ירושלים - ב"פלסטינה"? ר"מ איטליה: טעות

במכתב רשמי של ראש ממשלת איטליה לאזרחי המדינה המתגוררים בירושלים נכתב המען "פלסטינה" במקום ישראל. מטה רנצי התנצל

ראש הממשלה האיטלקי מתאו רנצי שיגר בימים האחרונים מכתב לאזרחי המדינה המתגוררים ברחבי העולם בקריאה להצביע בעד במשאל העם שייערך באיטליה בקרוב. לצד הקריאה לתמוך ברנצי במשאל, גילו אזרחי איטליה החיים בירושלים כי הם מתגוררים בכלל ב"פלסטינה" - כך פורסם אתמול (שני) לראשונה בחדשות 2 Online. היום הבהיר המטה של רנצי כי "נעשתה טעות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות הפרסום שעורר הדים גם באיטליה וביקורת על התנהלות המטה של רנזי, ציין המטה כי נפלה טעות "בכתובות שקיבלנו מהגורמים הרשמיים שאחראים על האיטלקים אשר חיים מחוץ לאיטליה. אנו מתנצלים, נשלח בהקדם מכתבים חדשים - עם הכיתוב הנכון". התגובה של הקמפיין YES הופיעה בדיווחים של התקשורת האיטלקית על ה"שערוריה" החדשה, שמעיבה על משאל העם.

כפי שפרסמנו אתמול, תושבי ירושלים האיטלקים - גם אלו שחיים במערב העיר - קיבלו הודעה מהקונסוליה האיטלקית בעיר שמבשרת על משאל העם. מלבד אותו מכתב, גם ראש הממשלה שיגר מכתב אישי לתושבי המדינה בירושלים. למרות שמדובר באזרחים המתגוררים בשטחה הריבוני של ישראל, המען שנכתב הוא דווקא פלסטין.

ראש ממשלת איטליה רנצי
ראש ממשלת איטליה רנצי

כבר שנים, גם בדרכון של ילדים איטלקים שנולדים בירושלים, נכתב בשורת הלאום zzz במקום שמה של המדינה שבה נולדו. ממשרד החוץ טרם נמסרה תגובה למכתב.

ראש ממשלת איטליה רנצי מציב בימים אלה את כל כובד משקלו על משאל בעם שמוגדר קריטי ברומא - משאל עם חוקתי שנועד לצמצם את כוחו של הסנאט במדינת המגף. במשאל העם שמוגדר "מאתגר" וכזה שיכול להפיל את ראש הממשלה, רנצי קורא לתושבים לתמוך ברפורמות, גם לאיטלקים תושבי ירושלים שלדעתו, ככל כנראה, לא חיים בישראל.

"לדעתי גם הדואר הישראלי טעה", אמר דויד ניצה, איטלקי תושב ירושלים. "היה צריך לשלוח את המכתב בחזרה ולא להעביר אותו". גם אנג'לה תושבת העיר ואזרחית איטליה זעמה. "אנו צריכים לשלוח את ההודעות האלה בחזרה לרנצי ולכתוב לו שהכתובת לא נכונה", היא מצהירה.