בזמן הריסת מבנה לא חוקי: 3 תקפו חיילים ביצהר ונעצרו

שלושה אזרחים נעצרו לאחר שתקפו חיילים ואנשי כוחות הביטחון שפעלו ביצהר להריסת מבנה בלתי חוקי. מצה"ל נמסר כי "כוחות הביטחון ימשיכו לפעול לאכיפת החוק והסדר ביהודה ושומרון"

כוחות ביטחון ביצהר (ארכיון)
כוחות ביטחון ביצהר (ארכיון) | צילום: באדיבות סוכנות תצפית

שלושה מתפרעים נעצרו במהלך פינוי מבנה בלתי חוקי בהתנחלות יצהר שבשומרון. במהלך הפינוי הגיעו אזרחים שהחלו בזריקות אבנים לעבר כוחות הביטחון, חסמו את את צירי התנועה וגידפו אותם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מצה"ל נמסר כי הוא "רואה בחומרה פגיעה מכל סוג שהוא בכוחות הביטחון הממלאים את תפקידם ומגנים על תושבי האזור. עוד נמסר מדובר צה"ל כי "כוחות הביטחון ימשיכו לפעול לאכיפת החוק והסדר ביהודה ושומרון".

ביצהר קרו מספר מקרים של פגיעה בחיילים. לפני כחודשיים הורשעה אלירז פיין, תושבת יצהר מוכרת. השופט חגי טרסי, סגן נשיאת בית משפט השלום בפתח תקווה, הרשיע את פיין במספר עבירות של הסתה לאלימות נגד חיילים וערבים. פיין הודתה בעבירות שיוחסו לה בכתב האישום שהוגש בחודש אוגוסט 2016.

באפריל 2014 פרצו עימותים אלימים בהתנחלות במהלך פינוי של חמישה מבנים לא חוקיים. מאות מתיישבים התפרעו, יידו אבנים הבעירו צמיגים ופגעו בכלי רכב. מספר חיילי מג"ב נפצעו קל. לאחר הפינוי, הותקף מוצב צבאי באזור על ידי המתיישבים.