בסיס שיזפון: מחלת העור - 46 חיילים רותקו

בצה"ל דיווחו כי עונשי ריתוק הוטלו על החיילים שדיווחו דיווחי שווא ושיקרו כי נדבקו במחלת העור "אמפטיגו" בבסיס שיזפון

ארכיון
ארכיון | צילום: FLASH 90, הדס פרוש

יממה לאחר שבצה"ל אישרו כי רבים מהחיילים שטענו כי נדבקו במחלת העור "אמפטיגו" בבסיס שיזפון שיקרו ודיווחו דיווחי שווא, אמש (שלישי) כבר הגיעו העונשים. 46 מהחיילים נשפטו לתקופות ריתוק של 14-28 ימים, ושני חיילים נוספים אף הודחו מתפקידי לחימה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"במסגרת הטיפול בדיווחי השווא על נגעים בעור של חיילים בשיזפון נשפטו היום 46 חיילים", נמסר מדובר צה"ל. "התנהגותם של החיילים אינה עולה בקנה אחד עם המצופה מחיילי צה"ל וגם הביאה להפעלה חריגה של מערכי הרפואה ללא כל צורך ועל חשבון כוננות מבצעית".

אתמול אישרו בצה"ל כי אכן רבים מהחיילים שטופלו במסגרת התפשטות המחלה שיקרו לגבי הסימפטומים על מנת לקבל "גימלים" ולהישלח הביתה. עוד נמסר כי החיילים שאכן נדבקו במחלה טופלו, וההכשרות במקום חזרו לשגרה.

הפצעים שהתגלו על חלק מהחיילים
הפצעים שהתגלו על חלק מהחיילים

במסגרת החקירה בשבוע שעבר נלקחו דגימות מרחבי הבסיס על מנת לזהות את מקור ההדבקות. לבסיס שיזפון הגיעה משלחת של רופאים בכירים בעקבות חשש להתפשטות מחלת העור, בהם גם רופאי עור ומומחים לזיהומים. המשלחת הגיעה לאחר שיממה לפני כן נשלחו עשרות חיילים למרפאת הבסיס כשהתגלה החשש להתפשטות המחלה.

אמפטיגו הינה מחלת עור מדבקת, ועל כן נפוצה מאוד באזורי מגורים צפופים כמו בסיסים צבאיים ופנימיות. "מצאו אצל אחד הטירונים סימנים ובהתחלה פשוט חילקו גימלים לכל מי שנמצא חולה", סיפר אחד החיילים. "ואז עוד ועוד חבר'ה התחילו להידבק. אתמול קראו לכולם למרפאה כדי להיבדק ומי שהיה לו חשד שלחו אותו הביתה".