המחבל בחקירתו: "דקרתי את הצעירה כדי שיירו בי"

פרטים חדשים על הפיגוע ברכבת הקלה בי-ם: המחבל החשוד ברצח הסטודנטית הבריטית אמר לחוקריו שתקף אותה כי רצה שהחייל שעמד בסמוך יהרוג אותו

חקירת המחבל הדוקר, החשוד ברצח הסטודנטית הבריטית חנה בלדון בת ה-21 ברכבת הקלה בירושלים, מעלה כי מדובר בניסיון לפיגוע התאבדות. ג'מיל תמימי, בן 57 מראס אל עמוד, אמר לחוקריו כי "תקפתי אותה כדי שחייל יירה בי". בית המשפט האריך הערב (שבת) את מעצרו והורה לשלוח אותו לבדיקה פסיכיאטרית. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת תמימי טופל בתקופה האחרונה מרצון בהוסטל לנפגעי נפש בצפון הארץ. אתמול בבוקר הוא הודיע למנהלי המוסד הרפואי על החלטתו לעזוב את ההוסטל. אחד המנהלים טלפן לילדיו, אבל אלה ניתקו את הקשר עם האב זה מכבר בעקבות תקיפה מינית שביצע באחת מבנות המשפחה ולפיכך אמר הבן למנהל שאין להם עניין להיות מעורבים.
פינתה מקומה לאישה עם תינוק - ונרצחה, חנה
פינתה מקומה לאישה עם תינוק - ונרצחה, חנה | צילום: תיעוד מבצעי מד''א
אתמול לפני הצהריים הגיע תמימי לעיר העתיקה בירושלים, התקשר לאחד מבניו וזה אמר לו שאין לבני המשפחה רצון להיפגש עמו. בשלב הזה, כך אמר תמימי לחוקרים, הוא הבין שאין לו עוד מה להפסיד.
פיגוע הדקירה ברכבת הקלה
פיגוע הדקירה ברכבת הקלה
תמימי רכש סכין בשוק בעיר העתיקה, עלה על הרכבת הקלה בשער שכם והבחין מיד בחייל לבוש מדים שאחז בנשק. זה השלב לטענתו, שבו החליט לתקוף את חנה בלדון שעמדה ליד דלת הקרון : "תקפתי אותה כדי שהחייל יירה בי", כך אמר לחוקריו. חקירת המשטרה מעלה עוד כי ייתכן שחנה בלדון שילמה בחייה רק כי בחרה לעשות מעשה טוב ולסייע לאישה אחרת. מתברר שתחילה היא ישבה באחד המושבים בקרון הרכבת, אך כשהבחינה באישה שמחזיקה בידיה תינוק היא פינתה לה את מקומה ועברה לעמוד ליד הדלת. בכך הפכה את עצמה למטרה ראשונה ונוחה למחבל הדוקר. הערב הובא תמימי לדיון בבית משפט השלום בירושלים, שהאריך את מעצרו ב-10 ימים. השופט הורה לשלוח את המחבל בימים הקרובים לבדיקה פסיכיאטרית, שתקבע בין השאר האם ניתן להחזיק אותו במעצר רגיל או בתנאי אשפוז. במהלך הדיון ביקש פרקליטו, עו"ד מוחמד מחמוד, לבדוק האם ההחלטה לשחררו מההוסטל בו טופל בצפון לא הייתה שגויה לנוכח מקרי אלימות בהם היה מעורב בעבר. הפיגוע אתמול לא השפיע בשלב זה על תנועת התיירים בעיר העתיקה. היום הגיעו כ-17 אלף מאמינים לחגיגות שבת האור של הנוצרים אורתודוכסים שעברו ללא אירועים חריגים. משטרת ירושלים פרוסה כבר כמה ימים במערך מתוגבר בכל רחבי העיר ובשלב הזה אין כוונה לשנות את ההיערכות הזאת.