עקב פרסום חדשות 13: תקציב הרבש"צים הועבר למועצות האזוריות

לאחר התחייבות בנט, משרד הביטחון העביר לרשויות המקומיות את שכר רכזי הביטחון ביישובים. זאת, לאחר שאתמול החזיר אחד הרכזים את רכבו והודיע כי אינו מעוניין להמשיך בעבודתו

זמן צפייה: 01:08

לאחר חודשים ללא משכורות: משרד הביטחון העביר היום (חמישי) למועצות האזוריות את התקציב עבור שכר רכזי הביטחון היישובים. זאת, בעקבות פרסום חדשות 13 לפיו אחד הרבש"צים החזיר את רכבו והודיע כי אינו מעוניין לעבוד, ולאחר שאמש התחייב בנט שהמשכורות יועברו עוד היום.

לעוד כתבות בנושא:

בנט בעקבות פרסום חדשות 13: "עד מחר כל הרבש"צים יקבלו שכר"

אחרי חודשים בלי שכר – רבש"ץ בעוטף עזה החזיר את רכבו

בשל שינוי בירוקרטי: רבש"צים לא מקבלים שכר – חלק זומן לשימוע

נפתלי בנט
נפתלי בנט | צילום: ששון תירם

אמש הבטיח בנט כי יעביר כבר היום את משכורות רכזי הביטחון של יישובי עוטף עזה – שלא הועברו מאז חודש אוקטובר בשל כשל בירוקרטי של משרד הביטחון. במקביל להבטחת בנט, הודיעה המועצה האזורית שדות נגב כי תעביר את המשכורת ליפרח מתקציבה, כדי לאפשר לו להמשיך בעבודתו.

"החזרתי את הרכב, אני רוצה את המשכורת שלי", אמר מוקדם אתמול יפרח. "המועצה חתמה על ההסכם, אבל הכסף לא עבר. אומרים לי טכני, אבל די אי אפשר כבר. אני עובד 24 שעות ומגיעה לי משכורת. למה אני צריך להיות בלי משכורת? בהסלמה האחרונה נפלה רקטה בקרבת היישוב, פרצה שריפה. פתאום מטח, טיל נפל לידי ולא יכולתי ללכתי. אני עושה בפיזותרפיה. ניצלתי בדקה התשעים ואני לא מקבל משכורת? שייתנו מה שמגיע לי". עם זאת הוא הבהיר שלמרות מחאתו, אם יהיה אירוע חירום הוא ייתן מענה באופן מיידי.

כזכור, לפני כחודש פורסם כי בשל שינוי בירוקרטי, רכזי ביטחון במספר יישובים בארץ לא קיבלו שכר, וחלקם אף זומן לשימוע לפני פיטורין כיוון שהרשויות לא מסוגלות לשלם את שכרם. עד החודש שעבר המשכורות של הרכזי הביטחון היישוביים עברו ישירות ממשרד הביטחון ליישובים, ומחודש אוקטובר, כחלק מההסכם החדש שנחתם בין הצדדים, המשכורות יועברו ישירות למועצה האזורית, משם ליישובים ורק אז לרבש"צים. כמה מהמועצות מתנגדות למהלך וסירבו לחתום על ההסכם, וכתוצאה מכך כמה מהרכזים בעוטף עזה וביישובים נוספים לא קיבלו את השכר.