדה המקומית בעיר בנושא זה. גורמים בעירייה טוענים כי העבירות ידועות, אך בעירייה העדיפו היום "להעלים מהן עין". מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "בעירייה התקבלה פנייה באשר לעבירות לכאורה הקיימות בתוך המתמחים של האו"ם - לא מדובר בבנייה חדשה. העניין ייבדק הן מבחינת פיקוח והן מבחינה משפטית בזמן הקרוב". עוד הדגישו בעירייה כי "מדובר בבנייה שקיימת שנים רבות אך תיעשה בדיקה משפטית מסודרת גם למול פרקליטות המדינה".
ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ