אלטון ג'ון: "כיף להופיע בפלסטין"

בפתיחת מלון-המחאה של אמן הרחוב בנקסי בבית לחם נכחו לא רק פלסטינים וישראלים, אלא גם אמן מכובד מחו"ל: הזמר אלטון ג'ון, שהופיע באירוע בווידאו

אלטון ג'ון בהופעה במלון של בנקסי
אורח הכבוד בפתיחה החגיגית של המלון החדש של האמן בנקסי בבית לחם היה לא אחר מהזמר אלטון ג'ון. הזמר המצליח הופיע באירוע באופן מצולם, כשהוא מסביר: "לא היה מקום עבורי במלון עצמו". בין הלהיטים שזר ג'ון גם אמירה פוליטית: "כיף לנגן בפלסטין - דעו שאתם לא לבד, ושלא שכחנו אתכם". רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת את המלון פתח בנקסי, אמן הרחוב המפורסם בעולם, תחת השם "Walled Off Astoria" - משחק מילים על רשת המלונאות המפורסמת וולדורף אסטוריה. המלון נבנה באופן כזה שמכל חלונותיו נשקפת גדר ההפרדה. בין עשרת החדרים שבמלון הבוטיק ניתן למצוא חדר המעוצב כמו חדר בבסיס צבאי, וכן יצירות רבות של האמן, שכרגיל כוללות אמירה פוליטית נוקבת. לדברי אלון לי גרין, ישראלי שהוזמן לפתיחת המיצג, "במלון יש אווירה קולוניאלית בריטית כבדה, ובכל מקום יש עובדים פלסטיניים. במלון יש גם גלריה של אמנות פלסטינית עכשווית שהיא מאוד מרשימה".
Walled Off Astoria
Walled Off Astoria | צילום: רויטרס
מנהלי המלון מבהירים כי זהו אינו רק מיצג אמנותי, אלא גם עסק לכל דבר: האמן מעוניין שהמקום יוביל לשיח בין צעירים ישראליים שיגיעו להתארח בו לבין התושבים הפלסטיניים באזור. הפתיחה הרשמית תיערך בשבוע הבא, כשהמחיר ללילה נע בין 30 דולר ל-300 דולרים. זו אינה הפעם הראשונה בה בנקסי מגיע לבית לחם, כשבעבר אף צייר על גדר ההפרדה עצמה. עבודותיו נמכרות כיום ברחבי העולם במאות אלפי דולרים, וזאת למרות - ואולי גם בגלל - שזהותו האמיתית אינה ידועה כמעט לאיש.