ראש השב"כ: "לא הצלחנו לייצר התראה מספקת, האחריות היא עליי"

בתגובה ראשונה למתקפת החמאס שהפתיעה את כלל כוחות הביטחון, רונן בר כתב באיגרת לעובדי השב"כ ובני משפחותיהם: "יהיה זמן לתחקירים, עכשיו נלחמים. אנחנו מצויים במלחמה, לא בסבב"

זמן צפייה: 02:49

בשעה שישראל בעיצומו של היום העשירי למלחמת חרבות ברזל, ראש השב"כ רונן בר סיפק הערב (שני) תגובה ראשונה למתקפה של חמאס שהפתיעה את כל כוחות הביטחון בשבת לפני כשבוע וחצי. "למרות שורה של פעולות שביצענו, לצערי, בשבת לא הצלחנו לייצר התראה מספקת שתאפשר לסכל את המתקפה", אמר, "כמי שעומד בראש הארגון - האחריות על כך היא עלי. יהיה זמן לתחקירים. עכשיו נלחמים".

"אנשינו גילו גבורה, עוז ורוח לחימה", כתב בר באיגרת שנכתבה ביום השמיני ללחימה ונשלחה אמש לעובדות ועובדי השב"כ ובני משפחותיהם, "הכוחות התפרסו בזירה ועברו מקרב לקרב, אל מול עשרות מחבלים. איבדנו עשרה מאנשינו הטובים ביותר, נפצעו רבים מאיתנו, אנשי השירות איבדו את קרוביהם. אינספור סיפורי גבורה, חתירה למגע ללא היסוס".

"כלל עובדי הארגון הגיעו ליחידות, חפ"קים נפתחו, צוותים ייעודים הוקמו", הוסיף בר, "כל מי שנשא נשק ירד להילחם. הלוחמים יוצאים לטקילה בסיום הלוויה, החוקרים מביאים מודיעין ממחבלים שנתפסו, הרכזים בשטח עברו מלחימה לאיסוף. המשולש המודיעיני חדור מטרה ומייצר מודיעין. כבר ביום הראשון ללחימה הקמנו מערך מיוחד, בשיתוף עם צה"ל, לאיתור, זיהוי וריכוז מאמץ להשבת חטופים ונעדרים, כמו גם צוותים ייעודיים שונים, על פי תכליות הלחימה".

ראש השב"כ רונן בר
ראש השב"כ רונן בר | צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

״אנחנו מצויים במלחמה, לא בסבב. סבב מנצחים בתמונת ניצחון ובשקט, מלחמה מסיימים בהכרעה ובשינוי המצב. אין מגבלת גבול, אין מגבלת זמן. עד הסוף. עובדי השירות פרוסים כעת בכל הארץ ומחוצה לה, מגינים עם צה"ל והמשטרה על הגבולות ומעבירים את המערכה בצורה מדורגת למגרש של היריב".

לכל העדכונים מהיום העשירי למלחמה