מותו של סמ"ר יונתן גרנות: לוחם הנח"ל מואשם בהמתה בקלות דעת

בית הדין הצבאי ביקש להאריך את מעצרו של הלוחם. על פי כתב האישום, הלוחם ששימש כסרס"פ הרים את הנשק בלי לבדוק אם הוא טעון ולחץ על ההדק. "לא הוסמך לשימוש ולא הכיר את מנגנוני התפעול"

סמ"ר יונתן גרנות ז"ל

כתב אישום ובקשת מעצר עד תום ההליכים הוגשו היום (רביעי) נגד לוחם מחטיבת הנח"ל בגין המתה בקלות דעת של סמ"ר יונתן גרנות. כזכור, בחודש שעבר נפצע גרנות בן ה-22 מירי שביצע בשוגג חברו בבסיס בבקעת הירדן, ובהמשך הוא מת מפצעיו.

כתב האישום מפרט כי באותו היום, ב-23 בפברואר, נערכו לחיילים מיחידתו של הנאשם מטווחים לשימוש ברובה חצי אוטומטי מסוג רוגר, המיועד לצליפה. הנאשם לא נטל חלק במטווחים, לא הוסמך לשימוש בכלי נשק זה בעבר ולא הכיר את מנגנוני התפעול והירי שלו.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

הכנסת אישרה: השבים לארץ יידרשו לענוד צמידים אלקטרוניים

גורמים באבו דאבי: יורש העצר לא ייפגש עם רה"מ לפני הבחירות

הירידה בתחלואה: מקדם ההדבקה – הנמוך ביותר מאז אוקטובר

סמ''ר יונתן גרנות, שמת לאחר שנורה בשוגג
סמ''ר יונתן גרנות ז''ל

בסמוך לשעה עשר בערב, כך על פי כתב האישום, נכחו בעמדת המאזין חמישה חיילים ובהם הנאשם. בשלב מסוים, ניגש הנאשם אל שורת כלי הנשק ונטל אחד מהם, זאת "משום שהסתקרן מכוונת שהותקנה על כלי הנשק ורצה להתבונן דרכה".

כאן, הלוחם הרים את הנשק מבלי שבדק אם הוא טעון, החזיק בו כשהוא מקביל לקרקע ומכוון לעבר גבעה בשטח המחנה, בה עובר שביל. "הלוחם התבונן דרך כוונת הנשק, לחץ על ההדק ובעקבות כך אירעה נקירה בכלי הנשק. כתוצאה מכך, נורה כדור אשר פגע בראשו של יונתן, שהיה על גבעה במרחק של 60 מטרים מהנאשם".