רה"מ: "קיבלתי כעת דוח מודיעין שמצביע על אתגרי ביטחון גדולים"

ראש הממשלה נתניהו אמר את הדברים טרם המראתו מאוקראינה לישראל. זאת, לאחר הפרסומים על הרוגים בפיצוץ במחסן נשק של מיליציה הנתמכת בידי איראן, בעקבות תקיפת מזל"ט

זמן צפייה: 00:19

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב (שלישי) כי "יש אתגרי ביטחון גדולים שעליהם יעיד דוח המודיעין שקיבלתי לפני כמה דקות". הדברים נאמרו טרם המראתו מאוקראינה לישראל. זאת, ברקע הדיווחים הערב על תקיפת מחסן תחמושת בעיראק.

כאמור, כלי תקשורת בעיראק דיווחו הערב כי פיצוץ אירע במחסן תחמושת צבאית, השייך למיליציית "הגיוס העממי" הנתמכת בידי איראן. על פי דיווח לא רשמי, ייתכן כי הפיצוצים אירעו כתוצאה מתקיפה של מזל"טים במקום, ודיווח אחר טוען כי מדובר בירי ארטילרי. גורמים מסרו לרשת "אל-עראביה" כי ישנם הרוגים ופצועים מקרב חברי "הגיוס העממי". אולם, בביקורו במקום, שר ההגנה העיראקי, נג'אח א-שמרי, מסר כי לא היו הרוגים באירוע וכן כי טרם ניתן לקבוע מה גרם לפיצוץ.

לעוד כתבות בנושא:

דיווחים על תקיפה בעיראק: "פיצוץ במחסן תחמושת מצפון לבגדד"

איראן ממשיכה לשתוק מול "תקיפות מסתוריות" בעיראק • פרשנות

דיווחים בעיראק: מחסן תחמושת התפוצץ בדרום מערב בגדד

נתניהו
נתניהו | צילום: חדשות 13

בסוכנות הידיעות העיראקית דיווחו כי הרשויות מנסות להשתלט על שריפה שפרצה במקום כתוצאה מהפיצוץ.

אמש, כזכור, במהלך ביקורו באוקראינה, התייחס ראש הממשלה לתקיפות בעיראק המיוחסות לישראל, ואמר כי "אנו פועלים בשיטתיות למנוע מאיראן להתבסס בסוריה. אמרתי שלאיראן אין חסינות בשום מקום ואני מתכוון לזה. מדינה שאומרת 'אנחנו הולכים להשמיד אתכם ונייצר בסיסים לשיגור טילים ונשלוח נגדכם חוליות טרור' - מבחינתי אין לה שום חסינות. אנו פועלים נגדם איפה שצריך ועוד היד נטויה - לא הגבלתי את עצמי".

בשבוע שעבר נהרג אדם אחד ו-29 נפצעו מפיצוץ שאירע במחסן תחמושת בבסיס צבאי בדרום מערב בגדד השייך למיליצה עיראקית-שיעית הנתמכת על ידי איראן - כך מסרו הרשויות. גורם מסר ל"רויטרס" כי במחסן היו רקטות לטווח קצר.

הפיצוץ במתקן בעיראק
הפיצוץ במתקן בעיראק | צילום: חדשות 13

השריפה גרמה לשיגור כמה מהרקטות, שפגעו בשכונות הסמוכות ופצעו בעיקר ילדים. מקור במשטרה המקומית מסר כי השריפה נגרמה ככל הנראה מרשלנות באחסון הרקטות. בתחילה דווח כי פצמ"רים גרמו לשריפה, אך כאמור הרשויות שללו את הדיווחים.

לפני מספר שבועות דיווח העיתון הסעודי "א-שרק אל-אווסט" שמתפרסם בלונדון, מפי "גורמים ביטחוניים בתל אביב" כי בקרוב ישראל תתקוף בעיראק מטרות איראניות עוינות". זאת, לאחר שמספר ימים קודם לכן דווח כי גורמים דיפלומטיים מערביים בכירים אמרו שישראל עומדת מאחורי שתי התקיפות שאירעו במדינה בחודש יולי.